Proklatý

Proklatý https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139475/proklaty-139475.jpg 4 361 57

Kroniky železného druida série

Druhá kniha série Kroniky železného druida. Attiku O'Sullivanovi, poslednímu druidovi, jsou čarodějnice celkem ukradené. Přesto se chce k místnímu konventu zachovat hezky a podepsat vzájemně výhodnou dohodu o neútočení, ale v tom se počet čarodějnic v arizonském Tempe přes noc zčtyřnásobí. A nové přírůstky nejsou jen špatné, jsou to pořádné mrchy s temnou nacistickou minulostí. Na místních středoškolácích si pochutnává padlý anděl, z Vegas táhne tlupa Bakchantek se zvláštním druhem smrtící dekadence a o Attikovu pozornost se pokouší rajcovní keltská bohyně ohně, takže na lovení čarodějnic si hledá čas jen horko těžko. I tak ale hodlá s pomocí upířího právníka, kouzelného meče a sousedova ručního protitankového granátometu vyčistit celé město a dát ježibabám jasně najevo, že s tímhle druidem se do křížku pouštět neměly.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hexed , 2011

Elvela
20.09.2017 3 z 5

Dobře napsaný druhý díl.

Jacinda
25.07.2017 5 z 5

Ghoulové na rychlém vytáčení, scéna s šípem v zadku padlého anděla, šílená vdova chválící zadek uprostřed bitevní vřavy a arzenál skvělých postav. Tuhle sérii žeru!

bgott
01.05.2017 4 z 5

O fous lepší než jednička. Pohodová zábava.

Alena_S
24.05.2016

Vidím jistý posun - dějově se druhý díl sice nijak neliší od prvního, ale autor už se, zdá se, rozkoukal a nebojí, přitvrzuje v zápletkách, v humoru i ve slovníku. A to je moc fajn. :)

elis0383
10.05.2016 5 z 5

tak můžu říct, že tenhle díl byl ještě větší pecka, než ten první. Už se klepu na další díl :)

Tanaka T.
30.04.2016 4 z 5

Jízda stejně jako jednička. Inigo Montoya mě totálně rozsekal :-D.

Akainkan
16.01.2016 4 z 5

Další výborný díl železného druida, tento díl získal trochu více na surovosti i na humoru. Ale to vše z knihy dělá výborné pokračování série.

LilianaFalcon
07.01.2016 4 z 5

Stále super- vtipné, svižné, výborné náboženské narážky, ale příliš se to od prvního dílu nelišilo.

Sarri
24.08.2015 4 z 5

Proklatý začíná a pokračuje tam, kde Prohnaný skončil. Jede na plné obrátky a ani na chvilku si nevydechne. A to je dobře. Atticus je skvělý hlavní hrdina, vedlejší postavy mu slušně sekundují a děj plyne akčně dál. Pěkná kniha, sice čtenáři nedá nic nového (od prvního dílu se moc neliší), ale rozhodně příznivce neodradí a to je taky dost dobře =). Dávám čisté 4 hvězdy

Nerezist
14.04.2015 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, můžu vřele doporučit :-)

Kerdix
05.01.2015 5 z 5

Stejně skvělé jako první díl. Svižné, zábavné. Netřeba psát víc :)

ElisR1
29.11.2014 4 z 5

Opět výborný díl, i když poněkud slabší. Zdál se mi takový víc okecávající, než byl ten předešlý. Ale přesto doporučuji, protože za přečtení stojí už jen kvůli Oberonovi.

Janičta
13.09.2014 5 z 5

Tuhle sérii jsem si moc oblíbila.
Odlehčené čtení, vtipný a svižný děj :-)

deedulka
15.08.2014 5 z 5

Attik mě stále baví. :) I druhý díl byl takový jaký jsem si ho představovala po přečtení prvního...svěží, vtipný a nápaditý. :) Bravo pane Hearne. :)

cori
21.07.2014 4 z 5

V druhém díle Attikus čelí německým čarodějkám, bakchantkám a zaučuje Granuaile na druidku. Závěr přináší velkou pekelnou bitvu. Objeví se i Panna Marie. Siodhachane, bacha na uši.

N10Tikky
28.12.2012 5 z 5

Zábavná jednohubka, která pobaví a nutí číst celou knížečku na jeden zátah. :)

Slušelo by tomu samozřejmě o 100 až 200 stránek více. Mohly by být prostřihy do minulosti. Mohla by vycházet jedna takováhle knížečka každý měsíc... Mohlo by to sakra vycházet jako ebook... Ale co už naděláme. :)

Hlavní je, že mě to prostě baví a to je to, co se počítá. ;)

finka
11.12.2012 4 z 5

Celkem fajn oddechové čtení. Stejně jako první díl se to četlo samo, jednoduchý jazyk a útlá knížečka, takže to zvládnou i máločtoucí jedinci.
Oberon je fajn pes a přála bych mu spoustu pudlic, pět je pro něj málo a měl by si užít jako páníček.