Krysař

Krysař https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296745/bmid_krysar-6SD-296745.jpeg 4 6545 762

Do města Hameln přichází mladý muž – krysař –, aby zbavil město přemnožených krys. Zamiluje se do dívky Agnes a ona jeho lásku opětuje. Krysy vyžene, konšelé mu však odmítnou zaplatit. Postupně objevuje, že krysy nebyly jedinou špínou, která se v městečku přemnožila. Victoru Dykovi jako inspirace posloužila staroněmecká pověst.

thejanula
02.01.2016 3 z 5

Pro mě takový průměr, než jsem se dokázala zorientovat v tom, jak Viktor Dyk píše, už jsem měla knihu přečtenou.

KatChiss
24.12.2015 3 z 5

"Přemíra lásky, kterou dáváš, ničí možnost lásky, kterou bys měl bráti.

Čtivá kniha se zajímavým příběhem.

AdélaV.
08.12.2015 5 z 5

"- jsem minulost, pravil hlas.
- jsem budoucnost, odpovídal jiný.
- jsem krásná, mluvila minulost.
- budu krásnější, slibovala budoucnost.
- měla jsem vše: úsměvy, slzy, sen i procitnutí, děla minulost.
- budu mít vše: úsměvy, slzy, sen i procitnutí, řekla budoucnost.
Mezi hovorem minulosti a budoucnosti - jaká to přítomnost!"
Já mám tu knížku prostě ráda!!!

Tauriel
24.11.2015 4 z 5

Ne každému se bude líbit styl jakým Dyk píše (já z toho nejsem nadšená, ale ani mi výrazně nevadí), ale musím uznat, že příběh o Krysaři a městečku Hammeln zpracoval opravdu podařeně. Dýchne u toho na člověka atmosféra a já nemohla jinak a opravdu jsem s Krysařem soucítila a chápala jeho hněv a pomstu.

Lucie18
22.11.2015 5 z 5

Knihu mám v povinné četbě k maturitě a mohu říct, že mě velmi ohromila. Přečetla jsem jí za dvě hodiny a četla se sama... Doporučuji!

papi
15.11.2015 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného a asi i lepšího :)

Lemon
04.11.2015

Velice zajímavá kniha, ať už mluvím o stylu nebo o příběhu. Kniha mě zaujala, i když bylo náročné ji přečíst, protože se mi staročeština hůře čte, ale to si myslím, že asi každému. Knihu doporučuji. :)

Schullerka
02.11.2015 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale první půlka téhle útlé knížky se mi docela špatně četla. I tak jsem Krysaře přečetla na jeden zátah. Hodnotím 'jenom' třemi hvězdami kvůli stylu psaní, který mi nesedl, ale taky kvůli pocitu, že původní pověst o Krysaři s Hammelnu by se mi líbila víc. Dyk vlastně příběh obohatil jenom o romantickou linku, která mě ani tak nezaujala.

Lumine
10.10.2015 4 z 5

Ano Konečně knížka z povinné četby, která se dá číst i dobrovolně!

I když to místy bylo takové... táhlé, tak to bylo zajímavé. Něco se tam stále dělo.
Podtrženo, sečteno. Knížka má 5* na seznamu povinné četby, ale obecně jí dávám 4*.

ttpnkov
03.10.2015 5 z 5

Z hodin literatury jsem věděla, do čeho jdu. Ovšem nečekala jsem, že se mi bude kniha takhle líbit. Děj je jednoduchý, není zbytečně zdlouhavý a přesto krásně zobrazí ty "ovčí" lidské vlastnosti a sílu vědomí naší síly. No já jsem spokojená.

lenka1048
02.10.2015 5 z 5

Knihu jsem měla k maturitní četbě a musím říct, že se mi velmi líbila. Symbolika, super. Autor skvěle vystihl lidskou zkaženost. Myslím, že to alespon někoho donutí se nad tím zamyslet.. :)

Salwator
28.09.2015 5 z 5

Žádná kniha na mě nikdy tak nezapůsobila. Lidi jsou doopravdy jen hloupé ovce, vedené do propasti.

exinix
22.09.2015 2 z 5

Poměrně krátká ale zbytečně složitá kniha.

Etelea
11.09.2015 4 z 5

Klasika, která mě velmi bavila.

aleachim12
13.08.2015 2 z 5

V rámci povinné četby jsem musela tuto knihu přečíst, ale nijak moc mě nezaujala. Na druhou stranu je dost krátká a byla tudíž rychle za mnou.

TallulahDragon
10.08.2015 5 z 5

Krysař přichází do Hammeln jako Nikdo. Chladný muž se zamiluje a vplétá se do sítí citů, které si dlouhá léta nepřipouštěl. Je rozrušený a pohnut osudem své milé nechá flétnu znít ulicemi města, kde smí konečně svrhnout z ramen veškerá břemena, jimiž ho osud obtěžkal.
Velmi hluboký příběh pro toho, kdo umí číst mezi řádky.

lushi
20.06.2015

Zpracování pověsti, kterou všichni nějakým způsobem známe. Dyk píše lehce, příběh je dramatický a dějově nasycený. Jedno z nejlepších děl, které jsem si vybrala k maturitě.

kacenka7206
05.06.2015 2 z 5

Kniha se necetla nejlip, ale byla rychle prectena.

Cathy0
01.06.2015 2 z 5

Hrozna nuda, štěstí že je tahle novela tak krátka, jinak bych ji ani nedočetla...

Maverick
23.05.2015 3 z 5

Krátké a nenáročné čtení. K maturitě ideální!