Krysař

Krysař https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2073/bmid_krysar-JUF-2073.jpg 4 6541 762

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.

Slečna L.
25.10.2011 5 z 5

nadčasové dílo, které se zařadilo do mých top. ač útlá kniha o "pár" slůvkách, má něco do sebe.

krissty
16.10.2011 5 z 5

Tato kniha prostě nemá chybu.. Miluju krysařův způsob myšlení, miluju knihu samotnou.. Můžu jen doporučit :)

lukyli154
04.10.2011

"Nejmenuji se; jsem nikdo. Jsem hůř než nikdo, jsem krysař." - již tato samotná slova zamrazí, stejně tak jako celý příběh o krysařovi a jeho lásce k Agnes.

Andulino
25.08.2011 5 z 5

Skvělá kniha. Viktor Dyk si umí úžasně hrát s češtinou, krásná melodie textu, krátké věty na zvýšení napětí, dlouhá krásná souvětí při popisu přírody, zkrátka úžasné! Velmi se mi líbilo, že kniha nebyla moc dlouhá, ale přesto v ní autor dokázal vyřknout mnoho myšlenek a rozvinout krásný děj s poměrně velkým množstvím postav. Po dočtení knihy jsem musela nad jednotlivými myšlenkami, ale také nad osudem krysaře a Agnes přemýšlet a přesně to by měl být autorův cíl. Také jsem četla recenzi, která zmiňuje, že Sedmihradská země mohla být také za období 1. světové války jakýmsi rájem, lidem se proto tato kniha líbila a pomáhala jim v těžké životní situaci.

WEIL
24.08.2011 4 z 5

Hezky napsaný a moudrý.

Míša K.
22.08.2011

Není špatná ani nějak úžasná, Dá se číst.

Ver8nika
30.07.2011 5 z 5

Krásná novela, četla jsem jí několikrát a vždy se k ní ráda vracím. Vyústění je dokonalé

KrvMys
11.07.2011 3 z 5

Krysaře jsem si vybrala jen kvůli povinné četbě, ale i tak se mi jeho příběh zalíbil. Osobně styl Viktora Dyka nemiluji, ale když se člověk dostane až na konec díla, je uchvácen nadčasovým a zajímavým příběhem.

VerčaP
27.06.2011 1 z 5

kniha mě nezaujala, třeba někdy jindy . . .

Addie
23.06.2011 4 z 5

Ne, Krysař vůbec není špatné čtení, dokonce mi nepřekážel (a byl pro mě srozumitelný) zvolený jazyk, ale kniha na mě nepůsobila uceleně (v rámci kompozice), spíš jen jako věty poskládané náhodně za sebou. Jenže moji pozornost dílo vzbudilo až cca od poloviny, což je trochu smutné.

KateCullen
20.04.2011 5 z 5

Perfektní kniha - dostali jsme ji jako povinnou četbu. Nejdřív jsem si říkala, že to bude nic moc, ale jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout...

Kvothe
01.04.2011 5 z 5

Výborná kniha, která stojí za přečtení a jejíž konec je až zničující. Krásně udělaný muzikál od Daniela Landy (určitě se zde nechci dohadovat o tom jestli je Landa neonacista nebo ne - nebudu psát svůj názor na něj, jen píšu, že se mu muzikál povedl - odhlédnu-li od druhé linky vzpoury vesničanů. Některé melodie muzikálu Krysař jsou úžasné a vystihují atmosféru knihy - Temný stín, Udeří-li bouře....)

Paulhunterspet
28.03.2011 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem se velmi těšila a jsem trochu zklamaná. Příběh i jazyk je příjemný, ale popis mě nedokázal vtáhnout. Takže pro mě je to hezký kousek, ke ktrému se však už nemusím vracet.

Ruw
22.03.2011 4 z 5

Občas jsem měl sklony se trochu nudit . A jindy si nebyl příliš jistý, co chce právě autor říci. Ale ten konec, ten konec, který má punc geniality.

Pájuš
17.03.2011 4 z 5

zajimavý děj s rychlým spádem

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Perfektní kniha, rozhodně stojí za přečtení.

swamp
02.02.2011 5 z 5

Pro mě naprosto krásná fatalistická kniha. Pojetí i příběh jsou zde nastíněny naprosto bravurně.

Čmoudová
31.01.2011 5 z 5

Knížka která někoho zaujme a někoho ne... Má dobré pasáže, ale naproti tomu i velmi slabé....

mintberry
16.01.2011 1 z 5

Četla jsem ji uplně s nechutí, ale ke konci jsem tomu celkem přišla na chuť..Ať žije povinná četba :D

SaKarolinka
30.11.-0001 1 z 5

Pro mě byla tahle knížka příšerná nuda. A ten depresivní nádech.