Krutý měsíc

Krutý měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521080/bmid_kruty-mesic-64ddfea4863b1.jpg 4 160 160

Detektivka s prvky thrilleru od oceňované autorky románu Znič to jméno. Druhé covidové Velikonoce. Zemi svírají nejpřísnější epidemická pravidla včetně zákazu nočního vycházení. Přesto se Tamara uprostřed noci probudí v autě na lesní cestě. Je celá od krve a z posledních hodin si nic nepamatuje. Netuší, čí je ta krev, ani kam zmizel její čtrnáctiletý syn Ben. Vesnici v Lužických horách, kde trávila matka se synem sváteční víkend, posedne paranoia. Kam až vedou kořeny spletitého případu? A podaří se chlapce najít, než se po něm nadobro slehne zem?... celý text

Ivana11
05.01.2024 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, nezklamala mě, moc jsem si ji užila.

Ajuszka
04.01.2024 4 z 5

Kdo už náhodou zapomněl,jaké to bylo za nejkrutější doby covidové,si to v téhle knize velice připomene.

V tomto velmi zajímavém příběhu se setkáváme s Tamarou,která během vládních nařízení zůstane se svým synem Benem trčet ve vesnici u svého přítele.

Už začátek knihy vás uvede do pozoru,neboť se Tamara probudí za volantem s rukama od krve a totálním oknem.

Po návratu domů zjišťuje,že chybí jak její syn,tak i její přítel Michal.

Společně s Tamarou poskládáte dohromady celý příběh a v průběhu budete zvědaví,co se tam vlastně stalo . Přiznám se,že já na to přišla až těžce za polovinou. Smutné je,že tohle není smyšlené,ale opravdu se to děje..

Autorka se s tímhle poprala vcelku bravurně a myslím,že kniha si získá své čtenáře.

artepeli
28.12.2023 4 z 5

Po první detektivce autorky jsem po této knize v knihkupectví čapla a pustila jsem do ní strašně natěšená už den před Vánoci.
Je to opět velmi čtivý kus, nedá se přestat. A to přesto, že už v průběhu čtení dost dobře tušíte, jak to vlastně bylo a co hlavní hrdinky samy ještě hledají.

Magdalenkačte
20.12.2023 4 z 5

Krutý měsíc je druhá detektivka od Jany Jašové.
Tamara a Betyna (Alžběta) jsou jak oheň a voda. Velmi rozdílné ženy spojí jeden problém.
Tamara je žena z Prahy, která s pubertálním synem přichází do letního domu svého přítele Michala.
Betyna žije se svými třemi dětmi a strádání smutkem po svém muži, který je doktorem za hranicemi.
Jejich životy probíhají v době nejtvrdších covidových opatření v zemi.
Tamara se jednoho dne ráno ocitne v autě u rybníka, na rukou má krev a vůbec nic si nepamatuje. A po jejím synovi a příteli se slehne zem. Co se stalo? A je v tom Tamara nějak angažovaná? Betyna ji začne pomáhat řešit situaci, která se zda neřešitelná.

Skvělá kniha od české autorky Jany Jašové mě moc bavila úplně jsem se vrátila do doby, kdy byla cela země doslova zamítnuta covidem a následnými opatřeními.

Dávám 4/5 a moc děkuji za knihu v rámci spolupráce.
Rozhodně si musím přečíst od autorky Znič to jméno.jeji styl mi fakt sedí!

Renatecka
20.12.2023 3 z 5

Zbytečně zdlouhavé, takový průměr.

Peace
03.12.2023 3 z 5

"Všichni dokážeme zabíjet. Záleží na okolnostech."

Nebylo to špatné čtení, jen mi přijde, že se na 300 stranách omílalo stále to samé dokola.

borupet
20.11.2023 5 z 5

Výborná detektivka z českého prostředí, stejně jako předchozí Znič to jméno. Střídání dvou vypravěček se skvěle doplňovalo. Skutečnost, že se poměrně brzy dala odhalit hlavní zápletka, vůbec nic neubírala na umění autorky držet čtenáře v napětí až do konce. Výborné, uvěřitelné. Těším se na další autorčinu knihu.

MarBra
20.11.2023 5 z 5

Výborné!

KočkomilkaJana
13.11.2023 5 z 5

Tak to koukám, tohle byla jízda! Autorka nás napínala do poslední chvíle - člověk si sice mohl domyslet, kdo, co kdy, kde a jak. Ale stejně si musel počkat na potvrzení paní Jášové. Těšte se na recenzi, již brzy!

ivousekk
30.10.2023 5 z 5

Skvele to bylo. Druha prectena kniha autorky a opet musim rict, ze se povedla. Co umi, tak vyvolat pocit napeti a drzet jej. Sice ne porad na 100 %, trochu to kolisalo, ale porad dost na to, aby se neslo odthnout. A jako bonus navic mi to cele prislo naprosto uveritelne.