Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458681/bmid_kruh-t67-458681.jpg 4 326 108

Když Mel otevře dveře krásné horské chaty uprostřed Grizedaleského lesa, kde se měla setkat se svým manželem Lukem a s dětmi Callumem a Tessou, pocit radosti ze společné dovolené je ten tam. Chata je prázdná, krbová kamna vychladlá, po zemi rozházené oblečení. Na krbu visí lístek se zprávou: šli jsme se projít. Mel spadne kámen ze srdce, jsou v pořádku. Ale jakmile se venku setmí a chatu obklopí černočerná tma, pocit bezpečí vezme za své. Mel zkontaktuje horskou službu a nahlásí zmizení manžela s dětmi. Pátrání však nepřinese žádné výsledky. Jako by se po nich slehla zem. Detektiv Stevens se s kolegyní Locketovou ujímá vyšetřování pohřešovaného otce a dvou dětí. Když se pustí do pátrání, začnou na světlo vyplouvat skutečnosti, které případ zamotávají čím dál víc. Kdo je oběť a komu zmizení hraje do karet? Čím hlouběji policie proniká do vztahů mladé rodiny, tím víc se točí v kruhu, ze kterého není úniku. Vše je propojené se vším. Chybu ale může udělat každý. A pak se kruh otevře. Psychothriller Kruh je znepokojivý a spletitý příběh rozdělený do čtyř rovin vyprávění v minulosti a přítomnosti, které se navzájem prolínají. ... dokud nedojde k vraždě…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Katto

Love You Gone , 2018

Hope80
24.08.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře a líbila se mi, myslela jsem si jak vím přesně o co jde a pak přišel zvrat a všechno změnil.

certik003
20.08.2021 4 z 5

Docela čtivý psychologický román, který je místy předvídatelný, místy zavádějící, aby pak hodně překvapil. Co bych vytkla je, že postavy jsou buď slaboši nebo tyrani, Úplně mi neseděl způsob, jakým se rodina vypořádala se synovcem, i to, že on jim odpustil, to bylo takové moc neerálné. Ale knížka byla tak čtivá, bylo v ní dost zvratů a nečekaných věcí, že knížce odpouštím určitou překombinovanost.

micha-ella
12.08.2021 3 z 5

Asi tak do poloviny mě to docela bavilo. Pak byl předem předpokládaný zvrat podaný dost divně, nepřirozeně, nereálně. Kdyby proběhl pozvolna, tak bych chování postav věřila, ale takhle? Je to moje druhá knížka od této autorky, po třetí už rozhodně nesáhnu.

Lovana
12.08.2021 3 z 5

Kniha mě nalákala svou krásnou obálkou a ani obsahem jsem nebyla zklamaná. Kniha se četla velmi dobře, stránky mi rychle utíkaly. Bohužel byl, ale pro mě příběh dost předvídatelný již od začátku. Po probrání příběhu ve skupině už jsem nečekala nějaké velké zvraty a soustředila jsem se spíše na chování postav a jejich psychologii a to určitě pomohlo. Na konci knihy jsem pak byla i překvapená.
Kniha se mi líbila, ale pokud si chcete přečíst nějaký temný thriller, u kterého se budete bát od začátku do konce, sáhněte raději po jiné knize...

Hodnocení 3,5*/5*

blackoutzuzi
10.08.2021 2 z 5

Kruh je psychologický thriller, ve kterém se retrospektivně dozvídáme, co se stalo před zmizením otce a dvou dětí a musím říct, že sice hlavní myšlenka byla velmi neotřelá, ale mě ten příběh tak moc nebavil.. Asi jsem měla příliš vysoká očekávání, jelikož jsem nečetla snad ani jedno negativní hodnocení. No, opět jsem výjimka, ale tohle mi opravdu nesedlo. Za mě se jedná o průměrný thriller, s hodně protivnými hlavními postavami a který mi občas nedával smysl.

I přes to mi ale bude dlouho ležet v hlavě a to díky svému tématu, které je podle mě pořád dost tabu a zatím jsem nečetla snad žádnou knihu, která by se mu věnovala. Nechci prozrazovat o co jde, protože byste pak akorát přišli o ten "wow efekt". Takže vám u této knihy radím jediné - nečtěte si toho o ní moc, protože se může stát, že to téma někdo ve své recenzi prozradí a to by pro vás byla velká škoda.)

KatkaHutyrová
02.08.2021 5 z 5

Tak toto bylo skvělé! Čtivé, napínavé a plné překvapivých zvratů. Dávám pět hvězdiček z pěti a děkuji autorce!
Byla jsem napnutá do poslední stránky a každou chvíli jsem se chtěla podívat na konec... ale jsem ráda, že jsem to vydržela! :-)
Pro mě nervydrásající psychologický thriller, který překvapil a zaujal. Uvěřitelné a dobře vysvětlené, autorka zodpověděla všechny moje otázky.
Palec nahoru za velice krásnou obálku, která se k příběhu dokonale hodí!

lisell
26.07.2021 4 z 5

Asi jsem měla trošku větší očekávání. Myslela jsem si, že budu více napnutá a třeba i vystrašená. Je škoda, že zhruba v polovině už bylo jasné, jakým směrem se bude děj ubírat. I tak se mi kniha ve finále líbila a chtěla jsem vědět, jak to se všemi postavami dopadne.

intelektuálka
23.07.2021 4 z 5

Ta obálka knihy mne zaujala - osamělý dům v lesích ohraničený kruhem ....

