Krysař

Krysař https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2073/bmid_krysar-JUF-2073.jpg 4 6544 762

Útlá knížka, jejímž jádrem je staroněmecká pověst, je vrcholem autorova prozaického díla, jakousi rekapitulací jeho myšlenek a postulátů. Věčným tématem je zde svár reality s ideálem, kterého je ale třeba se nikdy nevzdat.

Brunnetka
12.01.2017

Na knížku jsem náhodou narazila v krámku s knihami a tím že letos maturuji, vzala jsem si ji...přečetla jsem ji jedním dechem-na to že patří do povinné četby je skvělá :-) DOPORUČUJI ;-)
(na rozdíl od Božské komedie kterou jsem musela přelouskat hned v prváku nebo F.L Věka-seriál mám ráda ale čte se to "ztuha")

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásné, velice dobře čtivé dílo se zajímavou zápletkou. Vřele doporučuji!

eva4036
28.12.2016 4 z 5

Jedna z knížek, kterou jsem si oblíbila díky maturitní zkoušce :)

Rawen616
22.12.2016 3 z 5

S opatrností tři hvězdy, protože si jí už vůbec nepamatuji. Četl jsem jí před lety, protože mam rád celou tu Krysařovo legendu. Co si tak vybavuji, četlo se to dobře i když jsem očekával větší drama. Musím si jí přečíst někdy znovu.

Jane007
22.12.2016 3 z 5

Číst se to dalo, ale čekala jsem trochu víc.

DARKeccentric
17.12.2016 4 z 5

Líbí se mi, jakým způsobem Dyk píše: příběh se odvíjí pomalu a nenuceně, ale přitom se do knihy člověk po pár stránkách začte. Příběh se mi moc líbil, jen jako celek působil až moc předvídatelně.

Melanka
12.12.2016 5 z 5

Je to krásná kniha. A doporučuji vyslechnout si audio, které čte Jiří Dvořák - nádhera! Český rozhlas - čtenářský deník.

Babsie
11.12.2016 5 z 5

Nádherná kniha, zaujala mě myšlenkami a tajemnem. Na povinnou četbu mi přišla napsaná velmi jednoduše, takže se dobře četla. Přestože jsem pověst znala a věděla jsem jak to dopadne příběh mě velice bavil. Postavy, prostředí, myšlenky,... všechno bylo krásně popsané. Jedna z nejlepších knih povinné četby a rozhodně bych si ji dobrovolně přečetla znovu. Opravdu mě zaujala, jak dějem tak postavami.

,,Nebudeš šťastný, ostatně, co je na tom? Štěstí není vrchol. Možná jsi zrozen pro něco lepšího, pokud ne pro štěstí.“

MartinkaSl
27.11.2016 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby. Ze začátku trochu nudný děj, pak už to bylo zajímavější. Konec jsem nepředpokládala. Kniha ve mně zanechala zajímavé pocity, ale zpátky bych se k ní už nevrátila.

fereny
21.11.2016 4 z 5

Rychle plynoucí, dramatické, nestárnoucí dílo.

Karin_Kim55
11.11.2016 3 z 5

Začátek mě nudil (že jsem musela něco přeskočit), pak se to ale hezky rozjelo. ^^

MotorkaN
07.11.2016 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci povinné četby. Bohužel mi hned od začátku bylo jasné, jak to dopadne, takže mě kniha ničím nepřekvapila a jen jsem čekala na konec. Jinak byla celkem hezky napsaná, ale už bych se k ní asi nevrátila.

laepus
06.11.2016 4 z 5

Přečteno kdysi na výšce a doteď z toho zůstává hluboký pocit, aniž bych si nějak zásadně vybavoval detaily děje. Ten pocit při čtení byl úžasný. Je třeba číst to pomalu a mazlit se s každým slovem, je to nádherná čeština a Dyk je s její pomocí schopen vyjádřit absolutně všechno.

Seteh
05.11.2016 4 z 5

Knížku jsem kdysi četla v rámci povinné literatury k maturitě. Nevěděla jsem, co od ní mám čekat, jen jsem znala děj z hodin literatury ve škole. Kdykoli si na knihu vzpomenu, vybaví se mi taková podivně temná a tísnivá atmosféra, která je vlastně neustále součástí celého děje.

,,Nikdy jsem nepískal plným dechem; byl to vždy tlumený zvuk. Kdybych pískal plně, ne pouze krysy šly by za mnou."

ElissAnn
30.10.2016 4 z 5

Kratší kapitoly dosáhnou efektu rychlého čtení - což je moc fajn, když třeba jedete MHD, nebo autem s vašimi rodiči. Co více dodat, povinná četba a nejspíše i moje maturitní knížka... prostě Krysař.
pozn. muzikál se mi teda líbí víc. :D

Hopicek495
26.10.2016 3 z 5

Příběh jsem znal, ale nakonec mě kniha nějak extra neuchvátila. Znova ji do ruky asi nevezmu.

VercaV
15.10.2016 1 z 5

Kniha se mi vůbec nelíbila, byla sem z ní zklamaná. Čekala sem víc. Docela mě to mrzí.

kristyna6626
30.09.2016 5 z 5

Nádherná kniha :O :3
Trošku jsem se jí bála, ale hned jak jsem začala číst, jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Nevím co víc dodat, prostě DOKONALOST :) Můžu doporučit :D

Engie
25.09.2016 4 z 5

Klasiku moc nečtu, ale Krysař patří mezi výjimky, četla jsem ho dvakrát a moc se mi líbil. Knížka je tenoučká a čte se rychle, za dvě hodinky ji máte přečtenou. Určitě se k ní vrátím :)

MikeDV3
24.09.2016 4 z 5

Postava krysaře se mi velice líbila, jeho tajemná povaha mě fascinovala. Celkový příběh byl pro mě velmi zajímavý a jednání krysaře chápu. Všichni bychom se měli zamyslet, než nesplníme něčí slib, protože nikdy nevíme, zda ten člověk něco uvnitř neřeší.

Popisy byly podle mého názoru trochu moc obsáhlé a zpomalovaly celkové tempo příběhu.

Knihu všem doporučuji, protože ve mě zanechala spoustu emocí.