Krutý princ

Krutý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389022/bmid_kruty-princ-gMM-389022.jpg 4 1942 371

Vítejte ve světě, kterému vládnou nelítostné víly! První díl napínavé fantasy série. Jude bylo sedm, když jí zabili rodiče a unesli spolu se sestrami na proradný dvůr víl. O deset let později ale netouží Jude po ničem jiném než patřit mezi víly. A to i přes to, že je smrtelná. Většina víl lidmi pohrdá a nejvíce podlý princ Cardan. Aby Jude získala vysněné místo u dvora, musí se princi postavit. Zaplete se však do intrik, a když hrozí, že násilí zničí slavný dvůr, rozhodne se pro pochybné spojenectví, které ji může stát život.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Cruel Prince , 2018

Fenris
23.11.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, měla velmi čtivý styl psaní, svět byl krásně zpracovaný, v knize je i mapička, na které nedám osobně dopustit, ale všechno má svá "ale".

Ač se mi kniha líbila sebevíc, bylo tam i několik okamžiků, které mě překvapily, tak se autorka stejně nevyhla zažitým klišé, ovšem nedá se jí to úplně vyčíst. Autoři, kteří si již nepíší svá díla jen do šuplíku musí trochu myslet na své čtenáře a psát tak, aby se kniha prodávala.

S postavami jsem byla celkem spokojená, líbilo se mi, že Jude není víceméně holka, která k tomu všemu příjde, jak slepec k houslím a nesnaží se za každou cenu improvizovat.
Cardan je podle mě postava, od které jsem možná očekávala trochu víc, ale také je možné, že se teprve projeví v dalších dílech.
Se zbytkem postav jsem spokojená, i s Taryn, o které jsem tu četla už nějaké negativní poznámky, ovšem, v každé knize musí být takováto postava.

Za mě 4 hvězdy z 5 a těším se na další díl. :)

Roxik
18.11.2018 5 z 5

Holly Black je spisovatelka, která umí opravdu psát. Před lety jsem četla její Daň peklu a byla smutná, že u nás nepřeložili další díly a tak jsem měla upřímnou radost, když se v Elfhame na chviličku mihl Roiben s Kaye po boku.Nicméně tady byl příběh především o Jude a tu jsem si již od začátku zamilovala, její dvojče Taryn mě neslutečně štvala svou naivitou ale každá postava se mi hold líbit nemůže.Problém jsem ovšem měla s Cardanem, nevěděla jsem jestli ho mám nenávidět nebo mi ho má být líto.Celkově se mi svět víl od paní Black líbí a má super atmosféru se všemi intrikami atd, jsem zvědavá co bude dál a doufám, že další díl u nás vyjde.

rycccy
16.11.2018 5 z 5

Obálka krásná ... i když dávám plný počet hvězd, musím říct že Jude mi nebyla až tak simpatycká, na začátku knihy celkem ano a v průběhu čtení to bylo čím dál méňe .U prince Cardana to bylo přesně naopak. Musím ale říct, že žádná postava nebyla tak waw a nepřilnula mi, nevím proč. Zato zápletka se mi líbila a děj se odvíjel celkem rychle a bavila mě. Trochu mi to připomínalo knihy od Cassandry Clare a proč taky ne, že, když jsou kamarádky :-) . Mrzí mě jedna věc a to, že v tomto prvním díle se zápletka mezi hlavní postavami neodvíjela tak jak jsem si myslel a představoval.

anishta
15.11.2018 5 z 5

Tak tenhle svět jsem si zamilovala hned od začátku. Groteskní, nemilosrdný a tak úžasně ošklivě pohádkový. Líbí se mi, že žádná z postav není dokonalá, mají své chyby, které ovlivňují jejich rozhodnutí. A bože ta kniha je tak neuvěřitelně čtivá, nejde se od ji odtrhnout! Chci hned další díl. :-D

Marry123
15.11.2018 4 z 5

Fíha no.... čekala jsem od Krutého prince úplně něco jiného... ale toho čeho jsem se nakonec dočkala mě tak nějak překvapilo. Asi do půlky knížky jsem nějak nevěděla na kterou stranu bych se měla přiklonit, kdo je zlý a kdo ne a vlastně se ani nic moc nedělo (jediný kdo mi byl svým způsobem sympatický byl Madoc). Pak se to všechno začalo strašně rychle měnit že jsem si říkala jen: "Co to sakra..." a pak bum konec. Takže jo jsem zvědavá jak se to bude dál vyvíjet a jak se s tím vším Jude popere..... BTW jen mi asi nedochází co mají všichni na Cardanovi.... žádný majstštyk to zase není :D

