Krvavé jahody

Krvavé jahody https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4822/bmid_krvave-jahody-dEQ-4822.jpg 4 1345 362

Autentický příběh Češky zavlečené do sovětských gulagů Skutečný, sotva uvěřitelný osud Věry Sosnarové, která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa a prožila 19 krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Nakonec se jí podařilo vrátit se zpět do vlasti, kde se začlenila do normálního života. Zkušený romanopisec nabízí ojedinělé svědectví o mnoha „dnech Ivana Děnisoviče“.... celý text

gallovl
30.01.2015 4 z 5

Smekám před hlavní hrdinkou a ostatními, kteří si museli projít něčím podobným.
Je to krutá realita, nicméně bych ocenila větší prokleslení postav, ale to by asi ubralo na autentičnosti.

skranak
22.01.2015 4 z 5

Zajímavá kniha, stojí za přečtení. Sice zvláštní styl napsání,který mi ze začátku moc nevyhovoval,ale vyprávnění napínavé.

Sonula25
22.01.2015 5 z 5

Až Vám běhá mráz po zádech...

Koňadra
12.12.2014 3 z 5

Niektoré momenty boli veľmi silné. Chvíľami som nechcel uveriť, že ide o autentický príbeh, tak obludný systém gulagov je v knihe postihnutý. Dobré a zaujímavé čítanie.

teery.ts
06.10.2014 5 z 5

Příběh plný utrpení, nepochopitelné zrůdnosti, nenapravitelné křivdy a zmařených životů... strašné... nedopusťme, aby se něco takového znovu opakovalo.

amladar
24.08.2014 5 z 5

Kniha s velmi silným příběhem, stále se nestačím divit čeho jsou někteří lidé schopni. Jak diktátoři, kteří by se měli povinně zavírat do blázinců, tak lidé, kteří něco tak krutého vůbec přežijí. Já to prostě nechápu a paní Sosnarovou i její sestru velmi obdivuji a smekám :-)

Babo
19.08.2014 5 z 5

Je pro mě neuvěřitelné, že někdo může přežít takovou hrůzu . Často si teď říkám jaké štěstí jsem měla, že jsem se narodila v době, kdy se neválčilo a jen doufám, že se to nezmění. jak obrovské štěstí mám, že si v klidu můžu číst a vím, že ať napíšu cokoliv budou to jen slova . Obávám se , že toto utrpení je nesdělitelné Člověk soucitně pokývá hlavou , možná chvíli vede debatu o nesmyslnosti vraždění , týrání a válčení a potom si jde po svém.
Možná je to určitá sebeobrana , vždyť těch hrůz všude ve světě je tolik.
Určitě doporučuji přečíst a nezapomínat .

Mermaid
08.07.2014 5 z 5

Ani díky ní jsem nepochopila, co vlastně přesně vedlo rusáky k tomu, že jednoho krásného dne pochytali svoje soudruhy v zahraničí jako zajíce a odvlekli někam, kde bylo cílem je maximálně eliminovat na životech.
Pravda je, že když jsem tenkrát knihu dočetla a na závěr si přečetla, že její protagonistka Věra Sosnarová stále žije (a to dokonce poměrně nedaleko), měla jsem extrémní chuť za ní jet a obejmout ji, nebo tak. :-) Za všechno, co prožila a za to, že to překonala a zvládla i neméně těžký návrat do země, která se k ní zachovala tak macešsky.
Kniha je neznámá, což je, podle mě, tak extrémně nespravedlivé, že ji doporučuji a půjčuji na všechny strany i teď, několik let po dočtení.

myšpa
17.05.2014 5 z 5

Příběh, který zaujme každého. Je neuvěřitelné, co lidé dokážou.

Er.es
04.04.2014 5 z 5

Jak je psané v komentářích, velmi silný příběh, který ve vás zanechá velkou díru. Neuvěřitelná cesta, kdy jsem strašně ráda, že nakonec "dobře" dopadla. Stojí za přečtení, i když místy odvracíte znechucený obličej a nechcete věřit, jak moc zlá doba byla...

momo01
29.03.2014 5 z 5

Silný příběh, nemohla jsem přestat číst. Zážitek byl umocněný tím, že v knize bylo věnování od paní Věry Sosnarové, která knihu knihovně darovala.

Adlethka
31.01.2014 5 z 5

Krvavé jahody jsme četla všude. Doma, ve škole, v šalině je to prostě síla, nemůžete se odtrhnout. Nikdy nepochopím, jak je ve světě možné takovým způsobem zacházet s člověkem. Výborný příběh, poutavý děj! Doporučuji ;)

vera129
23.01.2014 5 z 5

Kde by byli psychopatičtí diktátoři bez svých sadistických pohunků...a že se jich vždycky najde tolik!
Krutý příběh, velmi dobře napsaný.
Viděla jsem paní Sosnarovou v dokumentu a bylo mi do pláče...

Skjaninka
09.06.2013 5 z 5

Skutočný príbeh o krutom osude mladého dievčaťa a jej sestry, ktoré 18 rokov znášali utrpenie v tom najhoršom zmysle. Dôkaz o tom, čo všetko dokáže človek prežiť v nádeji na vysnívaný domov. Odporúčam prečítať, pretože potom si uvedomíte, čo skutočne znamená slovo sloboda a bezpečie.
Je to príbeh, ktorý vháňa slzy do očí a trhá vám srdce. Spomienka na kapitolu o krvavých jahodách mi dodnes naháňa zimomriavky.

Hrefna
13.05.2013 5 z 5

Mrazivá výpověď...musím říct, že nejhorší pro mne byla paradoxně pasáž po jejich návratu do Československa, kde se k nim nadále chovali jako k levné pracovní síle, hlavně soudružka Gruntová. S jejím svědomím bych nemohla usnout. To co prožily a přežily je neskutečné, mají můj nekonečný obdiv a úctu. Tato kniha mnou tak otřásla, že není možné napsat, co vše mi přinesla...přemýšlím o dnešních hodnotách, o mezilidských vztazích, o lidech samotných, o poučení a poselství, které tato kniha má a zda se z něj někdy poučíme...Tato kniha je pro mě adept na povinnou literaturu na středních školách, pokud jí už není.

Niki
01.04.2013 5 z 5

Velmi drsný, pravdivý příběh, určitě tuto knihu budu mít v paměti ještě hodně dlouhou dobu. Věra byla velice statečná i tím, že si stála za svým a nepřijala ruské občanství.

Moňula7
14.05.2012 5 z 5

Drsná kniha. Je to strašný co si musela prožít a za nic nemohla jsem byla otřesena z této knihy.

marvitekar
05.09.2011 5 z 5

Jak mocný je státní aparát, jaká bezmoc pro jednotlivce.

bookcase
27.08.2011 5 z 5

Doporučuju, ve mně zanechala silný dojem.

Kordula 111
24.07.2011 5 z 5

Drsná kniha o jednom nevšedním životě mladé dívky.