Krysburger

Krysburger https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205371/bmid_krysburger-YCL-205371.jpg 4 164 35

Další zábavná, ale i dojemná knížka Davida Walliamse, autora, jehož hvězda na nebi dětské literatury stoupá už od jeho prvotiny Babička drsňačka. Jak je u Walliamse obvyklé, nemají to jeho hrdinové v životě zrovna snadné. Ani Zoe není výjimkou. Její táta se po smrti Zoeiny mámy podruhé oženil, ale neměl v tomhle směru zrovna štěstí. Sheila je uječená a bezkonkurenčně nejlínější osoba pod sluncem, nebo aspoň v činžáku, kde rodina bydlí. Svoji nevlastní dceru bytostně nesnáší. A aby toho nebylo málo, největší násilnice ve škole si chudáka Zoe vybrala za terč svých nejapných žertů. Zoe se cítí osamělá a nešťastná. Proto se zaraduje, když jednoho dne do jejího pokoje zabloudí roztomilé krysí mládě – neděste se, může se to stát i v lepších rodinách. Holčička si ho rychle ochočí a začne ho učit cirkusovým kouskům. Na malého krysáka však číhá velké nebezpečí. Má na něj spadeno majitel firmy na výrobu... Čeho? To si snadno odvodíte z názvu knížky. První vydání.... celý text

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Ratburger , 2012

14makusa26
30.04.2017

dokonalé. Miluji knihy od Davida Walliamse

Nelimilujeknihy
11.03.2017 5 z 5

Hrozně krásné a dojemné.. :)

TerJac
08.09.2016 5 z 5

Vynikající kniha. Opět mě autor nezklamal. Je sice pravda, že jako cca 12-letému dítěti (kterým je zhruba kniha určena) by mi to přivodilo možná noční můry (chvílemi jsem byl znechucená a zároveň se bála i já :-)) Ale bylo to prostě fajn ;-)

bookwoman
01.08.2016 4 z 5

Tato kniha má velmi zvláštní děj,bylo to o holce,která má ráda krysy.V tomto s ní celkem nesouhlasím.Nicméně se mi z celé knihy líbil konec- jak táta od Zoe prodával zmrzlinu.Ale bohužel (jako u všech knih Davida Williamse)mě zklamaly ilustrace.

PandaKombajn
14.05.2016

Tato kniha byla oproti tomu co většinou čtu změněna. I tak se mi ale líbila. Musím ji pochválit protože se dost povedla.

AnnaaReadyRisk
17.12.2015

Tahle kniha se mi celkem dost líbila. Zdála se mi s rychlým spádem a byla hodně napínavá. Doporučuji.

Neliczka
07.12.2015

Tahle kniha se mi moc nelíbila.. Ďábelská zubařka nebo Babička drsňačka byly mnohem lepší ale taky se do toho dalo začíst

Iva Jíchová
01.11.2015

Na můj názor je to moc drastycké autor opravdu šlápl vedle

Ewik
19.07.2015 2 z 5

Mám pocit, že tady autor šlápl parádně vedle. Přečetla jsem všechny jeho knihy a tahle se mi vůbec nelíbila. 2* a to jen proto, že autora mám ráda.

annamc
19.06.2015 1 z 5

NUDÁÁÁÁ!!!!Občas nějaká vtipná scéna ale bylo jich fakt málo

Nielada
16.06.2015 3 z 5

Asi je to tak trochu tím, že je to již třetí kniha od tohoto autora, kterou čtu, a mám tudíž s čím porovnávat...Kniha mi od začátku co do slovního humoru přijde až přehnaná, některé věci jsou prostě přímo nechutné a bohužel, zatím jsem ji kvůli tomu nedočetla. Obdivuji Davida Walliamse pro jeho schopnost popsat vnitřní pocity dítěte, které nezažívá zrovna to nejlepší (že by osobní zkušenost?), dokáže to opravdu bravurně a myslím, že tím oslovuje nejen děti, ale i dospělé (mě tedy ano). Nad jeho humorem se člověk nesmí moralizovaně pozastavovat a analyzovat, je to humor pro děti a pro dospívající, a tak to trochu "ujeté" být může a má. Jenže všechno má své meze a pro mě už je v této knize překročil (asi jsem suchar:-)) Třeba se k ní ještě někdy vrátím a toto hodnocení změním.

Jusťa
30.01.2015

Kniha mě moc bavila.

Shampoo
27.11.2014 5 z 5

Takže za mě - supr! Pokud si uvědomíte že je to knížka pro děti, že je to sranda, že to je zasazené do dnešní doby, pokud by vám dítko nechtělo číst Dahla R. je tohle parádní volba. Hlavní hrdinka je holčička co chce mít domácí zvířátko, ale jsou chudí a tatínek nemá práci a vůbec, přečtěte si to se svým dítkem a hlavně něbuďte suchaři a pochopte že dítě si tuhle knížku užije parádně :) ostatně jakoukoliv z knížek tohoto autora, ano chybí morální ponaučení, ale což pro jednou snad trakaře padat nebudou :)

sachista
21.07.2014 3 z 5

Tentokrát u mě asi nastal už efekt "přesycení autorem". Předchozí Walliamsovy knihy jsem hodnotil velmi vysoko, protože nabízely úžasnou kombinaci dobrodružství, humoru a morálního ponaučení pro dětské i dospělé čtenáře. Krysburger ale z této linie trochu vybočuje, morální ponaučení a jisté pohlazení po duši tady poměrně dost schází. A naopak se v něčem Walliams už dost opakuje. Pokud chtěl trochu změnit styl, asi měl být ještě odvážnější. Přesto si kvalitu a svůj minimální standard udržuje, v mých očích je však Krysburger jeho nejslabším počinem.

Véča
14.07.2014 3 z 5

Je to samozřejmě pro menší, četla jsem to jen z nouze, ale zase mi to připadlo celkem drastické.
Některé části bych řekla, že byl až trošku přehnané. Jiné zase byly vtipné.. takže ono se to tak vyvážilo.