Krysař

Krysař https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42447/bmid_krysar-esj-42447.jpg 4 6548 763

Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh. Avšak krysy, jakožto špinaví hlodavci nejsou jedinou špínou v městečku Hammeln, kde se celý příběh odehrává. Dyk v této novoklasicistní novele se zaměřuje (poukazuje) na spravedlnost, právo, pomstu, ale také na lásku.... celý text

Leenah
22.08.2017 4 z 5

Klasika, která se čte téměř sama i vzhledem k rozsahu díla. Nechápu, že mi unikala až do mých 26 let (v povinné literatuře jsme ji neměli). Moc jsem si čtení užila a díky Levným knihám ji můžu mít za pár korun i ve své sbírce klasické literatury.

Tynyton
21.08.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější. Vždy mě fascinovala ponurost příběhu a s jakou stručností autor dokázal dokonale vystihnout atmosféru. Nejvíc krásný je tragický konec.

bakjo95
16.08.2017 4 z 5

Neobyčejný příběh s trochou nadpřirozené síly. Od knihy jsem nic moc nečekal, a proto mě nepřekvapila ani nezklamala. Ovšem konec příbehu mě lehce zaskočil, i když si nedovedu představit jiné zakončení. Vyšší styl, jímž byla kniha psána mi v určitých částech dal zabrat, a tak jsem ne jeden odstavec četl dvakrát. Doporučuji - 75%

Dym
15.08.2017 3 z 5

Další přečtená kniha z povinné četby. Nemůžu si pomoct, moc mě to nezaujalo, ale i tak se to dalo celkem dobře přelouskat, takže jenom doporučuju.

Jennkie
11.08.2017 5 z 5

Krasne napsana kniha :-)

domino1701
08.08.2017 4 z 5

Pěkný příběh :)

Hadrna
08.08.2017 5 z 5

Další z mé složky k maturitě a nelituju, krysaře jsem chápala a dokázala se do něj vcítit, je těžké, když vás lidé nechtějí poznat a vy s tím nemůžete nic udělat. Je to tragédie s koncem, který je vlastně nový začátek ;).
Doporučuju a přeju pěkné počteníčko NH.

essterkaa
07.08.2017 5 z 5

Myslím si, že je to obrovský skvost české literatury. Čím dál více si uvědomuji, jak je ta "naše" literatura krásná! :)

gersie
02.08.2017 3 z 5

Příběh zajímavý , stále má co říci , ale styl psaní (zřejmě ve své době populární) mě nějak neoslovil.

Murysek
01.08.2017 5 z 5

Jediná kniha, kterou jsem již četl dvakrát.

vampiru
29.07.2017 2 z 5

Kniha je z povinné četby jedna z těch záživnějších, ale stejně není tak dobrá, že bych si jí přečetl znovu... je tam mnoho nezáživných momentů, přesto, že děj má zajímavý, často se uchyluje k nudným částem.

SeverusSnape
25.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha,strhující děj,který mne moc bavil.Skvělá atmosféra a postavy.Jsem nadšená a asi i trochu divná,protože Krysař mi připomínal Snapa s Harryho Pottera :) :'(

Zuzka.K
16.07.2017 2 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě, ale moc mě nezaujala. Kniha je sice krátká, ale nebavila mě. Možná je to tím, že jsem ji četla spíše z povinnosti a ne proto, že bych chtěla sama od sebe.

aktijnov
14.07.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem...

Adelajda_4
13.07.2017 4 z 5

Poměrně hezká, útlá knížečka, která se mi četla docela dobře.

IsobelleFarbs
11.07.2017 4 z 5

Za mě opravdu povedená klasika. Já ji sice v poviné četbě nemám, ale bavili jsme se o ní ve škole a tak jsem se rozhodla, že si příběh o krysařovi taky přečtu...
A jsem za to ráda, mě Krysař opravdu bavil, sice mě úplně nenadchnul, ale jeho četbu jsem si užívala. Rozhodně ji doporučuji!

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasika. Úžasný Krysař, kdo by neznal jeho příběh :-)

zanetkov77
20.06.2017 4 z 5

Knížku jsem četla jako maturitní četbu a docela mě bavila. Četla se rychle a příjemně. Líbila se mi konečná pointa, která člověka donutí se nad příběhem zamyslet.

Laurel
13.06.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem ráda, že jsem nedala na názor svého přítele a knížku si přečetla. Krysař pro mě byl jen "další knížka k maturitě", ale chytlo mě to hned od začátku. Není to nijak těžké ke čtení, autor krásně popisuje okolí a děj. Postavu Krysaře jsem si ihned oblíbila.

ivzu77
12.06.2017 4 z 5

Znám příběh, znám muzikálového zpracování, ale díky Čtenářské výzvě 2017 jsem se dostala ke knižní předloze, splnila jsem bod ♡kniha začínající otázkou.
A VAŠE JMÉNO?
NEJMENUJI SE, JSEM NIKDO. JSEM HŮŘ NEŽ NIKDO, JSEM KRYSAŘ.