Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458681/bmid_kruh-t67-458681.jpg 4 325 108

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. ... dokud nedojde k vraždě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Love You Gone , 2018

veruptackova
04.04.2021 4 z 5

Na tuhle knihu jsem četla nadšené i ty méně pozitivní recenze. Upřímně si myslím, že zejména v případě této knihy hrají roli očekávání a možná s i někteří spletli i žánr. To nemyslím nijak zle, ale podle mě je tohle klasický psychothriller a má očekávání rozhodně splnil.

Roli v tom hraje i to, že bystrému čtenáři autorka na začátku odhalí možná až příliš. Na druhou stranu, jestli vyhledáváte opravdu zajímavé a reálné příběhy (ano opravdu si myslím, že tohle by se mohlo stát), tak je tahle kniha pro vás.

Navíc Kruh pojednává o tématu, které je v knihách v poslední době časté, ale dívá se na něj z poměrně originálního úhlu a nic takového jsem zatím nečetla.

Velké plus této knihy je psychologie postav. Ta se autorce povedla na jedničku. Stejně tak nechybí čtivost. Snad opravdu každá kapitola končí větou, která vás donutí otočit stránku a pokračovat ve čtení. Což je něco, co by podle mě prostě dobrá napínavá kniha mít měla.

keselylenka
30.03.2021 5 z 5

To byla konečně jízda, která mě vyvedla z čtecí krize. Napínavé a hlavně zlomové momenty nebraly konce. Bavilo mě to a chytlo tak, že jsem četla celou noc, jen abych znala konec.

markej
28.03.2021 3 z 5

Kvůli nadšeným reakcím na Instagramu jsem se i já pustila do Kruhu.
Mel přijíždí na chatu, kde už měl být její manžel Luke se svými dvěma dětmi, a zjišťuje, že jsou všichni pryč. Začíná pátrání a odhaluje se minulost rodiny.
Kniha mě mile překvapila několika zvraty, které jsem skutečně nečekala, výtky ale mám k hlavním postavám, jejichž chování mi u Mel připadalo místy přitažené za vlasy, u Lukea nepochopitelně pasivní (a pak tomu nasazuje korunu epilog).
Celkově tedy průměr, rozhodně ne bezbřehé nadšení, ale ani propadák. :-)

Rave
25.03.2021 odpad!

(SPOILER) Tohle mě hodně naštvalo. Knížka mě zaujala skvělou obálkou i anotací. Nemohla jsem se dočkat, až se do ní začtu. Od prvních kapitol jsem se nedokázala odtrhnout. A pak přišla ledová sprcha v podobě rozvleklého drama jedné rodiny. Fakt mě to naštvalo a hodně. Takovej potenciál! Víkendová chata na neznámém místě, opožděný příjezd, zabydlené pokoje a přitom všude prázdno...POZOR SPOILER. A tím skvělá knížka skončila. Následovala rozvleklá pitva osobních traumat. Toho odvrhli rodiče, tamtomu zemřeli, tahle se cítí nemilovaná, tady utýráme zvíře, zde jsou polosirotci. U těch se budeme dlouze věnovat, jak vnímají smrt své maminky a jednání macechy. Čím více křivd na dítěti, tím víc adidas. Čekala jsem mrazení v zádech, dostalo se mi citového týrání. Jako když si pustíte Čelisti a von se z toho stane po pěti minutách dokument o vymírajících žralocích... Když už jsem si říkala, že mě autorka nemůže ničím víc naštvat, přišly drogy....A to byl moment, kdy jsem začala přeskakovat kapitoly a dolistovala závěr z čisté milosti, vzhledem ke kvalitnímu úvodu a skvělé obálce (až na tu podobnost stromů s marjánkou...). Tahle knížka zkrátka obsáhla vše, o čem si v dobře rozjetém thrilleru číst fakt nechcete. Nedoporučuju.

