Minotaurus

Minotaurus https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114740/kristaly-moci-minota.jpg 4 226 51

Křišťály moci série

Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče... Čtvrtý díl navazuje na předchozí Křišťály moci – Zrada temného elfa, Křišťály moci – Hněv Pána ohně a Křišťály moci – Věž zkázy... celý text

Kachorra
06.02.2016 5 z 5

Přestože tento druh literatury sama od sebe nijak nevyhledávám, celá série se mi moc líbila. Možná i změním názor. Od začátku jsem se ale nemohla zbavit myšlenky na člověka, který zhodnotil, že toto je vhodné pro čtenáře od 11 let. Tohle jsem nijak nepochopila a myslím si, že by se nic nestalo, kdyby tu hranici trochu posunuli. Přece jen mám dojem, že na tenhle věk je tam příliš násilí, ale možná jsem to já, kdo je trochu pozadu. Konec je podle mě velmi dobře promyšlený a překvapující.

Pedruska01
28.12.2015 4 z 5

Kniha se četla dobře - standard, na který jsem si díky slečně Burdové zvykla. Kniha byla skvěle na/sepsaná, ale i tak mám dojem jako by jí jistá jiskra chyběla či co. Možná můj osobní špatný dojem.
Velké díky, že tu měl Sorgan poměrně velký prostor, i když mohl být pro "mého" oblíbence lépe zúročen. Tentokrát mi nevadili ani chvíle věnované králi Edrianovi - klobouk dolů. :D
Chování "nového", nemrtvého - což se mi vyplnilo tůšo z minula :D - a zlého Awrixela se mi líbilo. Bylo to peprné. Zvláště, jak narážel na Ellnesu, i když to trvalo opravdu jen chviličku - pár slov. :)
Jediné, co mě iritovalo na hlavních hrdinech byla Terien - někdy byla jak na hlavu padlá a především "naše" Neilin. Kriste pane... -_-
V některých situacích se chovala jako totální blbka, ač jsem jí měla ráda, dokázala se mi okamžiky zprotivit, až to hezké nebylo.
Co říci na závěr? Konec byl zřejmě rychlejší než by mohl být doopravdy, ale zase, co tam ještě psát? Sorgan překvapil, i když, kdyby se člověk nad tím pořádně zamyslel, tak by to čekal. Můj oblíbenec padl, škoda. Však byl Happyend s velkým H, leč hodně lidí, elfů atd. padlo, dopadlo to dobře.
Poslední slovo: Série jako celek se mi hodně líbila. Slečna Burdová prostě umí psát a nepotvrdilo se mi to jenom tady, ale i u jiných knih, které jsem měla čest číst. Rozhodně s ní nekončím a doporučiji dál. :)

Liana
03.09.2015 5 z 5

Skveleeeee. Celá séria bola super, napínavá od začiatku až do konca.

Temná.Maky
18.05.2015 5 z 5

Celá tahle série je prostě úžasná:D
Tenhle díl jsem měla trošku pomotaný.Konec byl narychlo ukončený(bohužel). Myslela jsem si, že Awrixel je proměněný Narr, no jo moje blbost.
Neilin byla tentokrát nějaká divná:(
Ellnesa a R'Tiles konečně!!:D Terrien pořád dobrá a Songar mě překvapil.
Jen Lejy mi bylo líto,po tom dobrodružství a nakonec skončí pod oknem:( Ani na konci není oní zmíňka.

