Krutí Vikingovia

Krutí Vikingovia https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70208/bmid_kruti-vikingovia-LA4-70208.jpg 4 127 9

História je hrôzostrašná. A preto sa ju musia učiť deti – dospelí by to nezvládli. To vieš, keď ľudia starnú, menia sa. Nám mladým vôbec nezaškodí trošku zdravého hororu... Konečne máš v rukách knihu, kde sa dozvieš všetko – úplne všetko! Žiaden učiteľ by ti nikdy nepovedal celú pravdu o krutých Vikingoch. Pretože učitelia na to nemajú nervy! Uvidíš, ako sa vaša dejepisárka roztrasie, keď jej detailne opíšeš vikingské zlepšováky... na mučenie! Vychutnaj si dejepisára, kým sa zosype, keď mu porozprávaš, ako Sigurda zabil... mŕtvy muž!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Vicious Vikings , 1994

Atlantis
04.04.2021 4 z 5

Tahle série mne jako dítě nikdy nepotkala. Vlastně ne, kdysi jsem vyhrál díl o první světové válce a krutě mne nebavil. V dospělém životě jsem ale narazil na skvělé televizní zpracování ve formě britských Horrible Histories a od té doby jsem se chtěl na knihy podívat blíže.
No a kde lépe začít, než na začátku. Darební Vikingové jsou povedená kniha plná zajímavých faktů. Zpočátku má dost hektické schéma, kdy skáčeme od jednoho ke druhému, ale vše se postupem ustálí.
Malá poznámka k české verzi - chválím překlad s Indiánkem, ale někdo měl zkontrolovat, jestli jim font umí napsat přehlasované o. Místo něj je tady totiž všude "ř", a tak tu máme Vikingy jménem Bjřrk.

Radka1911
21.08.2019 5 z 5

Díky těmto knihám se moje děti začaly ve škole zajímat i o do té doby opomíjené předměty - například dějepis.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

Terisek99
15.07.2017 4 z 5

Kniha je krásně zpracovaná a zábavná.

S.M.Evlrová
15.03.2015 5 z 5

Kniha je velmi pěkně a vtipně napsaná. Také skvěle rozšiřuje znalosti a doplňuje je o všelijaké postřehy.

Peter.Melon
18.11.2014 3 z 5

Dobrá knížka,která potěší spíše mladší generaci...

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;D

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Už je to taky nějakou dobu, ale stejně si pamatuji, že mě to moc bavilo.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Jako děcko jsem to četla a nebylo to špatné:o)