Ruushi-chan
07.11.2018 4 z 5

Na knihu jsem se opravdu moc těšila čekala na ni. No a pak naráz byla v tašce na Humbooku, takže jsem se na ni hned vrhla. A moje prvotní nadšení mírně opadlo. Inu, já hlava skopová si nepřečetla anotaci. Takže moje očekávání nebylo naplněno a já naráz četla něco jiného než co jsem si představovala že to má být. Takže na jednu stranu zklamání. Na druhou stranu autorka moc dobře píše a celá kniha byla hezky čtivá a vlastně i chvílemi vtipná. I když co si budem, občas jsem měla chuť postavám něco omlátit o hlavu (třeba židli) a některé jsem měla chuť minimálně pobodat.
Nakonec je to dle mého názoru relativně jednodušší čtení na dlouhé podzimní večery. Mohlo být líp a mohlo být i hůř.

teer.h
07.11.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem dostala na humbookfestu a jsem za to moc ráda! SPOILERY.
Byla to paráda, zprvu jsem si teda říkala, sakra co to je za pohádku. Ale ono ne. Knihu jsem četla jedním dechem a musím říct, že na Cardanovi mě něco přitahovalo, ikdyž se choval, tak jak se choval. Já mu tak nějak vnitřně fandila. Locke, no ten se mi zprvu také moc líbil, ale to co se z toho nakonec vyvrbilo. No super, mnoho věcí jsem upřímě nečekala a jsem ráda! Musím dát 4, ikdyž mě začátek nechytl, zbytek to dohnal!

Purple7
05.11.2018 3 z 5

Dobrý, za tři. Čte se to dobře, konec jsem neodhadla, a stále jsem čekala, kdy se tam objeví Rhys, protože styl psaní mi opravdu dost připomínal SJM a já se musela upomínat, že ne, tohle je Holly Black. Ale i tak, takový Dvůr trnů a růží mixnutý s Mortal instruments.
Má to ale svý velký mouchy. Za prvé některé nelogičnosti a klasické klišé. Už mě docela nudí vystavená zápletka nad tím, kdo je čí příbuzný. A za druhé, ona existuje nějaká encyklopedie o vílách, která je základní příručkou pro autorky YA fantasy? Že všechny autorky u nich používají stejná (dobře, velmi podobná) jména, stejné schopnosti a neschopnosti? Ať už se jedná o SJM nebo Cassandru Clare, tak pokaždé člověk čte to samé, jako kdyby se domluvily. Trochu nuda. Achjo.

SarahRoyalAss
05.11.2018 5 z 5

Tenhle svět je VELMI krutý, nevyzpytatelný, plný intrik ale i kouzelný a nádherný.
Vyrůstat jako člověk v téhle zemi je sakra těžké a všichni okolo to dají hlavní hrdince Jude a její sestře Taryn, lidským dívkám, jasně a krutě najevo.
Knížka má spád, zajímavé a věrohodné postavy, romantiku a výborné ztvárnění světa víl.
Jude je skvělou hlavní hrdinkou s mečem a strategickým myšlením. A to mě sakra hodně baví!

Holly Blacková je pro mě autorkou dětství, kdy jsem si zamilovala Daň peklu a Krutý princ mě vrátil o pár let nazpět do velmi podobného světa víl. Pro mě to je další srdcovka. ♥

Sabča92
05.11.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně moc těšila. Možná i to byl důvod, proč jsem si čtení Krutého prince neužila. Po absolutně skvělém prologu přišlo nesmírně nudných a natahovaných dvě stě stran, po kterých přišel neskutečný zlom. Zbytek knihy byl lepší a stalo se i dost akce, ale stejně to nestačilo, abych byla z knihy nadšená. Líbil se mi konec a asi se pustím do dalšího dílu, ale byla jsem z knihy ve výsledku zklamaná :-(

Luccinda
05.11.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Knížka byla od samého začátku velmi čtivá, stránky mi doslova mizely pod rukama. V celém příběhu bylo velké množství dějových zvratů, které jsem většinou vůbec nečekala a absolutně jsem si netroufla odhadovat, jak by to celé mohlo skončit. Koncept vílího dvora je v Krutém princovi moc hezky zpracovaný a já jsem si ten svět prostě zamilovala. Hlavní hrdinka byla naprosto úžasná - sebevědomá, nebojácná, šla si za svým (občas i přes mrtvoly) a hlavně to měla v hlavě srovnané. Zalíbil se mi i Cardan a doufám, že v dalších dílech dostane ještě více prostoru. Doporučuju!