Krvavé jahody

Krvavé jahody https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352497/bmid_krvave-jahody-3zE-352497.jpg 4 1345 362

Autentický příběh Češky zavlečené do sovětských gulagů. Skutečný, sotva uvěřitelný osud Věry Sosnarové, která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa a prožila 19 krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Nakonec se jí podařilo vrátit se zpět do vlasti, kde se začlenila do normálního života.

melanie
10.09.2015 5 z 5

Peti hvezdickama nehodnotim literarni zpracovani, ale hlavne pribeh. Tohle by meli lidi znat a nemeli by zapominat. Silny pribeh o divce, ktera se nevzdala. Vsechno tohle ji zpusobili lidi, kteri ji znali. Jsem strasne vdecna za svuj jednoduchy zivot.

achilles
18.08.2015 4 z 5

Kniha velice podrobně líčí tragický příběh jedné rodiny, a jako takový je velice poutavý. Autorovo ztvárnění mě však moc literárně nenadchlo. Je velice jednotvárné a jak správně ohodnotila eval, ploché.
Vzhledem k tomu, že sovětská zvěrstva již byla mnohokrát popsána, nejenom Solženicynem, moc mě dílo neoslnilo.

petrulka
30.07.2015 2 z 5

Já mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu se kniha opravdu musí hodnotit jako dokument. Příběh je podáván téměř bez emocí, snad s vyjímkou Rozinky jsem absolutně postrádala nějaké emoční prožívání děje jak Věry, tak všech ostatních. Bylo to jakési ploché konstatování děje, což samozřejmě nic nemění na zrůdnosti celého systému, který tu bohužel v letech po osvobození nějakým zvrhlým způsobem fungoval.

orinka3
18.07.2015 4 z 5

Četla jsem s velkým zaujetím. Příběh tragický, v období po válce, kdy si měli všichni svobodně vydechnout, se k sobě lidé chovali krutě a vlastně stejně, jako nacisté k lidem v lágrech. Válka neskončila....Jen by mě zajímalo, kolik z knihy je básnická nadsázka a kolik je skutečnost? Svého času se o paní Sosnarové hodně diskutovalo. Nemám právo zpochybňovat její svědectví - i kdyby svůj příběh věnovala památce všech, kteří prožívali právě to, co hrdinka knihy, stálo to za přečtení i zamyšlení.

suezie
28.06.2015 4 z 5

Silný příběh, kterých není nikdy dost. Je to hrůza, co se dělo... Mělo by se o tom mluvit, mělo by se o tom psát, mělo by se o tom číst... Tato kniha stojí za přečtení. Vzhledem k tomu, že je příběh psán dle skutečných událostí a paní Věra žije v naší republice, je nám tato kniha bližší.

VladkaBU
26.06.2015 5 z 5

Příběh, u kterého mě mrazilo. U nás osvobození a ony musí prožívat takové hrůzy i dál. Člověk má menší cenu než dobytek. Pocit bezmoci a beznaděje... u posledních dvou stránek jsem brečela

pocketka
21.06.2015 4 z 5

Po přečtení této knihy mám velmi rozpoluplné pocity.Příběh byl úžasný, neuveřitelný. A asi právě proto se mi nelíbilo jeho zpracování. Kniha se moc dobře nečetla (z jazykového hlediska), zbytečně zdlouhavé popisy nebo naopak někdy málo zpracované události. Chyběla mi také struktura kapitol. Být příběh lépe napsán, bez pochyby by kniha měla 5 hvězdiček.

Ivana11
15.06.2015

Drsný příběh, doporučuji.

pamik111
11.06.2015 5 z 5

Knihu jsem četla, je to asi tři roky zpátky, a zanechala ve mně nesmazatelné stopy. Dneškem jsem ještě čerstvě obohacená o autentické vyprávění paní Sosnarové, které je k neuvěření. Člověk tomu podvědomě nechce věřit, jenže tento příběh se bohužel skutečně stal. Po dnešku jsem nesmírně ráda, v jaké žiju době a jaký žiju život. Knihu vám všem rozhodně doporučuji.

