Kronika konce světa

Kronika konce světa https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28097/bmid_kronika-konce-sveta-IwW-28097.jpg 4 214 58

Co budete dělat, když svět ze dne na den skončí a většina lidstva podlehne neznámé epidemii? Když všichni vaši blízcí zemřou, v některých případech vám v náručí? Když s hrůzou zjistíte, že pro velkou část přeživších by bylo lepší, kdyby také umřeli, protože teď připomínají spíše oživlé mrtvé z hororových filmů? Někdo se zblázní, jiný po realistickém zhodnocení situace spolyká prášky na spaní. Hlavní hrdina tohoto příběhu si začal psát deník…... celý text

Radan2020
12.01.2016 5 z 5

Chvílemi možná trochu přeplácané, ale výsledek je super. Přečteno na posezení, milovníkům postapokalyptických sci-fi doporučuji!

Pixx-73
23.11.2015 5 z 5

Velice dobře a čtivě napsaná kniha, zlhtnul jsem ji během dvou dnů. Když srovnám s Kingovým Pulsem, který se zabývá obdobným tématem, Kronika rozhodně vede.

Sakulnikov
11.10.2015 4 z 5

Pěkné postapo.

alef
17.08.2015 4 z 5

Tohle nahlédnutí do deníku jednoho z mála přeživších v české krajině zasažené epidemií bylo pro mě opravdu zajímavým zážitkem ... číst postapokalyptický román zasazený do českého prostředí bylo zvláštní ... napsané tak autenticky až mrazilo ... jen lidé (se jmény jako Jitka, Renata, Pavel ...), města (jako Brno, Krnov, ...) ... pak nemoc ... hrůza z umírání ... a pak už nic ... jen svět "poté" ... svět mnohem nebezpečnější než ten dřívější ...

Četba je to celkem svižná ... samozřejmě, že to není nějaké extra literárně vybroušené dílo, ale v daném žánru je to prostě skvělé.

G.i.r.a
20.10.2014 4 z 5

No a mně se to co? Mně se to líbilo. Dokonce moc. :-) Ony všechny povídky/knížky z edice Pevnost mají kouzlo a čtou se jedním dechem.

Tahle konkrétně, o tom našem postapo státečku, s uvěřitelnými postavičkami (pořád tajně miluji Leničku), si u mne zasloužila takové speciální místečko. Hráč, který využije konec světa k nerušenému hraní všeho, na co jindy neměl čas, no který pařan o něčem takovém nikdy nesnil?
Trošku smutno mi bylo na začátku, autorovi se opravdu podařilo vyvolat pocit (v mém jinak celkem pasivním vnímání) bezmoci. Lidé umírají, a není jak jim pomoc. Dokonce lidé, které milujeme, a u kterých si ani neuvědomujeme, jak moc je potřebujeme... Navíc na svou Renatu nezapomněl až do konce knihy, a tak by to mělo být. Nemiluje ten, kdo nemiluje navždy. :-)

Takže pokud hledáte záchodové čtení (rychlé jednoduché příběhy, které můžete po dokončení potřeby kdykoliv odložit stranou), tahle určitě nezklame. :-)

Freechappi
01.07.2014 3 z 5

Takový lepší průměr, žádný dechberoucí čtenářský zážitek nebo škoující okamžiky nečekejte, ale jako oddychovka proč ne. Čte se vcelku dobře, není moc dlouhá ani přehnaně popisná. Vcelku mě potěšilo že jsem očekávala tradiční zombíky a nedočkala jsem se jich, za to plus.

inmax
05.06.2014 4 z 5

Ze začátku jsem měl trošku problémy s přijetím českých jmen a reálií ale pak už mi přišlo docela fajn, že třeba hlavní hrdinové rabují Tesko v Brně nebo že přeživší na severní moravě mají problémy s alkoholem :D Začátek mrazivý, pak už to trošku polevilo. Trošku mi nesedělo to rychlé přemisťování mezi městy napříč republikou, ale jinak příjemné čtení.. teda né, že by číst o vyhynutí 90 procent lidstva bylo příjemné ale dobře a poutavě o tom bylo psané :)

orson
18.05.2014 3 z 5

Asi už jsem četl moc postkatastrofických knih, takže mi tato nepřipadala nijak originální. Ale na druhou stranu nebyla špatná - taková průměrná oddechovka, která v ničem nepřekvapí. Mnohem lépe bylo toto téma zpracováno v knihách Tma 2.0, Den trifidů, Cesta.

