La bella Boema

La bella Boema https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192342/la-bella-boema-192342.jpg 2 12 6

Kniha vypráví příběh Mozartovy lásky k české pěvkyni Josefině Duškové a o jeho pobytu na pražské Bertramce.

MartaPear
14.01.2024 3 z 5

Dvě novely, jedna o Mozartovi, Josefině a Praze, druhá ze zač. 50. let, lázně Prameny, místní honorace, tj. doktor, hudebníci a spřízněná rodina, zmar tehdejší doby...

Artep071
13.01.2022 1 z 5

Námět super ..mohlo by to být tak úžasné kdyby to nebylo tak plytké.

Vilma232
13.02.2021 2 z 5

La bella Boema byla vynikající česká pěvkyně pěvkyně a přítelkyně Mozarta Josefina Dušková. V. Řezáč zachytil jejich vztah v tzv. filmové povídce. Druhá část knihy je kus nedopsaného románu Píseň o věrnosti a zradě, který se odehrává v lázních v českém pohraničí.

jprst
04.12.2020 1 z 5

Jedna z likvidovaných knih v místní knihovně, celkem sedm výpůjček za celou dobu existence svědčí dost názorně o úrovni této knihy.

KnihovniceVěra
08.11.2018 3 z 5

První povídka La bella Boema je příjemná oddechovka, kde děj lehce klouže od jednoho obrazu k druhému jakoby na filmovém pásu. Bohužel nebyla zfilmována za autorova života, ale námětu se chytil až Miloš Forman za mořem a vznikl Amadeus, jak píše Petruse21.
Ve druhé části už to zadrhává o socialistické rovnostářské myšlenky lékaře v lázních, které patří pracujícím. Bohudík tenhle román autor nedokončil.

Petruse21
19.02.2017 2 z 5

První povídka/novela o Mozartovi byla zajímavá, trošku mi to přišlo jako scénář k Amadeovi od Formana. Druhá povídka/novela už mě tolik nezaujala