Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350831/mid_vendeta-7o3-350831.png 4 568 124

Krev za krev série

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Baronet

Vendetta , 2015

anetka.repova
27.02.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že mě tahle série tolik pohltí. Od knihy jsem se nemohla odpoutat. Téma mafie se mi v příběhu moc líbilo. Zkrátka jsem si čtení knihy užila a už teď se těším na další díly.

Jsem ráda, že sérii čtu až když vyšly všechny díly. Nevydržela bych čekat. :)

Podařená série.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Zebra01
24.02.2018 3 z 5

Přestože mě kniha ke konci naprosto vtáhla do děje, označila bych ji za průměrnou.

mourek77
20.02.2018

Po dlouhé době kniha, která mě vcucla a nepustila.ANO je pro mladší ročníky, ale mě se přes určitou naivitu stejně moc líbila. Začínám třetí díl a pak zhodnotím celou sérii, ale zatím pro mě za 5***

zuzikis
14.02.2018 5 z 5

Moje první myšlenka byla, že to je klasický dívčí román. V románu nechybí okouzlující, ale nebezpečný a drsní bratři. Stejně tak hodně napětí a trochu romantiky. Ale kniha mě opravdu překvapila a šokovala. Jenom představa, že by někdo mohl žít a vyrůstat v tomhle prostředí.. Nejvíc mě asi šokovalo mládí kluků a co všechno musí dělat. Takhle syrový děj jsem nečekala.

ivedoo
08.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělá! Bylo tam vše, co jsem očekávala. Napětí, romantika a hlavně akce. Určitě se zase někdy k této sérii vrátím. Doporučuji.

Ivule_M
03.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha plná napětí a zvratů. Vrhám se na další díl :-)

Sabishej
03.02.2018 5 z 5

Knihy na téma mafie, mám ráda, a myslím si, že tato kniha nezklamala. Bylo tu napětí, trocha akce (hlavně na konci) a taky romantika. Jenže mi trochu vadí ten věk hlavních postav. Je mi jasné, že to je spíš čtení pro náctileté, ale já dávám přednost knihám, kde nehrají hlavní roli naivní holky. Tak např Bavettovi jsou super.
Ale abych nekritizovala, dávám pět hvězd, a pokračování si nenechám ujít. :) Knihu doporučuji, ale více než thriller, to je lehká romance s nějakou tou akcí na konec.

Š.Ala
01.01.2018 4 z 5

Mám ráda mafiánské romance a tak jsem neodolala a do knihy se pustila. Kniha byla poutavá, na konci jsem nemohla přestat číst. Každopádně mi přišla kniha místy hodně naivní... ale je to přeci jen kniha... každopádně jsem se pustila do druhého dílu a ten slibuje mnohem více napětí a romantiky :-)

keiko33
25.12.2017 5 z 5

Autorka pise velmi putavo, a to je niekedy dolezitejsie, ako samotny dej. Kniha vas doslova pohlti a nemozete ju pustit, kym nieste na konci. Samotny pribeh nieje nicim vynimocny, podobne mafianske pribehy uz mam precitane a urcite aj lepsie. Milujem pribehy o mafii a tuto som si naozaj uzila. Tesim sa na pokracovanie.

MinaHawke
20.12.2017 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem. Nebyla jsem schopná přestat, až když už se mi začaly zavírat oči a uvědomila jsem si, že druhý den vstávám do práce, tak jsem ji odložila. Ale dneska už jsem ji prostě musela dočíst. Vážně mě moc bavila. Sice nejsem cílová skupina, protože už je dávno co jsem byla náctiletá, ale i tak jsem si to užila.

Aires
29.11.2017 3 z 5

Před lety frčeli vegetariánští upíři, teď mafiáni. Jedno mají společné- jsou smrtelné nebezpeční a koušou a střílí jen občas. Jen když ochraňují slabé. Jinak jsou celkem hodní a k sežrání.

