Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458681/bmid_kruh-t67-458681.jpg 4 325 108

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. ... dokud nedojde k vraždě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Love You Gone , 2018

L.Helena
28.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi hodně líbila, zápletka opravdu zajímavá, děj se neustále vyvíjel… Akorát konec mně přišel dost poklidný, klidně bych tam snesla nějakou dramatickou scénu. Epilog nepřekvapil, dal se čekat.

sidonka
16.05.2021 5 z 5

Kniha mě bavila, pohled na příběh očima obou hlavních postav byl velmi zajímavý, povaha Mel byla hodně děsivá, s přetvářkou navenek jsem se bohužel setkala osobně a tak mi vždy při čtení takových příběhů mrazí

annettka1098
15.05.2021 3 z 5

Na začátku je příběh vyprávěn z pohledu Mel a tato část mne velmi bavila. Byla zaměřena na Melino uvažování a jak jistě víte, psychologii postav já ráda. Druhá část knihy je vyprávěna Lukem a vracíme se v ní do minulosti, Luke mimo jiné nastiňuje, jak se s Mel seznámili. Ne, že by tato část byla nudná, to rozhodně ne, čtení mne bavilo a Lukova minulost byla opředena ne jedním tajemstvím. Ovšem chybělo mi více vnitřních pohnutek Luka a větší nahlédnutí do jeho mysli. Nedokázala jsem se do něj tak vcítit, což byla opravdu velká škoda.

I přes celkem obvyklou prvotní zápletku se autorce podařilo zpracovat velmi zajímavou problematiku a kniha zpracovává velmi neotřelé téma. Od příběhu nečekejte drásající napětí, protože již první kapitola vám hodně nastíní.

Nuttelka
13.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Vůbec jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat a musím říct, že mě i překvapila. Velmi dobře se četla, styl psaní mi opravdu sedl.
A co se jeví hned na první pohled ne vždy musí tak být, což je i tento případ. V prvních kapitolách se dozvídáme "zápletku" a postupně se dopracováváme k tomu, jak to vlastně ve skutečnosti bylo a je. Mel se mi tedy nelíbila od samého začátku a Luka mi bylo opravdu líto. A je zde jasné, co vše je člověk schopný udělat pro štěstí a dobro své rodiny, hlavně svých dětí. Já jsem spokojená a můžu s lehkým srdcem knihu doporučit.
Jen musím tedy podotknout, že nechápu, proč se kniha jmenuje "Kruh", když originál zní úplně jinak... Ale asi chápu tu pointu :-)

sgjoli
09.05.2021 4 z 5

Tak tenhle psychothriller jsem si nadmíru užila! Kruh je neuvěřitelná jízda - je to akční, napínavé, svižné a plné zvratů, kde si kočka hraje s myší a čtenář dlouho neví, kde je vlastně pravda. A přitom mi to vůbec nepřišlo překombinované (což je rozhodně příjemný plus!).
Kniha se čte velmi dobře. Autorka nezabředává do zbytečných a nicneříkajících detailů, styl psaní působí velmi přirozeně a vypsaně. Ke svižnosti rozhodně dopomáhá nejen to, že se v knize pořád něco děje, ale i to, že autorka využívá krátké kapitoly ukončené vždy nějakou pointou či informací, kvůli níž čtenář potřebuje pokračovat dál. První dvě tři kapitoly jsem si tak trochu zvykala na styl, kterým autorka píše, a pak jsem se začetla natolik, že jsem se od knihy vlastně nemohla odtrhnout.
Jelikož se jedná o psychothriller, hraje se tu především na vztahy, emoce a chování postav. Rozhodně nečekejte žádné brutální násilí a potoky krve. To mi hodně vyhovovalo. Také se mi líbilo, že autorka se nesnaží tlačit na pilu. Zvratů je zde požehnaně, ale přitom mně osobně vůbec nepřišly násilně vtlačené do příběhu a ani mi nepřišly tolik průhledné - v tom smyslu, že autorka se na zvrat nepotřebuje připravovat několik stránek dopředu. Čtenář tak neví, kdy který zvrat přijde, protože na něj není tak okatě připravován.
Tohle jsem si prostě užila. Teorii, kdo za co může a proč, jsem vlastně neměla žádnou, ale bylo mi to jedno - užívala jsem si to, co mi autorka naservírovala, a já se u toho královsky bavila. 4,5 hvězdy z 5 a moc doporučuju!

INCOGNITOREADER
08.05.2021 3 z 5

Na Kruh jsem se moc těšil.
A tady podle mě víc než u jakékoliv jiné knihy platí čím víc toho víte tím je to víc špatně.

