Kronika města Kocourkova

Kronika města Kocourkova https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154787/kronika-mesta-kocourkova-154787.jpg 4 375 63

Neuvěřitelné příběhy občanů i starosty podivuhodného města Kocourkova svým jadrným vyprávěním a veselými obrázky pobavily již několik generací malých čtenářů. S úsměvem si přečteme, jak Kocourkovští stavěli radnici, káceli les, sázeli sůl, stěhovali kostel a další komické kousky. Tito chytráci totiž dokáží i ty nejobyčejnější věci tak směšně zašmodrchat, že rozesmějí každého, kdo se rozhodne poznat slavnou kocourkovskou historii.... celý text

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Krásná kniha nejen pro děti ale myslím, že pobaví i dospělé. Narazila jsem na ni při úklidu dětské knihovny a musela jsem si ji trochu oživit.

Atanone
14.05.2017 5 z 5

Když jsem byla malá,připadala mi ta kniha legrační. teď už se tolik nesměju-kniha je stále aktuální,když se tak rozhlédnu kolem..

Princezna22
11.05.2017 5 z 5

Po letech znovu přečteno a určitě ne naposledy. :-) kdo knihu přečte bude chápat, proč lidé používají "tady je to jako v kocourkove". Krásná knížka. :-)

Hoshi
23.03.2017 5 z 5

Krásná, zábavná, usměvavá kniha, která nepřestane bavit ani v dospělosti :)

zazinka2
13.01.2017 5 z 5

Tahle knížka se dá číst 1000x a stále vás bude bavit :)

Kája95
12.01.2017 5 z 5

Ondřej Sekora a jeho knihy, mé dětství úžasné knížky

martas006
09.01.2017 4 z 5

Knížka byla pěkná a zábavná. Ráda se k ní zase někdy vrátím.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Tuhle knihu znám z knihovny. Jakmile vyšla znovu, nelenila jsem a koupila ji svým dětem. Je to krásná knížka stejně jako každá od O. Sekory.

Briv
23.07.2016 5 z 5

Od té doby co můj manžel začal pracovat jako zastupitel, tak mě několikrát napadlo, že si ji přečtu, no a konečně na ni přišla řada. Moc pěkné a poučné!

anyzek
14.04.2016 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si znovu tuto knihu pořídila, zase bude príma zábava, až jí budu číst vnukům.

Lucek
08.03.2016 5 z 5

Další z oblíbených, hlavně díky ilustracím.

ivzu77
02.10.2015 4 z 5

Kniha psaná " pro děti" nicméně si myslím, že jí spíše v otázce politických narážek a satiry skutečně ocení až dospělý člověk. Četla jsem ji dětem před spaním, nasmály jsme se lidské hlouposti, ale musela jsem jim často něco vysvětlit. Nicméně na některé kousky nezapomenem asi nikdy: chytání světla do pytle, kopání studny a přesun hromady zeminy, lapení měsíce v kašně, poprava vrabce shozením z věže, odsouzení raka utopením v rybníce, chování slanečků, jak chtějí udělat zloděje( který je nejchytřejší) starostou, cesta s žebříkem do lesa, pěstování soli, stěhování kostela, příběhy gardy, starosty a zastupitelů a hlavně ta věhlasná radnice a hodiny.....

honajz
17.06.2015 4 z 5

Je znát, že knihu psal Sekora nejspíše původně na pokračování do novin - nechybějí odkazy na příští kapitolu, dnes tomu říkáme moderně cliffhangery, a zhruba od půlky knihy je znát, že autor už čím dál víc vaří z vody a neví, jak původní nápad využít. Mnohé příběhy jsou dokonalé, třeba cesta se žebříky lesem, jindy podivné a neukončené (slanečci v kašně), možná by se hodila občas i více politická satira, nejen taková ta sousedská o pár hloupých lidech. Nehledě na to, že ke konci knihy už se nám dostane jen pytláckých rad, z nichž některé nemají s kocourkovštinou nic společného - např. chytání zajíce do džbánu je skutečně používaný způsob lovení opic v Africe. Ale je pravda, že do půlky a něco jsem se skvěle bavil mnoha neotřelými nápady i slovními hříčkami.

saez
20.05.2015

Povinná četba mého dyslektického syna, na kterou zapomněl a z níž měl mít druhý den referát. Situace na zabití. I sedla matka do křesla a zhruba za dvě hodiny ji nahlas přečetla. Ještě jsem se u toho stihla chechtat :-)

KetrinZel
21.04.2014

Opravdu chápu proč se používá rčení "Tady je to jako v Kocourkově".

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Někdy mi připadá že Ondřej Sekora psal o naší nádherné zemičce.

tyzik.cejka
15.04.2013 2 z 5

myslím si že Sekora je pro menší děti na což třeba odpovídá Ferda tadle kniha má dobrý děj a nápad bohužel jenom ten nápad je dobrý jaksi by to chtělo víc nápadů a ne tam něco psát cvrdli cvrdli a je mu uplně že se flákám nebo vám přijde dobré že se v kapitole podle názvu dozvíte jak se tam jede a pak řekne že neví to je fakt vrchol

Kate.S
02.02.2013 5 z 5

Moje srdcovka:) Nejoblíbenější knížka mých děstkých let:)

Ládja
20.06.2012 4 z 5

Dlouho jsem ji hledal a když jsem ji našel, tak jsem si připadal, že čtu o naší krásné zemičce. Nějaké příběhy jsou trochu těžkopádné, ale jiné jsou skvělé. Myslím, že kniha ne zas tak moc jen pro děti...

Dandulka
18.05.2012 5 z 5

Kde asi leží Kocourkov????? Jako malá jsem ji četla s maminkou, moc se mi líbila.