*Aria*
09.06.2015 4 z 5

Kniha byla v první řadě má povinná četba a popravdě v jiném případě bych si jí ani nevybrala. Přesto mě dokázala velice překvapit dějem, který jsem v nemohla vůbec odhadnout do předu. Nejvíc mě však překvapilo, že tento příběh je inspirován skutečností.

eva6255
27.05.2015

Obdivuhodný příběh. Paní dosud žije ve vesnici nedaleko od nás. Je stále vitální. Obdiv k ní nelze vyjádřit slovy ani písmem. To je v srdci.

Jarka59
26.05.2015 5 z 5

Tato knížka pro mě byla velice emotivní.Je to příběh pravdivý,který se stal a je na každém z nás co si z toho vezme.Je pěkně napsaná dobře se čte,myslím ,že přečíst by si ji měl každý,kdo má rád příběhy ze života,tenhle začíná v době osvobození Brna.

i_vanička
25.04.2015 5 z 5

Naprosto mě dostala, silný příběh. Musela jsem si najít o hrdince další informace o pokračování jejího života.

Maat
14.04.2015 4 z 5

Silný, drsný příběh. Ze začátku mi moc nesedl styl psaní, ale brzo jsem to přestala vnímat. Popisované hrůzy a život v táboře vše přehlušily. Jsem ráda, že jsem dočetla do konce.

adajka
06.04.2015 4 z 5

Drsný příběh. Kdybych nevěděla, že je podle autentického vyprávění, řekla bych, že to autor s těmi krutými zážitky, nakonec skoro nepravděpodobným návratem i s happy-endem překombinoval. Život opravdu někdy píše neuvěřitelné osudy.

Daenerys
17.03.2015 3 z 5

Silný a drsný příběh. Je mi neskutečně líto lidí, které postilhl podobně krutý osud. Bohužel na způsobu zpracování mi něco tak trochu nesedlo, nedokážu to přesně pojmenovat, kniha na mě působila spíš jen suše depresivně, nezaryla se do hloubky, nechytla úplně za srdce, jak by se asi u příběhu plného bezmoci a krutosti čekalo. Pojetí mi přišlo místy odosobněné, až povrchní, chvílemi jsem měla dojem, že čtu nějaký dukumentární článek a ne vyprávění hlavní hrdinky, která tu hrůzu prožila na vlastní kůži. Chyběly mi hlubší popisy pocitů, myšlenek a duševního rozpoložení alespoň hlavní postavy. Možná to byl právě autorův záměr, ale z mého pohledu to knize spíš uškodilo.

Rade
28.02.2015

Kniha se nedá moc hodnotit jako umělecké dílo, je to dokument a to dokument hodně drsný. Jak málo se u nás ví o ruských lágrech a totalitním systému, kdy lidský život neměl žádnou cenu a mučení a masové likvidace lidí byly na denním pořádku.

Jen pro zajímavost: Pravdivost vyprávění paní Sosnarové byla zpochybněna historikem a publicistou Vladimírem Bystrovem, který poukazuje na četné rozpory v různých verzích jejího vyprávění. Ať je to jak chce, byť ve vyprávění je možná i leccos upraveno, nelze popřít, že gulagy, internační a pracovní tábory v SSSR byla ta nejkrutější zařízení, ve kterých jen přežít bylo velké hrdinství.

Mona96
16.02.2015 5 z 5

Jednoduše výborná kniha!

Yorika
15.02.2015 5 z 5

Velice silný příběh.Stále mě udivuje a děsí, jakých zvráceností jsou lidé schopni.Paní Sosnarová si zaslouží bezvýhradnou úctu a obdiv.

iva23
02.02.2015 5 z 5

Je obdivuhodné, že vše, co paní Sosnarová zažila, ji nezlomilo natolik, aby zanevřela na život (a na muže). Podobné příběhy mě vždycky nutí k zamyšlení, jak bych se asi chovala já - na straně utlačovaného..? A na straně utlačujícího? A zase jsou zde jedinci, kteří aktivně dělali víc než museli..viz ta soudružka - NE PANÍ!!!