Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458681/bmid_kruh-t67-458681.jpg 4 325 108

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. ... dokud nedojde k vraždě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Love You Gone , 2018

mysterygirl
12.01.2021 3 z 5

Uprimne-za me nic moc, chybelo mi tam to spravne napeti, od pulky mi bylo jasne, jak to je, a jak to dopadne a zaver knihytrochu moc rychle ukonceny.
Cetla jsem lepsi knihy.

Šebestová3
11.01.2021 3 z 5

Kniha byla čtivá, nicméně k jednání jednotlivých postav mám kapku výhrady. Přišlo mi neologické a ujeté, často jsem se nad ním až pobavila...ale tak proč ne...

makyla
08.01.2021 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a dopadlo na výbornou. Velmi čtivá kniha hned od první stránky.
Mel v neděli večer přijíždí na chatu, kde měla strávit týden dovolené s manželem Lukem a dětmi. Jenže chata je prázdná. Po zjištění, že nikde nejsou schovaní, povolá horskou službu. Protože se po nich slehla zem, do případu se vkládá dvojice detektivů. A výslechem Mel se nám začíná rozmotávat příběh. Nebo zamotávat?
Doporučuji, knihu jsem přečetla za dva dny. No, a já se jdu začíst do dalšího vánočního dárku. :)

Marta_P
08.01.2021 5 z 5

Velmi čtivý a zamotaný psychothriller, jehož konec mě dostal a musím říct, že jsem byla "mile" překvapena, že k tomu došlo. Postavy jsou věrohodné, charaktery dobře popsané. Příběh jako takový měl spád a nenudil.

ava.s
03.01.2021 5 z 5

Tak první plus je nádherná obálka, kterou mě kniha upoutala v knihkupectví a nebyla jsem sama, protože jsem knihu našla pod vánočním stromkem. Takhle hezkou obálku jsem neviděla už dlouho.

Kniha se čte opravdu dobře, děj plyne svižně, ale po prvních cca 3-4 kapitolách tušíte, kam vše směřuje, od půlky je to úplně jasné. Žádné výrazné zvraty nečekejte, zakončení celkem předvídatelné, mě ani trochu nepřekvapilo, na druhou stranu jsem byla ráda za toto rozumné ukončení.

Přemýšlela jsem, jestli dám 4 nebo 5 hnězdiček a myslím, že si kniha zaslouží plný počet. Po dlouhé době to byla příjemná, logická kniha, velice uvěřitelné postavy. Skvěle napsaná kniha, kterou jsem si užila, nádherná obálka. Vlastně nevím, co bych vytkla. Od autorky si ráda přečtu další knihu.

kanitsuj
28.12.2020 3 z 5

Absolutně jsem nevěděla, co mám od této knížky očekávat. Zaujala mne především její přitažlivá obálka a slibná synopse. Příběh je velmi čtivý a zabývá se neobvyklým tématem, také výstavba děje je zajímavá a změna perspektivy vyprávění si se čtenářem příjemně pohraje, ale to je bohužel vše. V samotném závěru mi nebyly jasné motivace některých postav a ne vše bylo autorkou smysluplně vysvětleno k mé dokonalé spokojenosti. Na místo "wow efektu" mám po přečtení trochu pocit promarněného času. Není to vůbec špatné, ale pro mne bohužel spíše brzy zapomenutelný průměr.

MMacicekk
22.12.2020 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knížku přečetla za dva dny. Již první stránky a autorčin styl psaní mě přesvědčily o tom, že se bude jednat o neodložitelné čtení, a tak se i stalo. Děj dostane grády v momentě, kdy autorka vystřídá vypravěče a vy začnete pomalu zjišťovat druhou verzi. Jak to tedy opravdu bylo? Kdo lže a kdo je manipulátor? V polovině příběhu byly karty rozdány a děj malinko ztratil jiskru. V závěru však nabral na obrátkách a vydechnout jste si mohli až v úplném závěru. Konec vás nejspíš šokuje, ale autorka jej zvolila podle mého správně. Já jsem si knihu užila od prvních stránek až do té poslední, a pokud tedy hledáte zajímavý psychothriller s mnoha zvraty a odhaleními, ve kterém se promítne násilí, o kterém se ve společnosti příliš nemluví, směle se pusťte do této knihy.

LaBella
03.12.2020 5 z 5

Čtivá, svižná kniha se zajímavým dějem. Zakončení autorky mě mile překvapilo, to jsem nečekala.