Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458681/bmid_kruh-t67-458681.jpg 4 325 108

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. ... dokud nedojde k vraždě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Love You Gone , 2018

Make20
26.04.2022 2 z 5

Knihu jsem dočetla jen se sebezapřením. Zaujala mě její obálka a při přečtení prvních stránek jsem očekávala napínavý thriller. No. Myslím, že thriller to úplně nebyl. Konec mě také nepřekvapil, ale byla jsem ráda za to, jak to dopadlo. Nedokážu říci, která z postav mi byla méně sympatická - všechny byly na pěst. Proto dávám jen dvě hvězdičky (za styl psaní, který se mi líbil).

Lucijáš276
19.04.2022 2 z 5

Vůbec nevím, jak bych začala.. Každopádně jsem si knihu vybrala kvůli nádherné obálce a celkově i ta anotace mě zaujala.. Ze začátku knihy jsem byla nadšená a říkala si, že jsem opravdu udělala dobře, že jsem si jí koupila.. Vypadalo to fakt zajímavě a člověk si ze začátku udělal obrázek, který se s postupným čtením změnil.. První část se mi dost líbila, ale potom už to jelo jen a jen dolu - kniha mě nudila a přišlo mi, že se furt jen opakovala, než se čtenář dozvěděl to, co vlastně potřeboval - takže bych šla příště spíš rovnou k věci bez té omáčky. Přečetla jsem 3/4 knihy a potom už to vzdala.. Nudilo mě to a dostávalo do čtecí krize..

tess.de.veles
16.04.2022 2 z 5

No, tak tenhle počin se mi tedy moc nelibil....
Těžko uvěřitelný.....překombinovaný..... Zkrátka nic moc :-(

Melaanie
13.04.2022 4 z 5

Pro mě další fajn knížka, příběh ubíhal dobře. Bylo fajn sledovat části před současností a současnost. To mám v knížkách ráda a vůbec mě to neruší. Konec knihy jsem nečekala a vůbec jsem si nemyslela, že by to takhle mohlo skončit. Stojí za přečtení.

orinka3
26.03.2022 1 z 5

Nedočteno. Po slibném začátku mně po pár kapitolách došlo, že se jedná o typický americký (dobře, tak anglický) céčkový thriller. Spousta zbytečných řečí, nic nového pod sluncem a už vůbec mě nezajímá, jak to celé dopadlo. Ztráta času.

Comelye
27.02.2022 3 z 5

Psycho thriller je trochu silné označení. Chování postav mě rozčilovalo. Autorka chtěla poukázat na určitou poblematiku o které se tolik nemluví, ale vážně by se nějaký chlap zachoval, tak jak se zachoval? Nechci tu spoilerovat, takže si každý udělá názor sám. Konec rozhodně nebyl nečekaný, žádné wau se nekonalo a zdálo se mi to takové rychle uzavřené, jakoby už to autorka chtěla mít rychle za sebou. Nicméně, knížka se dobře četla.

shecoola
23.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha se četla sama, spolkla jsem ji za dva dny. Příběh se odvíjí hezky jako klubíčko dolu kopečkem, nelze ji odložit. Ale musím přiznat, že mně ta ženská neskutečně s*ala. A vlastně i Luke, jak si od ních všechno nechal líbit. V reálu tohle téma asi tak funguje, i když tady byly role obětí vyměněné a bylo to všechno naruby. Těžká představa, no asi jsem si Luka vymalovala až moc mužně a udatně. A možná takový i byl, ale pak nechápu proč tu ženskou ani jednou nezarazil, neokřiknul. Vždyť takový pořádný chlap ze statku, to je dvakrát jak jedna malá ženská. Každopádně obálka krásná, kniha čtivá, téma zajímavé a konec taký, jaký si přejete.

lalela
17.02.2022 5 z 5

Knížka je napsaná z pohledu několika lidí a v několika časových rovinách a přesto se odvíjí svižně jako namotané klubíčko. Popoháněla jsem stránky, abych se už dozvěděla, co se stalo. Zprvu jsem litovala Mel, tu správnou a úžasnou matku, a pak jsem tu mrchu nenáviděla :) já se vždycky do příběhů vžiji tak, že mi až ovlivní momentální náladu :) Knížka ve svém příběhu ukrývá dokonalý plán a jak jsem se jí postupně prokousávala, musela jsem uznat, že byl opravdu geniální. Miluju takové knížky!

