Kuba nechce prohrávat

Kuba nechce prohrávat https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484109/bmid_kuba-nechce-prohravat-zAC-484109.jpg 4 27 10

Petra Braunová představí nové humorné příběhy neposedného Kuby, tentokrát jak nerad prohrává. Kuba nerad prohrává. A zvlášť teď, kdy do třídy přibyl kluk Sebastián. Žil s rodiči ve Velké Británii, samozřejmě umí výborně anglicky, skvěle vypadá a vůbec… Spolužačky jsou nadšené, Kuba otrávený. Ale nevzdá se. Nezlomí ho ani nový miláček děvčat, ani nový pan učitel!... celý text

Bella11
23.04.2023 4 z 5

Tuto knihu jsme četli ve škole, dle výběru paní učitelky. Kniha se mi líbila a hezky se četla.

Aknel26
31.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Po knížcce jsme sáhli s mým Kubou kvůli jménu hlavního hrdiny. Je to sice předškolák, ale už umí číst, tak jsme se mohli střídat - komentář tedy napíšeme oba dva.
Myslím, že nijak nevadilo, že jsme sérii začali třetím dílem. Knížka nebyla jen o soupeření Kuby s novým spolužákem, ale také o sledování neobvyklých moderních metod vyučování, které používal pan učitel Rybička.
Komentář malého čtenáře: Nejvíc se mi líbilo, jak Kuba soupeřil se Sebastianem Mrakem, a ještě se mi nejvíc líbilo, jak Sebastian zachránil Kubu, když ho málem přejelo auto. A pak ještě oba dostali vynadáno. A úplně na konci se usmířili a Sebastian řekl, že si nedají páku na rozhodující zápas, ale budou kamarádi.

m.zirhut
04.06.2021 5 z 5

Petra Braunová nikdy nezklame. Knížku jsem četl synům(3 a 6 let) před spaním. Tříleťák sice usínal hned při prvním odstavci, ale šestileťák vždy s napětím poslouchal až do konce.

PetraBery
14.02.2021 5 z 5

Pěkná kniha vhodná pro třeťáky s poučením. Syn má s prohráváním také někdy problém, příběh Kuby hezky popisuje chování a řešení situací. Přála bych všem žákům takového učitele, jako mají děti v knížce :o).

Atlantis
10.08.2020 4 z 5

Četli jsme se čtyřletou dcerou před spaním a to asi nebylo dobrá volba, ale jde o moji chybu, protože kniha Kuba nechce prohrávat je překvapivě kvalitní čtení, ale spíše bych ho odhadoval tak pro třetí třídu. Řeší se zde závidění, svým způsobem odcizování od kamarádů a překvapivě nechuť prohrávat je zde jen na pár místech. Osobně bych uvítal, kdyby měl titulní Kuba větší roli ve finálním rozuzlení, kde vlastně fungoval jen pasivně, ale to už se asi moc rýpu v knize pro děti.

Ali71
28.03.2017 5 z 5

Další kniha, v pořadí třetí o Kubovi, stála zato. Čtení bylo zajímavé, poučné i napínavé. Příběhy Kuby i Johanky jsou velice pěkně napsané a děti si z nich určitě vezmou spoustu ponaučení. Doporučuji přečíst. Autorka přesně a výstižně popisuje život dětí mladšího školního věku.

MartinaF
07.09.2016 4 z 5

Třetí kniha o Kubovi je opět dobře napsaná, čtení jsme si opravdu užily a moc nás bavilo.

kamibe
13.12.2015 5 z 5

Opět další povedená knížka pro děti. Líbí se mi, že to poučení, která do knížek pro děti paní Braunová vždycky nějak vpašuje, je pokaždé takové jen tak jakoby mimochodem, ale je!

iva23
03.12.2014 4 z 5

Hezké, doporučuji.

TerJac
20.10.2014 5 z 5

Petra B. opět nezklamala, tak jako předchozí příběhy o školákovi Kubovi, i tenhle je na jedničku!! :-)