Kruté vášně římských císařů

V centru autorovi pozornosti jsou panovníci římské říše, jejichž činy dodnes považujeme za tyranské. Jsou tyto informace objektivní? Dá se jim opravdu věřit? Byli Tiberius, Caligula, Nero, Domitius, Commodus, Caracalla nebo Diocletian skutečnými tyrany? Nejde jen o pouhý výplod spekulací dávných historiků? Na tyto a mnohé další otázky se snaží Vladimír Liška odpovědět. Mnohdy jsou jeho vývody překvapivé, ne vždy je jím vytvořený portrét panovníka shodný s často publikovanými informacemi. V každém případě nás čtivé vyprávění o moci a touze si ji za každou cenu udržet zaujme a poučí zároveň. Vždyť mocní byli, jsou a budou ochotni bojovat o své výhody všemožnými prostředky a zaplatit za ně i cenu nejvyšší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43062/big_krute-vasne-rimskych-cisaru-vu8-43062.jpg 3.69

Kniha Kruté vášně římských císařů

Etilik585585
13.03.2019

Zajimavě a čtivě napsaná kniha doporučuji.

Pavelpi
14.07.2017

Dobře napsaná kniha.Probírá jednotlivé císaře Říma krok za krokem.Čekal jsem trochu podrobnější rozbor některých,ale asi ty doklady po tolika letech nejdou vyhledat a možná i ty,které jsou k dispozici nejsou také moc objektivní,záleží na tom,kdo je psal.

kannibal28
24.07.2015

Dobrá kniha len troška viac krvi som od nej čakal názov tomu hovoril. DO teraz som si myslel že nero a caligula boli najvatši tirani rímskych čias ale v tejto knihe boli o mnoho horší niektorí panovníci

Lily28
03.04.2015

Pútavá kniha, bohužiaľ, plná historických omylov. Zámerom autora bolo zjavne hľadanie senzácií a vyvracanie názorov na niektorých rímskych cisárov a pevne sa svojho cieľa držal, niekedy aj za cenu prekrúcania faktov.

rlupinek
22.01.2014

Pěkná, komplexní a přehledná kniha o vládcích Říma, která přináší mnoho zajímavého a mnohdy i velmi překvapivého. O některých jménech máme poněkud nepřesné informace z filmů (Caligula, Caesar) a právě tato kniha tyto nepřesnosti uvádí na pravou míru na základě historických pramenů.