Učeň lovce duchů

Učeň lovce duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1472/ucen-lovce-duchu-1472.jpg 4 101 15

Kroniky Wardstone série

Lovec duchů je muž, jehož úkolem je chránit obyvatele země před čarodějnicemi, strašidly a ostatnim zlem. Navzdory jeho neocenitelné práci se mu všichni vyhýbají. Po smrti posledního učně přijímá lovec duchů mladého Thomase Warda, který je sedmým synem sedmého syna, a tím pádem je oprávněn tuto práci vykonávat. Během jeho první cesty z nákupu dojde k potyčce s místními kluky, které odežene Alice, dívka se špičatými botami, před kterou lovec duchů Thomase varoval. Ta ho navede k propuštění staré matky Malkin, která byla pohřbena zaživa, protože zabíjela děti a pila jejich krev. Jakmile se Malkin dostane na svobodu, začínají Thomasovi opravdové problémy. A zdá se, že jediný, kdo mu může pomoci, je ta, která ho do všeho navedla...Alice.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Deus

The Last Apprentice: Revenge of the Witch , 2004

Charley
24.09.2023 5 z 5

Překvapení! Musím přiznat, že jsem byla potěšena ze stylu psaní příběhu. Rychlé, svižné, dokázala jsem se začíst a navíc i představit, co postavy zažívají. Žádné dlouhé popisy prostředí, ale přitom jsem neměla pocit, že bych byla o něco ochuzená. Tzn. hurá do dalšího dílu :)

protokol
13.12.2022 2 z 5

no jo jako vždy za každym prúserem hledej ženu, no pokud jde o hormony logika jde nekam pod zem, a tak se hrdina žene a hasi co jde .

Kee
10.08.2022 4 z 5

"Dobře, chlapče. Učíš se rychle. Jsme synové sedmých synů a máme dar, že vidíme věci, které ostatní nevidí. Ale tento dar může být občas i prokletím. Pokud se bojíme, existují věci, které náš strach jen krmí. A strach nám vše jen zhoršuje. Trik je v tom, že se musíš koncentrovat na to, co vidíš, a přestat myslet na sebe. Funguje to pokaždé."

Komorně psaná duchařská knížka pro mladší čtenáře, která vtáhne svou mrazivou atmosférou, ale i poměrně přehledně vystavěným světem. Jediná vada na kráse je občasné nelogické chování postav (nebo nedostatečně podložené jejich motivy). Delaney se se svými postavami nemazlí, což se bohužel podepisuje i v jejich vykreslení, zejména u vedlejších charakterů.

Měla jsem zpočátku problém se začíst - nevím, zda je to poněkud koženým překladem prvních pár stránek či autorovým stylem psaní, ale nakonec se mi to podařilo velmi úspěšně; určitě si přečtu další díly.

Ailee
19.06.2022 3 z 5

Taková rychlá jednohubka. Četlo se to rychle, ale přišlo mi to takové nemastné, neslané, zbytečně uspěchané. Toma jsem si oblíbila, ale jeho rodina mi nesedla. Postavy se chovaly divně

Frida12
20.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Na první dvě stránky jsem se nemohla soustředit. Když potom Tom byl v tom domě, tak to bylo napínavé a troch strašidelné. hrozně jsem si oblíbila strašidlo co je Chipendonu a Alici.
Když se potom zjistilo, že posedlý je Rypák, moc mě to nepřekvapilo, čekala jsem to. Dalo se čekat, že Alice, Ellie ani Jack to nebudou, protože každý měl nějakou věc, kvůli které byl podezřelý.
Na začátku jsem od knihy neměa moc velké očekávání, ale příjemně překvapila, doporučuju!

Kunajzzz
03.04.2021 5 z 5

Moc příjemný překvapení

Ewilka
09.09.2017 4 z 5

Knížka mě příjemně překvapila. Moc jsem od ní neočekávala, a i když je psána především pro mladší čtenáře,čemuž odpovídá i propracování zápletky, četla se mi dobře.

vlkodlaq
09.11.2016 3 z 5

Nenáročná duchařská fantasy, vcelku svěže podaná a dobře čitelná. Relaxačná čtení a rád si někdy přečtu další díl.

shabazza
21.10.2015 3 z 5

Naprosto standardní čtivo pro mládež.
Nenadchne, neurazí.

tisha8409
28.07.2015 5 z 5

Moc líbilo!

Ronnie68
15.01.2015 5 z 5

Do knihy jsem se přímo "zažrala". Bylo to napínavé a zajímavé čtení. Už se těším až přečtu druhý díl.

anishta
15.10.2014 4 z 5

Velmi čtivé, napínavé, mělo to spád, ale byl to očividný předdíl. Prostě jenom úvod do děje + nějaká ta lehčí zápletka. Líbilo se mi to. Jdu na další.

anibeni
11.06.2014 4 z 5

Tuto knihu jsem objevila v knihovně víceméně náhodou - zaujala mne obálka i anotace, tak jsem si jí půjčila. Dnes jsem ji za jediný den přečetla a musím říct, že mne kniha velmi mile překvapila... zajímavý příběh, chvílema i celkem strašidelný.. nevím, jestli by to zvládly děti přečíst a pochopit, ale mně se to líbilo ..

Athena
24.01.2012 5 z 5

Na to, že jsem čekala nějakou slátaninu, jsem byla příjemně překvapena. Krásný příběh

Omy
17.12.2011 5 z 5

Ta kniha se mi líbila od první stránky do poslední, docela jsem se bála. Obálka nic moc, málem jsem ji proto přešla, což by byla určitě škoda.