Vážně, teď frčí mafiáni. Andělé pomsty ozbrojení noži a pistolemi, kteří sami sebe pasovali do role ochránců zákona. A podle Sofie Gracewellové to asi nezní moc děsivě, protože asi minutu poté, co ji okouzlující mafián junior Nico sdělí pravdu, stejně mu padne do náruče.

Nad touhle knihou jsem občas kroutila hlavou, až jsem si snad zablokovala krk. Je poněkud přitažená za vlasy. Ale jinak se četla dobře, dokáže zaujmout a spravit náladu jako odpočinkové čtení. Takže za mě milý průměr. A rozhodně se nesnažím hejtovat mafiány. Uznávám, že něco na nich je. Třeba v Nebezpečné lásce od Kateřiny Petrusové bych jim taky možná padla kolem krku :)

andrea4315
28.11.2017 4 z 5

No triller pro ženy si představuju trochu jinak. Je to spíš ya romance s dramatem. Pokud se vám líbili Nebezpečné lži od B. Fizpatrick nebo Neohlížej se od J.L. Armentrout bude se vám líbit i toto. Je to na podobné úrovni i když samozřejmě o něčem zcela jiném.
P.S. doporučuji mít po ruce hned další díly.

dominishka
17.11.2017 5 z 5

Vendeta je Kniha s velkým K. Po přečtení recenzí jsem měla od knihy velké očekávání a musím říct, kniha byla daleko lepší než jsem čekala! Rozhodně si kniha zaslouží čestné místo v mé knihovně.

Lenka40
15.11.2017 4 z 5

Tak tuhle knihu jsem si užila.Příjemné oddychové čtení z prostředí mafie ,které jsem slupla během chvilky .Kniha má přesně to co by člověk od ní očekával - lásku , nepřátelství , nebezpečí. Takže já jsem naprosto spokojená a hned se vrhám na další díl.

barborelka
09.11.2017 4 z 5

Mafiáni....jooo vic takový knih...jako nebylo bůhví jaké veledílo, kvůli kterému bych nemohla spát a musela číst do 3 ráno a mít divoké o Lucovi

Arianne
06.11.2017 3 z 5

Bylo to takové nějaké... Na jednu stranu nečekáte víc ne odpočinkovou četbu, to splňuje dokonale. Příběh je velmi čtivý, dají se najít pěkné i vtipné momenty. Ale na rozjezd pro m trochu nuda, pořád jsem čekala, kdy se něco začne dít. Vzhledem k tomu, že čtenář z anotace ví, nechápu, proč se tak dlouho chodí kolem horké kaše. Ale posledních pár kapitol se na nás sesype lavina událostí a vše směřuje k pokračování, které si prostě musím přečíst, i když jsem nebyla úplně nadšená.
Hodně tu srovnávate s Royaly, chápu proč. Tak když to porovnám, Papírová princezna byla mnohem lepší. Ale Royalovská serie má značně sestupnou tendenci, tak doufám, že tady to bude opačně.

Téra
30.10.2017 3 z 5

Začátek byl takový nijaký, moc jsem se nemohla začíst, ale nakonce musím knížku hodnotit vcelku kladně. Slušně se to ke konci rozjelo a i pár překvapivých momentů se našlo.

Ewik
27.10.2017 5 z 5

První díl této očekávané série mě okamžitě pohltil a nepustil. Překvapilo mě, jak moc jsem se u knihy bavila a hltala stránku za stránkou, dokud nebyl konec.
Kombinace zakázané lásky "obyčejné" dívky a mafiánského synka má silný náboj. Navenek hravý, laskavý a vrhající zamilované pohledy..na straně druhé syn svého otce.. hrdý, nekompromisní a nebezpečný.
Jiskřivé, slušně zamotané, mafiánská rodinka drsná, vtipné a přesto netuctové. S očekáváním se těším na další díl.
Jsem zvědavá, kam to všechno povede, mám už asi určitou představu
Doporučuji!!

ivetviktorinova
25.10.2017 2 z 5

Musím říct, že od knihy jsem čekala o hodně víc. Ze začátku mě možná i trochu bavila, konec se mi tam vůbec nehodí... Každopádně musím říct, že se četla celkem dobře.