Pokud chcete knihu číst tak přestaňte číst. Příběh se točí okolo Mel a Lukea. Mel je úspěšná soukromá konzultantka a tak občas musí pracovat i o víkendech.
Její manžel Luke jel na dovolenou s jejich dvěma dětmi už v pátek. Mel, ale musí pracovat a tak vyrazí až v neděli.
Luke zamluvil chatu uprostřed lesů. Mel z toho není dvakrát nadšená, ale doufá, že si to užijí.
Když dorazí na místo v chatě se svítí a je odemčeno. Vypadá to jakoby si všichni jen na chvíli odskočili.
Ale ani po dvou hodinách nikde nikdo.
Mel tedy kontaktuje horskou službu a potom i policii.
Musím říct, že ani Mel ani Luke mi nebyli sympatičtí. V knize je probíráno téma, které se nejen v knihách moc často neobjevuje a to je rozhodně plus.
Knize, ale strašně ubližují nadšené ohlasy s tím, z kniha je plná zvratů.
Potom je očekávání na plot twist ve stylu Útočiště nebo Šestého smyslu. Ale nic z toho v knize není.
Spíš bych to označil za postupné odkrývání a upravování "vyslovené pravdy". Každopádně, ale žádné tohle postupné odkrývání pravdy pro mě bohužel nebylo šokující. Děj je vlastně docela předvídatelný.
Epilog celý dojem z knihy jen potvrdil.

kramlinka88
06.05.2021 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc tesila, zacetla jsem se, styl psani super, tema zajimave, ale vyusteni celeho pribehu me hrozne zklamalo, vlastne cela kniha me zklamala a hlavni postavy me neskutecne vytacely. Myslim, ze namet mel potencial, ale ten bohuzel zustal nevyuzity, za me nenadchne ani neurazi, ale je to skoda :/

Magdyla.8
05.05.2021 4 z 5

Mě kniha velmi překvapila. Má první z nakladatelství katto a tento příběh byl neotřelý, neokoukaný a zatím jsem ho v žádné knize neviděla a o takovém příběhu ani nečetla. Na začátek mi trvalo se začíst. Poté vám je představen hlavní problém a říkáte si co se teď bude dít, když už vím všechno? Ale opak je pravdou. Nevíte vůbec nic, začnou se věci komplikovat, hra je rozjetá na všechny strany a další zápletky se mi velmi líbili. Chvílemi mě i mrazilo a v takové situaci bych se nechtěla ocitnout. Epilog už byl na mě trochu moc a "zavřený" konec taktéž, ubíralo to na autentičnosti. Jinak doporučuji, svižný psychothriller.

Linda007
04.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Líbilo se mi téma, ikdyž škoda, že to nebyla jejich pravá matka, bylo by to zajímavější. Ale jinak se mi to moc nelíbilo. Nudilo mě to, bylo to předvídatelné, žádné twist, šoky, nic. Nepřišlo mi to ani napínavé a hlavně jsem jim to nevěřila. A nějak jsem ani nepostřehla, proč se to jmenuje kruh.

vladka1695
03.05.2021 1 z 5

(SPOILER) Tak tohle mě teda vůbec nebavilo, po cca 100 stranách odkládám...pořád to samé dokola...nejdřív neřekla tohle, potom zase neřekla tamto...no a ještě vlastně asi měla říct toto...je spousta lepších knih na podobné téma!

insta.kniha
25.04.2021 3 z 5

(Víc v recenzi)
Na knihu jsem se opravdu moc těšila, protože jsem na ni slyšela jak kladné, tak záporné ohlasy, chtěla jsem se udělat i svůj obraz na ni.

Autorka vytvořilo napínavý psycho thriller, který je plný lží, manipulací, vydírání, ale především nám ukázala, že rodina dokáže držet pohromadě.
Byl tu vidět příklad toho, že pokud není mezi lidmi dobrá komunikace a jeden druhého k něčemu nutí, nevzejde z toho nic dobrého.
Obálkou jsem nadšená, i když jsem díky ní očekávala něco jiného. Po přečtení knihy do sebe vše zapadlo a lepší obálku jsem si nemohla představit. (Ne vše se na první pohled zdá tak, jak to vypadá).
I když pro mne byl děj předvídatelný. Díky úplně jiného pohledu, který se Rona Halsall povedl vytvořit, nám ukázala, že ne vždy je vše tak, jak se zdá ..

bookcase
21.04.2021 5 z 5

Šupa!!! Nic není takové, jaké se zdá být, a to mě na tomto žánru baví vždycky nejvíc.Navíc zpracovává docela choulostivé téma, o kterém se moc nemluví. Bavilo, hodně moc.

Nixa
16.04.2021 4 z 5

Tohle byl skvělý psychothriller s hodně zamotaným dějem. Kniha je rozdělena do několika částí. Jednu část vypráví Mel, druhou Luc a pak jsou zde kapitoly z pohledu detektivů.
Děj je čtivý, napínavý a opravdu překvapivý. Možná jediné co bych knize mohla vytknout je překombinovaný konec.

Arsi007
11.04.2021 5 z 5

Psychothriller nebo spíš psychodrama je rozdělené na několik částí, ve kterých autorka skáče v čase a seznamuje nás s minulostí, která vede až k samotné dovolené a tomu, co se stalo poté. Některé části jsou napínavější než jiné, ale podle mě jsou stále konstantní, co ro kvality.

