Ohnivý trón

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý diel trilógie úspešného amerického spisovateľa Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Volám sa Carter Kane, a odkedy sme so sestrou Sadie odhalili tajomstvo našej rodiny, náš život sa obrátil hore nohami. V žilách nám koluje krv faraónov a zdedili sme talent egyptských mágov. Paráda, čo? Vôbec nie! S kúzlami a mágiou ešte len začíname, napriek tomu proti nám stoja veľmi zákerní protivníci. Netvory, nebezpeční mágovia a rozhnevaní egyptskí bohovia proti nám nasadili všetky svoje sily. Navyše sa začal prebúdzať ten najhrozivejší nepriateľ: had Apop, ktorý chce nastoliť vládu večného chaosu. Musíme rýchlo nájsť tri časti kúzelného zvitku a prebudiť boha slnka Rea. Ale kde máme starého boha hľadať a pomôže nám vôbec? Na záchranu sveta zostáva len niekoľko dní a čas sa už začal odpočítavať......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247667/ohnivy-tron-247667.jpg 4.3304
Série

Kronika Cartera Kanea 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)
Orig. název

The Throne of Fire, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Ohnivý trón

Přidat komentář
JitulHa
17. dubna

Dala jsem se do čtení druhé části, popisující dobrodružství sourozenců Kaneových, v odhodlání pokořit poslední nepřečtenou sérii od Ricka Riordana! A musím uznat, že to byla opět pořádná jízda (nejen sluneční bárkou), ale se vším všudy. Přesto, že Egypt jako takový není zrovna můj oblíbený šálek čaje, hrozně mě bavilo putování za útržky svitku, myšlenka vyučování mágů a samozřejmě Bes, ten je prostě vynikající, ať s havajskou košilí či bez ní. Stejně tak mě zaujal i ústřední motiv příběhu, coby nahrávky, ty komentáře jsou totiž opravdu dobré zpestření celého děje. Nemůžu se dočkat až se mi dostane do rukou závěrečná nahrávka... ehm, tedy vlastně kniha... No, prostě to konečné rozuzlení aneb záchrana světa v podání Cartera a Sadie!!

Zuzaček22
08. ledna

Druhý díl byl za me stejne skvělý jako první.uplne top postava bůh trpaslíků Bes a ty jeho plavky to nemělo chybu ???? konec tefa úplně nedopadl podle mich prestav ale snad to v dalším díle vše napravi.


Lionis
15.11.2020

Bezvadné.
Hluboký děj, který je díky své perfektní provázaností s egyptskou mytologií pro mě naprostno bezvadný. Nikdy jsem nemohl žádnou ze tří knih odložit ani na chvíli z ruky. Děj mě tak pojal, že jsem v podstatě ani nevmímal, co je kolem mě.
Věřím, že některým lidem to nemuselo sednout, egyptská mytologie je rozhodně složitá a jelikož je na ní založená podstatná část děje, tak to nemusí být pro každého.
Doporučuji všem, co nejen mají rádi egyptskou mytologii, ale mytologii celkově. Pokud vám padne styl knihy, rozhodně se jí jen tak nepustíte. To je za mě to nejlepší, co se u knihy může stát.

ElikaS
29.05.2020

Druhý díl už se četl trochu lépe, protože už jsem se aspoň trochu v egyptské mytologii zorientovala. Knížka se mi líbila, měla spád, perfektně propracovaný děj i pobavila.

Luigi1
09.05.2020

Opět poutavé čtení ve kterém jde oživot Casteru Kaneovi a jeho sestře Sadii.Zde se odehrává děj pozemských bytostí se zvláštními schopnostmi,které ale ještě neumějí využít.Kdo zvítězí sourozenci nebo zákeřné nestvůry.To si přečtěte a budete to vědět jako já.Doporučuji

Medasek
05.05.2020

Bylo to skvělé. Jen ta závěrečná bitva mi přišla trochu odfláknutá.

Ronnie68
28.03.2019

skvělé pokračování této série ...

PhoebePollard
01.03.2019

Pokračování série, která mi už od první kapitoly první knihy připadala jako slabší článek řetězu. Děj Rioradnových knih už je stereotypní (téměř nesplnitelný úkol, který docela snadno splní, mnoho nestvůr na předvídatelných místech) a přestože vím, že Magnus přišel později, připadá mi jako mnohem lepší série, než tohle. Přesto však nechybí Riordanovský humor, který mám tak ráda, proto jsem ochotná drahému strýčkovi Rickovi odpustit, že už mu dochází nápady.

1