michaela7357
29.03.2014 4 z 5

Tuhle knížku jsem otevřela v knihovně a přečetla jen poslední větu: musím jít už se blí- ..... Nezklamala :).

reccal
16.02.2014 4 z 5

Velice zajímavé čtení. V první chvíli jsem ji chtěla hodit za postel, to když jsem zjistila, že autor je Čech a hlavními hrdiny jsou Honza a Tryskáč. Přiznám se, že ačkoli první strany plné apokalypsy a beznaděje byly fajn, pak jsem se chvíli musela zuby nehty držet, abych otočila na další stránku. Nakonec je z toho hodně slušná survival-zombie kniha, ačkoli o zombících jako takových nemůže být ani řeči. Přečteno za pár hodin, což u mě znamená "dost se mi to líbilo"!

Ikkju
09.12.2013 3 z 5

Jednoznačný přínos knihy byl part o borci, který po katastrofě zapojil elektrickou centrálu, a konečně a definitivně ničím nerušen (jen zatarasil dveře proti zombím) se pustil do pořádného paření na počítači! x)

Ben Nevis
11.11.2013 4 z 5

Přečetli, hráli nebo viděli jste jeden postapokalyptický příběh a znáte je všechny. Holt v tom tématu není co nového vymýšlet, a tak se počítá jenom zpracování.
Chválím autora za realističnost, ale na druhou stranu to občas připomínalo čtení ATM (Armádní technický magazín). Postavy jsou rozmanité a dobře zpracované, hlavně s Tryskáčem si pan spisovatel pohrál, je to svéráz.
Děj však neohromí. Sbírání potravin, potkávání přeživších a potýkání se s "nemrtvými" sem tam přeruší nějaká akce. Až ke konci děj trochu vybočí ze stereotypu. Naštěstí je knížka krátká, jinak by fakt nebylo co psát.
Konec je sice useknutý, ale změnil mé rozhodnutí z 3/5 na 4/5. Na jednu stranu je pozitivně laděný do budoucna, na druhou stranu stranu však naznačuje méně optimistický vývoj. Možná že je lepší, že nás autor nechal hádat. :-)

Ronin Roujin
06.09.2013 4 z 5

Celkem povedený český a v čechách se odehrávající zombie/survival příběh s otevřeným koncem. Sice ne nic nového, ale čte se to dobře a příběh pěkně odsejpá. Pokud chcete tedy něco lehčího na odreagování, je tento příběh celkem dobrá volba.

ZloIzzyk
23.07.2013 4 z 5

Nádhera! Při školních přestávkách to byla moje spolehlivá knižní kamarádka. Jen jedna hvězdička dolů za takový né moc povedený konec,konec mě bohužel zklamal + že není pokračování.. :-)

Hannibal92
18.07.2013 5 z 5

Hodně mě tahle knížka překvapila, nečekal jsem že bude tak dobrá a hlavně jsem vůbec nečekal že se bude odehrávat v České republice. Bylo opravdu příjemné něco takového číst. Jen škoda že je to tak krátké a bez pokračování.

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Výborná post katastrofická kniha, jejíž děj se navíc odehrával i v Brně! Četlo se to velmi dobře, doporučuji! :)

LordSnape
10.07.2012 5 z 5

Dobře čtivá post-apokalypsa. Postavy jsou super (hlavně Tryskáč a Lenička), škoda jen toho lehce ohraného námětu, nicméně se s tím autor popral na výbornou.

mejsatvar
25.07.2011 4 z 5

Kniha byla čtivá a hlavně přitažlivá pro svůj český původ avšak musím říct že postapokaliptický svět už byl zpracován i líp. Příjde mi, že autor se nechal inspirovat Kulhánkovou Cestou krve, která je podstatně štavnatější a líp napsaná. Každopádně pro milovníky scifi knih o konci světa je tam pár nových nápadů- i když nechápu proč jsou vždycky hlavní hrozbou oživlé mrtvoly "zombice" co prahnou po čestvém mase. Děj se odehrává v Brně a okolí, i když čecháčskej sloh a cool přezdívky jako Peggy, Džou nebo Tryskáč..mi do toho moc neseděly..