Bude mi to chybět, stejně vše jednou končí:)

Roselunda 1928
02.05.2015 4 z 5

Neilin se zbláznila. Fakt. Ještě že se tam ten Awrixel objevil :D
Awrixel... zaskočilo mě to. Cítím se trošku trapně, ale musím vám říct, že jsem byla přesvědčená, že Awrixel je ve skutečnosti proměněný Narr a Rïx je oživený Awrixel :D (Potlesk za moji blbost :D), protože by to jinak bylo moc jednoduché. A bylo to kompikovanější. A fakt jsem to nečekala. Pochvala (y) :D Ale byla jsem z toho špatná, moje nejoblíbenější postava.... a stane se z něj TOHLE? :'(
Edrian... toho teď vnímám jako strašnýho... jak ho mám slušně nazvat? :D Dost se mi zhnusil.
Leja... chudák :'(
Sorgan... mě překvapil. Náhodou byl fajn...
Terien, Ellnesa a R'Tiles... byli fajn :)

A co k ději?
Pořád lehce předvídatelné, ale pár nečekaných zvratů, což je plus.
Konec mi ale přišel strašně odfláknutý a chybělo mi tam ještě něco typu "Slavíme vítězství" a "O pět let později", takové "Honem honem, chci to mít za sebou, ať už to dopíšu a můžu jít kreslit!" :D
"uzdravení" (nevím, jak to jinak napsat :D) Awrixela se mi zdálo taky nějak jednoduchý.
Jinak ale moc pěkná série a musím říct, že mi bude Awrixel, Neilin, křišťály a prostě Mianthilie chybět.

Ps.: Jak tomu můžu dást stejné hodnocení jako Vampýrské akademii? :D

Sabii14
27.04.2015 5 z 5

Tak... poslední díl mě potěšil, ale i trochu zklamal. Konec jsem nečekala tak smutný :( Ale v tomhle díle byla u každé z postav velká odvaha, hlavně v Sorganovi. Překvapila mě i smrt Leji.
Byla jsem ale maximálně spokojena se všemi díly a taky se šťastným koncem Neilin a Awrixelem. Dokonce i Terien i když přišla o Sorgana :( Na tomhle díle mi vadila jedině jeho smrt jinak bezvadná knížka i předešlé ostatní :-)

Casio_cz
18.04.2015 5 z 5

Úžasná knížka! Jen jsem si ten konec představovala trochu jinak...

Raven_Black
01.03.2015 4 z 5

O!bsahuje Spoilery!
Minotaura jsem začala číst někdy na začátku roku, ale pak jsem ho odložila, protože se mi nelíbilo, jak se Neilin chová, a že tam není Awrixel. To byla samozřejmě chyba. Když jsem knihu zase otevřela, že ji teda dočtu, vůbec jsem si nepamatovala, co se dělo předtím. To je proč jsem si vůbec nepamatovala charaktery těch postav. Ale určitě si pamatuju, že mi Leja nevadila. To je proč mě dostalo, když se zabila. A další věc, která mě celkem zarmoutila, byl Sorgan. A právě proto, že jsem tu knížku na tak dlouho odložila, si nemnepamatuju, jestli se mi líbil víc jak Awrixel, ale rozhodně mě zarmoutilo, když se obětoval. Kniha byla jinak napínavá a velmi čtivá.

Adele02
11.02.2015 4 z 5

Kdybych to měla ohodnotit slovy, tak to bude plné spoilerů a já nechci čtenářům, kteří ještě nečetli, kazit dojem, jak se mně už tady kolikrát stalo. Takže prostě 4 hvězdičky, protože ten výkon stojí za to.

Kocicka004
08.12.2014 5 z 5

Sorgan...toto mě opravdu zarmoutilo a bylo strašně líto Terien. Proč takhle? Samozřejmě knihy nemůžou končit pokaždé skvělým přepychovým koncem ale takhle? Kniha moc hezká jen tohle se mi moc nelíbilo ale takhle dopadlo už Poselství jednorožců. E-kniha mi moc nepomohla tohle mi mrzelo dlouho. Ale tetralogie úžasná.

RebelPrinces
02.12.2014

Všechny díly byly super, jen mě mrzí, že to ukončila zrovna takto. Možná jsem magor ale...vážně jsem jediná koho napadlo, že Neilin zestárne a umře a on si bude žít ještě spousty let po tom?