Ale čekala jsem jiný - snad příběh s nádechem horroru .... ale začetla jsem se a nebyla zklamána ....

Thriller ? Snad ani ne, spíše příběh jedné rozvětvené rodiny, která se motá v pomyslném kruhu ....

Ovšem tento kruh má praskliny a těmi proniká sdělení - a je zde také spousta lží ....

Jako debut mne kniha zaujala - a doporučuji.

P.S. Autorka žije na ostrově Man v irském moři a výlety do přírody jsou pro ni inspirací
při psaní - a to je znát.

Anniee
07.07.2021 3 z 5

Jak tak koukám, tak jsem asi jediná, koho Kruh nenadchl. A já si nemůžu pomoct, ale byla jsem vážně dost zklamaná.
Nebavilo mě to, nechtělo se mi číst dál, ale hlavně, hlavně mě neskutečně vytáčela Mel i Luke. Nebudu říkat čím, to by byl asi spoiler, ale sakra. To vážně nešlo. V podstatě bych řekla, že se tam nic nestalo. A když už, bylo to poměrně předvídatelné. Asi už mám dost těchhle rodinných dramat.

nada3314
05.07.2021 5 z 5

Můj nejoblíbenější čtecí žánr jsou thrillery a díky skvělým recenzím ani tento neunikl mé pozornosti. A co na něj po dočtení říkám? ... Jsem nadšená, autorka @ronahalsall umí psát - její styl psaní byl ušit přímo mě na míru Knihu jsem si užila byla to jedna velká jízda! Přidávám se do zástupu nadšenců a prosím @kattocz o další tyto lahůdky, moc jsem si pochutnala ️ Moc moc moc doporučuji!

VasnivaCtenarka
29.06.2021 3 z 5

Velkým kladem této knihy je pro mne právě to téma, kterým se kniha samotná zabývá. Je moc dobře, že někdo o tomto tématu napsal a když se tak zamýšlím, tak si nevzpomínám, že bych četla jinou knihu, která by tohle téma odkrývala.

Mám-li hodnotit promyšlenost děje, tak zde bych dala knize … lehce nadprůměrné hodnocení. Lehce. Já jsem osobně čekala od knihy více.

Kniha nám totiž podává příběh ve dvou dějových linkách. První dějová linka – ta ze současnosti – poodhaluje příběh z pohledu Mel. Dává nám okusit její prožívání a vnímání jejího vztahu k Lukeovi a k dětem. Druhá dějová linka nás přenáší do minulosti a vypráví nám příběh z pohledu Lukea. Zde nahlédneme pod pokličku jejich vztahu a zjistíme vše, co je před veřejností pečlivě skrýváno.

Kniha v sobě ukrývá čtyři části a celkem 49 kapitol. Četlo se to poměrně snadno. Autorka knihy Kruh, Rona Halsall, má relativně čtivý jednoduchý styl psaní, takže se domnívám, že i vám se kniha bude číst velmi snadno.

Popis osob i děje mi přišel spíše průměrný. Osobně mi byly téměř všechny hlavní postavy nesympatické a nemohla jsem si k nim najít cestu. Luke mi přišel jako slaboch a Mel – ta mi nesedla už od samotného začátku. A rodina Lukea? Ani zde jsem nenašla nikoho, s kým bych mohla skutečně sympatizovat. Spíše naopak. Zkráta a dobře – co postava, to nějaké “ale”.

Přestože kniha odhaluje naprosto skvělé tabuizované téma, tak je mi docela líto oné průměrnosti, která z knihy čišela. Nemohu si pomoci, ale každá postava mi svým charakterem drásala nervy. Opravdu. Přišlo mi, že zde chybělo citlivé propracovaní toho utajovaného tématu. Celé mi to přišlo nakonec neuvěřitelné. Proto dávám knize, která měla opravdu ohromný potenciál, průměrné hodnocení.

O knize se říká, že je to psychothriller. I s touto nálepkou bych byla trošku opatrná a spíše bych řekla, že se jedná o jakési rodinné drama.

Z knihy si odnáším rozporuplné pocity, ale jsem si jistá, že se najdou čtenáři, které kniha nadchne. Já jsem měla velká očekávání a jsem poměrně náročný čtenář, který se nespokojí jen tak s něčím.

Takže ano, knihu mohu doporučit, ale jak jste se mohli dočíst, mám k ní určité výhrady.

Janaves
17.06.2021 3 z 5

Dávám 3*.Nebylo to špatné, spíš průměr. Luke byl slaboch, Mel byla psychopatka. Konec dobrý, ale žádný zázrak.