knihyKeMne
15.01.2022 4 z 5

Fujtajxl, tak tohle bylo pořádný psycho! Nervy nadranc a napětí do poslední stránky. Prolínání časových rovin i vypravěčů nevadilo, vlastně mi způsob zpracování připomíná Poslední paní Parrishovou :-) A efekt to teda mělo. Nicméně, nervy si ráda šetřím, takže podruhé už tohle číst nechci.

deny_ba
15.01.2022 5 z 5

Podle obálky knihy jsem měla od knihy úplně jiné očekávání. Hlavní téma není nikde nastíněno, o to větší překvapení to potom je. Pojem psycho thriller opravdu sedí. Strhující, povedený, zároveň jiný.
Oceňuji kratší kapitoly, vyprávění současnosti i minulosti, aby do sebe věci postupně zapadly. Po přečtení první kapitoly jsem měla tři teorie příběhu, po asi 90 stránkách jsem se ale dozvěděla, že je vlastně vše naopak. Žádný VAU efekt ani překvapivý konec se nekonal. Rozhodně ale v každém tato kniha něco zanechá.

lenkaabooks
11.12.2021 4 z 5

Překvapivá, a to dost. Nejprve se bojíte o ztracenou rodinu, je vám líto Mel, která netuší kam se poděl její manžel a dvě děti. Hledají je záchranáři, policie. Pak se přesuneme v ději zpět a kroutíme hlavou až do poslední stránky. Kniha otevírá téma o kterém se sice poslední dobou hodně mluví, ale pouze z jedné strany. A vy nechápete jak to mohlo tak daleko dojít. Kniha je čtivá, možná mohla být více propracovanější.

begonie226
29.11.2021 4 z 5

Dějově napínavá kniha, kterou jsem si ráda přečetla. To co na první pohled vypadalo jasně se po několika stránkách úplně převrátilo a pak už jsem byla zvědavá jak se celé drama rozuzlí a jak z toho vyjdou hlavní aktéři.

josska
18.11.2021 4 z 5

Kruh jsem viděla všude,četla,že je to super čtení,,a najednou byl v knihovně,tak jsem do něho šla,,a jo líbilo se mě to,zvrat-y co jsem moc nečekala,bylo to napínavé,jsem ráda,že jsem si ji přečetla...

Marekh
09.11.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem snad viděl téměř u každého čtenáře na Instagramu nebo u natáčejících na BookTube. Musím se přiznat, že kniha mě dlouhou dobu lákala, a tak jsem podlehl a do tohoto psychothrilleru jsem se ponořil.

Kniha má 4 části. Střídá se současnost s minulostí. Kniha se četla celkově dobře, ale asi jsem očekával od knihy větší napětí. Možná jsem čekal, že mě kniha ještě více strhne a budu lapat po dechu, ale úplně tomu tak nebylo. Každopádně kniha nebyla špatná a myslím si, že stojí za přečtení. Odhal jsem správně závěr knihy a závěr mě tudíž nepřekvapil, takže žádné překvapení se tentokrát nekonalo, ale to nevadí.

Často čtenáři po přečtení této knihy říkali, že se v této knize nachází téma, o kterém se příliš v knihách nepíše a obecně se o něm ve společnosti nemluví a musím uznat, že je to pravda. V knize se vyskytují další závažná témata.

Mamka mi v minulosti vyprávěla skutečný příběh, který má námětově spojitost s touto knihou a nemohl jsem tomu uvěřit, ale byla to skutečnost! Myslím si, že se jedná spíše o ojedinělé případy, ale určitě existují a je třeba určitě jim věnovat pozornost, kterou zasluhují. Autorka chtěla na tuto oblast upozornit. Oč se jedná se už dočtete v této knize.

Kniha obsahuje EPILOG, DOPIS OD RONY a PODĚKOVÁNÍ.