Mineri
20.10.2014

Všechny díly se mi moc líbily, dobře se četly a měly pěkný obsah. Do hlavních postav jsem se přímo zamilovala! Ale děj byl v jistých pasážích více méně předvídatelný.

Adel703
20.09.2014 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem knihu četla. Vím, že se mi děsně líbila, u konce jsem brečela a četla ji pořád dokola. Nevím, jestli bych se teď zachovala stejně, ale musím říct, že všechny knížky od Míši mě upoutaly :) Bylo to sice klišé, ale podané takovým způsobem, který se mi líbil a byl čtivý.

pajka0071
28.08.2014 5 z 5

Konec byl smutný i šťastný zároveň... Plakala jsem i smála se zároveň ... všechny díly byly super!!! :)

Katie46
17.08.2014 5 z 5

Líbili se mi všechny díly. A ten poslední, konečný díl byl neuvěřitelný. Napínavý, zábavný ale i smutný. Celý příběh mě nadchnul. Na skupinku Awrixela, Neilin, Ellnesu, Terien, R'Tiles a Sorgana nezapomenu. I přes dobrý konec mě trochu mrzí, co se stalo
Sorganovi ale to k příběhu patří. Jsem ráda, že jsem si tuto sérii přečetla a nelituji toho. =) Určitě doporučuji.

French.Paris
12.08.2014 5 z 5

Tahle byla ze série možná nejlepší. Byla poutavá,hned mne vtáhla do děje a rozhodně bylo co číst.

Fortuna
28.06.2014 5 z 5

(Obsahuje pár spoilerů ke Křišťálům i Poselství Jednorožců)

Při čtení jsem si myslela, že snad hezčí kniha být nemůže. Když jsem jí ale dočetla a zavřela, druhý den mě napadlo jediné: jak se mi to sakra mohlo líbit?! Opovažuji se říct, že příběh je v podstatě stejný jako u jeho ,,bratříčka" Poselství Jednorožců. Awrixel a Veragin = namakaní sexy kluci, kteří oba dříve stáli na straně zla a to před svými novými přáteli tají. Neilin a Aranis = naivky, které jsou v jedné chvíli na dně a za pár vteřin jsou schopné se před Isgraela (Valgara) postavit s tyčkou v ruce. Isgrael a Valgar = stráášně silní (pomalu nesmrtelní) magoři, co se zbláznili a chtějí ovládnout celý svět, ale nakonec se nechají zničit obyčejnou holkou (dobře, v případě Aranis nebyla ani tak obyčejná a byla to elfka, ale to na tom nic nemění..).
(...)
Pak mi vadí, že jsou postavy strašně spárované. Možná, že kdyby tam té romantiky bylo méně, hodnocení knihy bylo o něco vyšší (alespoň podle mě).
Bylo tu dost slabých konverzací a mnoho dalšího, ale to hodím za hlavu..
Nakonec jsem nucena dát 5*, protože v době čtení mi opravdu připadala jako nejlepší kniha na světě. A to je úkolem knihy. Vtáhnout čtenáře do děje, i přes jeho chyby. :)) Opět pro začátečníky (oddychovka..).

DračiceLaura
07.06.2014 5 z 5

Tady jsou spoilery!
Skvělé zakončení super série. Autorka do knihy přidala démona, který ji dost oživil. Tento díl je hodně emočně založený(Neilin chce zabít Sorgana, protože ho viní za smrt Awrixela, Leja se cítí zrazená, Neilin je šťastná když se znovu setká s Awrixelem, Ellnesa ukáže své city R'tilesovi,....). Vřele doporučuji.

darkblood
15.05.2014

Ahojky křišťály moci si chci koupit sebou na dovolenou do Egypta.A měla.by sem malou otázku na.ty co to če tly.Kdo zemře a má cenu to číst .Mě to osobně zaujalo.Předem.děkuji za odpo
vědi

Allinda
08.05.2014

Upřímě mám ráda všechny knihy od Míši :) ale v KM mam radši Sorgana než Awrixela:)