Zuzvil
16.06.2021 3 z 5

3,5* Příjemný psychothriller z rodinného prostředí, kde nic není takové, jak to vypadá, ale to je asi všem čtenářům thrillerů jasné :-) Bylo to příjemné čtení, ale tím, že jsem knížku mohla bez problémů odložit, vím, že to pro mě nebyl top strop. Kniha má spád, je čtivá, pointa je velmi povedená, nemám ji vlastně jakoby co vytknout, ale na zadek jsem si z ní úplně nesedla. K přečtení určitě doporučuji, je to pohodové oddechové čtení.

karol.cadex
11.06.2021 2 z 5

Obálka skvělá, strašně se mi líbila a moc jsem se těšila na ten psychothriller. A ona to byla taková ptákovina. Ale hrozná!
Postavy úplně mimo naší dimenzi, šroubované dialogy, hluchá místa... Fakt taková blbost, nešlo mi to vůbec uchopit. Mel velmi nesympatická, Luke zamindrákovanej šílenec, teď si tam každý mele tu svojí, pak zas otočí a jede se jiný příběh.
Čtivé by to bylo, ale to si můžu už místo toho číst etikety na přípravcích a dá mi to víc.

tami1
09.06.2021 4 z 5

Vlastně jsem vůbec netušila co mám od knihy čekat. Na první pohled mě zaujala obálka, je nádherná a skvěle koresponduje s dějem a atmosférou knihy.
Neotřelý příběh plný překvapivých zvratů je kaleidoskopem manipulace, přetvářky a chladnokrevné vypočítavosti.

Hvězdičku ubírám za pomalejší rozjezd a moc pohádkový konec.

221B
08.06.2021 1 z 5

Překvapivý zvrat? Ano, zejména v charakterech popsaných postav. A to raději několikrát. Námět dobrý, zpracování vás rozesměje, pokud nejste cholerik.
Ano, obálka se mi líbí.

HDosoudilová
08.06.2021 3 z 5

3.5*/5*

Anotace a dobré recenze na instagramu mě tentokrát hodně nalákaly. Byla jsem zvědavá, jestli dostanu zajímavou zápletku a napětí. Víceméně se tak stalo. Kniha byla opravdu hodně čtivá, napínavá a děj byl hodně zamotaný a v určitém směru celkem dost originální.
Bohužel je tu několik "ale", která mi nedopřála očekávané "wow" na konci.
V první řadě je to první část knihy, tedy vyprávění Mel. Už na začátku je za mě prozrazeno příliš mnoho. Nebo aspoň mně to tak přišlo. Pak přichází na řadu návrat do minulosti z pohledu Luka. Popisuje jejich začátky s Mel a jak se jejich vztah vyvíjel. Přiznám se, že tato část mě chvilkama moc nebavila. Některé pasáže mi přišly divné až přehnané. Nemohu tady napsat jaké a proč, to bych vám vyzradila podstatnou část děje. No a potom ten konec... úplně mi to nesedlo. Nevěřila jsem tomu... po epilogu jsem si řekla jen "hm" a knihu zavřela.
Můj celkový dojem je však dobrý. Bylo to napínavé čtení se zajímavou zápletkou. Ale už jsem četla lepší psychothrillery.

MíšaS.
07.06.2021 1 z 5

Kýčovitý brak...
Čitatelka bacouch vystihla moje pocity z knihy také skvěle.

dlabikk
05.06.2021 1 z 5

Za mne nudné. Anotace zněla skvěle, ale příběh mě nijak nedostal a neokouzlil. Začátek celkem slibný, konec ušel. Dočetla jsem jen proto, že vždy dočítám :o)

bacouch
29.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Znáte takový ten pocit, kdy si koupíte na Silvestra super extra mega petardu, ze které ovšem po zapálení vyjde jen takový pšouk a dál nic? Tak takovýhle pocit jsem měla po dočtení knihy Kruh. Půjčila jsem si jí, protože kolem toho byl velký hype a ze začátku jsem byla nadšená. Asi v půlce knížky přišlo první hm…aha…to je nějaký divný, ne? A poslední třetinu jsem přetrpěla. Myšlenka dobrá, téma, o kterém se nemluví, ale způsob řešení? Wtf? Takhle překombinovaný řešení prekérní situace jsem fakt nečekala. A nelogických věcí je tahle kniha plná. Tak teď budu hodně, ale hodně spoilerovat, takže, kdo jste to nečetl, teď je čas odejít. Takže: Pokud nebudu šťastný v manželství, tak je několik variant, jak to řešit: můžu se sebrat a odejít nebo (v krajním případě) můžu partnera zabít. Ale udělat obojí??? Tvl, co to je? Nebo. Matce je líto, že je syn trochu moc vznětlivý. Tak ho nechá zavřít, že tam mu snad pomůžou…Jako vážně? Jsem jediná na světě, která si myslí, že vězení není opravdu prostředí, které by z agresivního jedince udělalo Matku Terezu? Nebývá to spíš naopak? Atd atd. Takže za mě 2 hvězdičky. A z toho jedna za obálku.