Kniha je také neskutečně čtivá. Přečetla jsem jí během dvou dnů. Umí ve vás vzbudit silné emoce a otevírá téma, které je ve společnosti stále velkým tabu. Za to autorce velké díky.

IG: @hanybooks

Danago
11.04.2021 5 z 5

Kniha byla obrovské překvapení. Strhující příběh, který mě pohltil od samého počátku. První překvapivý zvrat na sebe nenechal dlouho čekat. Téma, které je zde použito, je opravdu tabuizováno a v knize jsem se s ním setkala teprve podruhé. Přečteno jedním dechem. Od knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Příběh je neskutečně věrohodný od začátku až do úplného konce. Klidně bych věřila, že by to celé mohla být pravda. Myslím , že mi kniha zůstane dlouho v hlavě.

hlentilka
07.04.2021 4 z 5

Z knihy mám mnoho pocitů. Cokoliv bych tady napsala, tak by to byl "spoiler". Napínavá, nepředvídatelná kniha s neodhadnutelnými a překvapivými dějovými zvraty.

adevis
07.04.2021 4 z 5

Na doporučení jedné oblíbené instaholky jsem si knihu koupila. Měla jsem ji v plánu číst později, ale když jsem jednoho dne v šest ráno odcházela do práce, sáhla jsem právě po Kruhu. Neměla jsem velká očekávání, ale těšila jsem se. Anotace je výborná.
První polovina knihy byla dle mého méně čtivá než ta druhá. Zprvu pro mě byla kniha lehce odložitelnou. Dávala jsem si dvě, tři kapitoly a zase knihu odkládala. Jenže po tom největším zvratu téměř v půlce jsem ji zhltla jedním dechem. Pro mě kniha nebyla předvídatelná. Na začátku byl možná nějaký menší náznak, ale neupínala jsem se na něj. Proto mě kniha nakonec mile překvapila. Se závěrem a epilogem jsem byla naprosto spoko!
Takže knihu doporučuji čtyřmi hvězdami. A ta obálka! Ta je taky skvělá. Rozhodně zaujme hned na první pohled :))

perpe2a
05.04.2021 4 z 5

Líbilo se mi, že příběh je drama a je vyprávěn pohledu obou aktérů- manželky i manžela a svádí Vás z cesty, váháte, který pohled je správný a kdo lže. Super čtivé.

Naty_books
05.04.2021

(SPOILER) Upřímně nevím jestli bych se ke knize v blízké době dostala. Teď jsem tak neskutečně moc nadšená, že knihu mám ve své knihovničce. Nejprve musím zmínit nádhernou obálku knihy, která vám navodí tu správnou psycho atmosféru. Kniha byla extrémně čtivá a četla se dobře. Přečetla jsem jí za pouhý jediný den a nemohla jsem se odtrhnout. Momentálně lituji že už jí mám dočtenou a nejradši bych po ní sáhla znova a opět jí začala číst. V hlavě jsem si pořád říkala, co se té rodině asi stalo, že najednou jen tak zmizela. Původně jsem si mylslela, že je to prostě normální rodina, ale to ono ne. V knize už na začátku vyplavalo na povrch tolik tajemstvích a věcí, které jsem absolutně nečekala. Líbilo se mi na knize, že se odehrávala z pohledu Mel i Luka a zároveň i v mimosoudní a přítomnosti. Nejdřív jsem měla Mel ráda, ale když jsem zjistila jaká mě to mrcha. Ostatní postavy celkem ušli krom jedné, která se potom začala chovat normálně. K srdíčku mi, ale přirostl Luke a jeho dvě děti. Luka jsem si zamilovala a taky bych chtěla mít takového chlapa. Autorka v knize řeší docela důležité téma a to je násilí na muži. Normálně jsem z té situace měla slzy na krajíčku. U knih se mi nestává že bych brečela. V knize se vyskytla i taková romantická linka, která byla zpočátku nádherná a bylo to i mírně erotické... Teda asi mírně? Potom teda přešla ta romantika v něco strašného bohužel ????. O postavy jsem se upřímně bála a doufala, že vše bude v pořádku. Konec byl takový hrozně dojemný a skončil dobře, takže jsem s koncem spokojená. Epilog byl také boží, protože se zaměřením stala věc na kterou jsme v knize čekali a dostali se k ní až v epilogu. Příběh byl vážně trochu psycho, ale asi úplně nejvíce byl smutný. Vážně se mi chtělo brečet a tak moc. Knihu vám za mě můžu stoprocentně doporučit, protože tohle je pecka a je to kniha na kterou furt momentálně myslím. Rozhodně se objeví v top knihách za rok 2021 a stává se nyní i jednou z mých nejoblíbenějších.

Blaufik
04.04.2021 4 z 5

Určitě se jedná o vydařený psychothriller, který jistě smlsnete jako malinu a budete si přát přídavek. Já jsem si jeho čtení opravdu užila a jsem velice ráda, že jsem se do knihy nakonec pustila. Byla by totiž škoda jej přejít bez povšimnutí.