FejKýý
24.03.2021 3 z 5

Musela jsem si to trochu rozležet v hlavě, což se mi často nestává, většinou hodnocení vím hned.. Tady je to pro mě těžké.. Ač příběh byl parádní a směřovalo to směrem kterým jsem vůbec netipla (ani podle obálky, ani podle anotace) a bylo to fakt opravdu dobře čtivé tak je tu ale! Bylo to děsně předvídatelné už od samého začátku.. Rozhodně nečekejte něco úplně wau a nečekejte od toho mnoho, jinak vás to zklame. Já čekala od toho právě mnohem více, nebo je to tím že úplně něco jiného.. A epilog který pro hodně lidí byl parádní a wau. Byl pro mě "ok" to bylo co jsem si po přečtení knihy řekla. A už mám chuť radši číst další.. Až vyjde u nás další kniha od paní spisovatelky, klidně si ji ráda přečtu ale že bych se na ni nějak hrnula, to asi zatím necítím, to by mě musela hodně zaujmout anotace. 3,25*.

JessieEx
23.03.2021 4 z 5

4,25*
No tohle bylo něco... Po předchozích recenzích jsem čekala něco trochu jiného a dlouho mi trvalo se s příběhem a stylem psaní autorky sžít. Měla jsem problém autorce věřit a připadalo mi to moc průhledné, ale hodně mi pomohlo to prodiskutovat v rámci společného čtení.

Díky tomu jsem se začala na knihu dívat z jiného úhlu a ono to perfektně zafungovalo. Nehledala jsem tam už nečekané a šokující zvraty, soustředila jsem se spíš na tu psychologickou hru a neskutečně si to užívala. A přece se mi dostalo šokujících scén i něčeho velmi nečekaného v závěru knihy.

Velké plus přidávám i za uvěřitelnost příběhu (vyjma epilogu), popisy jednání postav byly tak dobře popsané, že jsem neměla problém vcítit se ani do záporné postavy. Což mi pochopitelně trošku nastavilo zrcadlo.

Knížka mě přinutila hooodně přemýšlet a i wow efekt se dostavil, tudíž si skoro 5* a velké doporučení zaslouží!

ivetdos
22.03.2021 4 z 5

Čekala jsem, že se u této knihy budu bát. Ne, nebála jsem se a že vůbec ne. Jsem velký strašpytel, ale ani to se mnou nehlo. Možná protože to je spíš psychologický detektivní román s thrillerovými prvky. Temnou atmosféru to má, hlavně teda začátek, ale pak už vůbec. Bylo to neskutečně čtivé, svižné, krátké kapitoly utíkaly, stránky mizely pod rukama. Autorka si s námi hraje, pořád nevíte, co si máte myslet. Taková druhá B. A. Paris, ale trochu promyšlenější zápletky.

Shrnuto podtrženo - měla jsem obří očekávání, ale zase taková dechberoucí pecka to nebyla. Čekala jsem něco víc, i když ten konec mě opravdu překvapil. Moc mě to bavilo, to ano, bylo to neotřelé téma (pořád jsem čekala nějaké ale :D) a docela jsem si u toho odpočinula. Knížku rozhodně doporučuju, stojí za přečtení :)

Knižní střípky
19.03.2021 4 z 5

Vždy, když už si myslíte, že víte, vzápětí zjistíte, že jste nevěděli vůbec nic a to co jste věděli, bylo úplně blbě. A takové knihy já osobně miluji, když si se mnou autor hraje a udržuje tímto mou pozornost v bdělém stavu a nutí mě číst dál a dál, protože chci vědět, jak to tedy vlastně je. A toho všeho výše zmíněného jsem zde dostala plnou náruč. Opravdu jsem se královsky bavila a užívala si každou stránku. Oceňuji i to, že ten problém (samozřejmě nemohu být konkrétní), který zde autorka zpracovává, nebývá tak často v knihách vidět, tudíž i díky tomuto faktu mohu tento psychothriller s klidným svědomím doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

JustWomen
07.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Dobrý začátek, neuspokojivý konec. Ale oceňuji netradiční pojetí domácího násilí.

