Krkonoše

Krkonoše https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342353/mid_krkonose-BMv-342353.png 4 5 2

Turistický průvodce ČSSR celostátní ediice nakladatelství Olympia a vydavatelství Šport

went
25.12.2020 4 z 5

Výborná řada turistických průvodců. V době vydání bych pravděpodobně byl dal 5 hvězd. Vzhledem k tomu, že publikace tohoto typu vydané mezi roky 1938 a 1990 zpravidla postrádají mnohé důležité údaje, dávám z hlediska současné hodnoty hvězdy pouze 4. Jako turista mám celou plochu průvodce poměrně dobře prochozenou především povětšinou po polských hranicích, převážně po cestě přátelství od Harrachova po Žacléř, stejně jako místa, městečka a města v podhůří. Když pominu vcelku zřejmé krásy vrcholových partií, zaujal mne Mumlavský vodopád a vyhlídka z Dvoraček. kde jsem vždycky toužil prožít týden dovolené. Pokud si pamatuji všechny týdenní a delší pobyty, byl to doposud Harrachov, Hromovka nad Špindlem, Špindlerovka, Strážné - Herlíkovice, Pomezní, Jánské lázně, Martinice, Vítkovice, Pec pod Sněžkou (Amor,) matně si vzpomínám i na některá další místa, u kterých už ale po letech nedokážu po změně majetkových poměrů zcela přesně označit polohu. Dohromady jsem tam prožil několik zpravidla krásných měsíců.
Základní informace o přírodních poměrech lze používat neomezeně, ostatní po doplnění z nejstarších podobných zdrojů a samozřejmě i nezbytné aktualizaci.

Cajda
22.05.2020 5 z 5

Nádherně starý kousek, pro milovníka Krkonoš či turistiky nutným v knihotéce! Vzácný už jen pro ty staré fotky a texty!