Kytice z pověstí národních

Kytice z pověstí národních https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397413/mid_kytice-z-povesti-narodnich-2Yk-397413.png 4 9204 9204

Kytice, stěžejní dílo Karla Jaromíra Erbena, je jedinou ucelenou sbírkou básní, kterou kdy slavný spisovatel vydal. Obsahuje třináct balad velmi silně ovlivněných slovanskou lidovou slovesností.

mezer
16.08.2014

Četli jsme se ségrou! Skvělá kniha plná básniček a strachu:3

Lidudu
06.08.2014 5 z 5

Tyyyyy jo, můj první horor. Četla jsem to na ZŠ jako povinnou četbu a dodneška mi v hlavě zní "-a tělíčko bez hlavy". Parádní čtení

Fairiella
18.06.2014 5 z 5

Co o takové klasice napsat a neopakovat se? (možná dokonce i předchozí větu už sem a určitě jinam někdo napsal)

smurfik22
06.06.2014 5 z 5

Moje srdcová záležitost. Smutek, krása, prožitek, hloubka, klasika. Nejoblíbenější balady - Poklad, Svatební košile, Štědrý den.

Filatov
05.06.2014 4 z 5

Další z knih, kterou musí každý Čech znát, protože Erben je nejen pro českou poezii zásadní, ale i krvavý a brutální, i když se to na první pohled v Kytici nezdá. Některé části znám nazpaměť a tak by to dle mého mělo být. NEJ básně: Kytice, Poklad, Svatební košile, Polednice, Vodník a Štědrý den, který se u nás opravdu na Štědrý den čte.

bookemma
04.06.2014 5 z 5

Přestože poezii moc nečtu, tuhle knihu miluji! Není žádná jiná básnická sbírka, která vás dostane tak, jako Kytice. A kdo ji viděl i zfilmovanou, toho dostane ještě víc.

martina5069
29.05.2014 5 z 5

Nemám slov a myslím že budu mluvit za víc lidí,že lepśi básnická sbírka ani není

Seeker
14.05.2014 5 z 5

I kdybych jí četl dvěstěkrát, tak bude pořád dokonalá. Je to moje nejoblíbenější poetické dílo a zatím jsem nenašel ani v zahraniční literatuře nic, co by se tomuto vyrovnalo. A troufnu si říct, že jenom Češi, znalí svě země, zvyků, zkrátka pocházející z našeho kulturního prostředí, můžou Kytici plně pochopit a docenit.

009Ivana
10.05.2014 5 z 5

shrnu to jedním slovem : skvělá.

Karnager
06.05.2014 5 z 5

Kytici mám rád už od doby kdy nám ji babička četla před spaním :) Svatební košile jsem si oblíbil okamžitě a postupem času mám čím dál radši Záhořovo lože :) nemá prostě chybu :)

Kátí09
06.05.2014 5 z 5

Tohle se četlo úplně samo.

Michelino
05.05.2014 4 z 5

Klasika české literatury, studenty bohužel často nedoceněná. Myslím si, že Kytice je jedna z nejlepších možností ze škatulky "poezie" ve výběru děl k maturitě.

DennisMoore
20.04.2014 5 z 5

Hanba všem učitelům, kteří tuhle krásnou knihu, v níž je obsaženo prakticky vše, ve škole dětem znechutí (že se to čas od času bohužel děje, o tom není sporu). Mojí nejoblíbenější baladou je Záhořovo lože. Trvalo mi, než jsem si právě ji tak zamiloval, ale teď se po každém přečtení utvrzuji v tom, že nemá jedinou skvrnku a její atmosféra je z celé Kytice nejsugestivnější. Lituji jediného - že ji Antonín Dvořák na rozdíl od Svatebních košilí, Vodníka, Polednice, Zlatého kolovratu a Holoubka nestačil zhudebnit.

ladypink
13.04.2014 4 z 5

Nádherné příběhy, které mají hloubku. Některé verše znám zpaměti. Ke Kytici se často vracím a hledám v ní ponaučení.

Kmotr99
13.04.2014 5 z 5

Jedna z těch nejlepších povinných četeb. Na polovinu 19. století je to úžasné fantasy, které se neztratí ani o dvě století později.

Verrrunka
08.04.2014 5 z 5

Stará dobrá klasika… Jednoduché básně,snadné porozumění a přesto velká umělecká kvalita…

Denisa_a
31.03.2014 3 z 5

Povinná četba která mě nadchla :)

Prateri
25.03.2014 4 z 5

Mně se Kytice líbí. Některé balady umím pořád zpaměti. To tajemno, ponurost a vše vyjádřené ve verších je úžasné. Ilustrace Jana Zrzavého přesně sedí k obsahu pověstí.

kilimetr
16.03.2014 4 z 5

Někdy jsem se v básních ztrácel. Četl jsem to jen kvůli povinné četby.

knížečka2002
15.03.2014 1 z 5

Kniha se mi moc nelíbila. Asi to bude tím, že jsem teprve v polovině ZŠ. Dávám jednu hvězdu.