Jane417
05.03.2021 5 z 5

"Kruh" je opravdu psychothriller! Psychothrillerové rodinné drama! O ději nejde nic moc psát, protože v tomto případě nechcete absolutně nic vyzradit. Čtenář si totiž na začátku příběhu něco myslí, postavy na něj nějak působí, děj ubíhá... Jenže pak je vše najednou jinak a nevěříte jak jinak!? Když hlavní hrdinka Mel začne pohřešovat svou rodinu, v tu chvíli začíná jízda na pěkně divoké horské dráze! Nic není tak, jak se zdá na první a v tomto případě, ani na druhý pohled. Příběh je čtivý, napínavý, děj má více linek, více časových rovin, více vypravěčů, přesto nepůsobí překombinovaně nebo přeplácaně. Hlavní námět, který autorka použila, není v knížkách tak častý a moc se o něm všeobecně nemluví. Konec už je jen třešničkou na dortu. Jedna věc mi sice úplně jasná nebyla, ale to už asi autorka nechala na fantazii čtenáře. Toto je psychothriller, jak má být!

ArwenAragorn
05.03.2021 3 z 5

50%
...Manželství chce čas a úsilí, zvlášť když jsou tu děti. Všichni se musí naučit respektovat potřeby druhých. Jsou to jen drobné překážky, nic víc.

Zpočátku se mi knížka hodně líbila, ale rozuzlení a závěr mě příliš neokouzlily. Ne všechno bylo vysvětleno k mé spokojenosti. Nakonec je to průměrná záležitost. Pěkná je obálka.

plamínek21
21.02.2021 2 z 5

Začátek slibný, záhy rozpačitost a pak už se to ubíralo vyloženě špatně. Příběh velmi nereálný. Určitě nedoporučím.

BBaarča
21.02.2021 3 z 5

Čtivé... ale očekávání byla jiná. Postavy a jejich smýšlení mi vůbec nebyly sympatické. Neurazí, nenadchne.

Kizuizi
15.02.2021 4 z 5

Autorčin styl je skvělý, neměla jsem se začtením absolutně žádný problém, stránky ubíhají ani nevíte jak a chcete víc a víc informací. A i když si budete možná občas říkat, že víte co přijde, stejně číst nepřestanete.
Příběh je rozdělen na několik částí, je vyprávěn jak ze strany Mel, tak i ze strany Luka a ještě se dozvíme co je teď a co bylo dřív, takže si každý může udělat vlastní obrázek. Postavy jsou perfektně popsané, naprosto reálné, situace taktéž. A hlavně, jako správný psychothriller nám příběh ukazuje, jak rozdílný náhled na jednu věc může být a že prostě nic není tak, jak se zdá, a to až do posledních stran.

Veronika2692
10.02.2021 2 z 5

Tak do třičtvrtě mě kniha bavila, zajímavé vyprávění z obou stran. Jenže potom jsem se začala ztrácet v příběhu a chtěla jsem vlastně už jen dočíst. Ještěze alespoň epilog to trochu vylepšil a něco vysvětlil.

Krchnaida
01.02.2021 4 z 5

Velmi čtivá, líbila se mi. Žádné WOW se ale nedostavilo.

poki1982
01.02.2021 5 z 5

Přečteno za dva dny. Kniha velmi dobře plynula, žádná hluchá místa, téma zajímavé a méně časté, takže jsem si i uvědomila, že některé věci se nemusejí dít jen jednosměrně. Závěr mě překvapil, čekala jsem, že to dopadne jinak, ale je pravda, že by asi pak nebyl nikdy klid. U postav sem co chvíle fandila někomu jinému, podle toho, jaké informace se vypátraly.

Hvězdinka
31.01.2021 4 z 5

Kam až jsme schopni zajít, abychom ochránili vlastní děti? Napínavé čtení od začátku, časté téma knih, tentokrát jaksi obráceně. Spokojenost, doporučuji.

Zara
22.01.2021 1 z 5

Odloženo po několika desítkách stran.
Děkuji spisovatelce za opětovné upevnění mé vlastní teorie o rozdílech mezi ženským a mužským způsobem psaní.
Ženy (až na naprosté promile výjimek) neumějí psát!!!

xena2711
16.01.2021 3 z 5

Musím napsat, že na knihu jsem se moc těšila. Obálka je na první dobrou opravdu povedená. Jedná se o zajímavé téma, o kterém se moc nemluví. Kniha se četla pěkně, svižně, ale od poloviny tušíte jaký bude konec. Bohužel to bylo strašně moc překombinované, až nereálné. Takže pouze tři hvězdy...