Kniha má moc pěknou obálku.

gordon13
08.11.2021 3 z 5

Na KRUH jsem se dost těšila a začátek mě příjemně namlsal, ALE...zaprvé jsem zjistila, že příběh je úplně o něčem jiném než jsem myslela, že bude. Což nevadilo, protože mě i tak hodně zajímalo, jak se vyvine...no, ale bohužel se to převrátilo v takovou ptákovinu, ve všech rovinách nepravděpodobnou, až jsem žasla jak to autorka mohla vůbec vyplodit!
A ten manžel! To byl tedy CHLAP !!!

petaSk
14.10.2021 3 z 5

Vztahový thriller o manipulaci s neobvykle převrácenými rolemi. Čtení mě bavilo a rychle odsýpalo. Jedná se ale pořád o lehce nadprůměrnou knihu. Ale já už toho od žánru moc nečekám.

michterhel
16.09.2021 3 z 5

V posledních měsících jsem podobných psychothrillerů přečetl víc a tento mi z nich vychází jako nejslabší. Není vyloženě špatný, ale styl vyprávění připomíná slohovku (překlad?), ani jedné z postav nejde vyloženě fandit, jak jsou všechny nesympatické. A hlavní mužská postava? Ten snad nemá k..le, fňukal jeden. 3 1/2*, na 4 to není.

katynka78
03.09.2021 5 z 5

Nádherná obálka, úžasné barvy.
Původně jsem neměla v úmyslu ji číst, ale když jsem ji viděla v knihovně v poličce mezi novinkami, hned jsem po ní intuitivně chňapla. Nějak jsem ji tam nemohla nechat.

A nelituju, ani trochu. Možná dle komentářů níže někdo očekával krvák a tím pádem byl zklamán, ale osobně na krváky nejsem a krvák jsem v tom opravdu po přečtení anotace ani neviděla.

Je to psychologický thriler, který nenechá čtenáře v klidu. Vtáhne vás to do děje a vy chcete vědět, co se rodině Mel děje. A v hlavě vám to šrotuje. Spisovatelka dává náznaky a vám se objevují teorie, ale vše špatně.
Postupně se karty odkrývají a nestačíte zírat. V knize je totiž hlavním tématem něco, co se velice málo objevuje jak v literatuře, tak ve filmu a ve společnosti je docela tabu.
O to byl příběh poutavější a velice výborně napsaný.

Líbí se mi i to, že ani postavy, kterým držíte pěsti, nemají nakonec takové štěstí, jaké by jim dali jiní spisovatelé. Vyložený happy end se nekoná. Každý dostane určitým dílem za vyučenou, každý si nese šrám. A to je dobře.
V běžném životě taky nebývají čisté happy endy.

Moc se mi tato kniha líbila. Hltala jsem ji a četla dál a dál, abych věděla, jak to dopadlo.

Zůstalo tam však jedno klišé, které se u těchto témat používá, ale obávám se, že to klišé je často jediným řešením problému.

Doporučuji a považuji tuto knihu za jednu z top letošního roku.

lena.o.knihach
26.08.2021 4 z 5

Když Mel nahlásí zmizení jejího manžela s dětmi, nemá ani tušení, co ji čeká.

Začátek se mi líbil nejvíc - když se do vyšetřování pustila policie a vše skryté začalo vyplouvat na povrch. A čtenář zjistil, že to všechno bylo jinak, nebo nebylo?

Ačkoli jste dlouho netušili, kde je vlastně pravda, vůbec to nepůsobilo překombinovaně. Naopak jsem hltala každé další slovo, protože se mi Kruh nechtěl ani na moment odkládat.

Vyprávění z minulosti a přítomnosti do sebe hezky zapadalo. Rona Halsall vymyslela nejenom skvělou psychologickou hru, ale zapracovala do příběhu i ne tak časté téma a podle mě se jí to povedlo na jedničku.

Kruh je napínavý, závěr překvapivý a já ho všem doporučuji.

PetaZ
25.08.2021 5 z 5

No teda.. Zajimave a i kdyz bylo nakonec jasne dopredu, jak to bylo, tak konec me opet prekvapil...