Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350831/mid_vendeta-7o3-350831.png 4 568 124

Krev za krev série

Pro Sofii to mělo být jen další léto v Cedar Hill, kde pracuje v rodinném bistru a vídá se s kamarádkou Millie. Jenže potom se do opuštěného sídla nastěhuje italská rodina s pěti přitažlivými bratry. Jednomu z nich Sofie nedokáže odolat – a varovných znamení si nevšímá. Proč má Nicoli pořád odřené klouby na rukou? Proč s sebou všude nosí vystřelovací nůž s vyřezávanou rukojetí? A proč jí jeho arogantní a nesnesitelný bratr Luca nechce dovolit, aby se s ním vídala? Brzy začnou tajemství rodiny vycházet na světlo a Sofie tak nedobrovolně odhalí i palčivou pravdu o vlastní rodině. Náhle se ocitá ve válce dvou dynastií a brzy si bude muset vybrat, zda dá přednost loajalitě, nebo lásce. A až se tak stane, nic nebude jako dřív – protože v tomhle temném světě je čest to jediné, co stojí mezi životem a smrtí.... celý text

Romány Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Baronet

Vendetta , 2015

LenRan
25.10.2018 3 z 5

Hodnotím celou trilogii: Ze začátku jsem se docela nudila, pak se to už pěkně rozjelo a bavilo mě to. Hlavní hrdinka byla ovšem dost naivní děvče, několikrát jsem si říkala:"Bože děvče, doufám, že máš aspoň prsa."

Jaruš7
11.09.2018 5 z 5

Když Vendeta, tak s očekáváním, a zde to bylo příjemné překvapení, neboť jak v závěru těch rozdaných díků se ukázalo, že stylizovat děj od návrhů nadšenců v průběhu psaní bylo vzrušující zábavou. Vendeta - pohledem jedné generace, má své čaro, neboť sedmnáct je nám jen jeden rok a sny jsou barvité a nestálé, tak proč je nezažít ve společnosti Andělů pomsty s principem zaláskování je tabu - ubraň se kdo můžeš.
Citát;"Opravdu očekáváš, že dynastie impulzivních, horkokrevných a majetnických zabijáků, kteří se pasovali do role poslů karmy, pro všechny zločince podsvětí, na které ani policie nemá, se sama vzdá své pomsty? Opravdu si myslíš, že všechno co děláme je správné? "
"Vaše rodina nám dluží krev.'"
No, paráda.

Pedruska01
03.09.2018 5 z 5

Už když jsem si knihu, respektive sérii pořizovala neskonale jsem se na ni těšila. Bylo to téma, které vím, že mě baví, o kterém chci číst. Anotace zněla skvěle a člověku se hnedle utvoří milion představ a zároveň slina, (mafie, jedna holka a pět bratrů? - divíte se?) jaký má pak zálusk na příběh. :D Moje srdce se chytilo za ruce s duší romantika a plesali. :D Jenže jsem člověk, který se někdy z nepochopitelných důvodu týrá. Ten příběh mi dost dlouhou dobu ležel v knihovně a usedal na něj prach - a já se ptám, sakra, proč?
Když jsem knihu otevřela přečetla pár stránek, malinko jsem zaváhala. Rozjezd jako takový byl o několik stránek delší, ale to ve výsledku vůbec nevadí. Následně to nabralo směr, švih a tempo.
Hlavní hrdinka mi nijak nevadila, snad jsem si jí i oblíbila. Její pravé jméno bylo dost neobvyklé, ale přeci jenom fascinující. Zvlášť se mi líbilo ve spojení, že našla svého Háda. Co se týče pěti bratrů, samozřejmě, že nemůžou být v popředí všichni. Nico, ačkoliv to byl on, jako hlavní hrdina, a já si ho také dost oblíbila, nejspíš neměl na svého temného a drsného bratra s modrýma očima - Lucy. (Něčím mi připomínal snad brutalitou, fascinací a úžasností osobnosti knižní sérii Stříbrná labuť, konkrétně snad toho hajzla Bishopa.) Nemůžu si pomoct,... a proto jsem na samotném konci téměř nedýchala. A jako vždy s takovým závěrem, co se objevila na poslední stránce, kdy se od Nica objevila žárlivost, jsem si začala představovat všemožné. :D No, necháme se překvapit. Pak se mi zamlouval i Valentino, v té kuchyni, kdy si kreslil pastelkami, jeho umělecký talent anebo jen jak Sofii mávnul z okna. Byl to někdo, kdo byl od zbytku své "zvláštní" rodiny - jiný, odlišný, ale v tom dobrém slova smyslu. Stačil jeden rozhovor a čtenář si ho oblíbí, jenže pak nastal ten zlom, kdy mi autorka vytřela zrak. Jako když se rozbije sklo pádem o zem. Nebolelo mě to, ale cítila jsem jakousi ztrátu?... Zbylí dva bratři mě absolutně nijak nebrali.
Celkově příběh se mi líbil, dost mě šokoval, však bylo to nebezpečně milé. Objevovali se tam situace, které ničemu nenasvědčovali - kolikrát mě to překvapilo. Nedalo se nic předvídat. Vývoj situace, emoce, city. Jsem upřímně zvědavá na další pokračování, protože si neumím dost dobře představit, co by tam mohlo být, aby se autorka neopakovala v tom, co již napsala. Každopádně, i když jsem měla jiné plány, nevydržím dlouho bez toho, abych to zjistila. Za mě jednoznačně ano. Víc než dobrý rozjezd nové série. :)

Lorej
28.08.2018 5 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala názvem. A hned, jak jsem si přečetla o co se v ní jedná, jsem s jistotou věděla, že si ji přečtu.
A jsem nadšená! Příběh měl všechno - lásku, akci, napětí, přestřelku,... Prostě paráda.
A co se postav týče? No, párkrát jsem měla chuť naši hlavní hrdinku propleskout za ty občas blbý žvásty, nebo s ní pořádně zatřást, aby jí některé věci dříve došly. Ale jinak je to fajn holka s naprosto super kámoškou - Millie. Tu jsem si fakt oblíbila. Všechny klučičí charaktery byly skvěle napsané, jen jsem si říkala, kolik náctiletých kluků mluví o svých pocitech tak otevřeně, jako Nico? Moc asi ne, na realističnosti to knížce moc nepřidalo.
Rozhodně se pustím do dalších dílů!

AniDi
22.08.2018 5 z 5

Po Royalech jsem sáhla po této sérii a je mi upřímně líto, že jsem ji již přečetla. Nemohla jsem se od knih odtrhnout, ikdyž mafiánská tématika mě vůbec neláká. Kniha měla vše v co jsem doufala. Lásku, romantiku, napětí a hezký konec. Určitě si všechny 3 díly přečtu znovu. S klidným srdcem můžu doporučit ke čtení.

katslana
18.08.2018 3 z 5

No asi takhle. Ty postavy mi přišly na svůj věk až moc vyspělé. Já takový dialogy nevedu snad ani ve svých 25 :-D První půlka mě vyloženě nudila ale překousla jsem to. Poslední čtvrtina začla být konečně o něčem a začlo to mít ko*le :-D Proto průměr za 3.

kumibo
08.08.2018 5 z 5

Knihu Vendeta jsem přečetla za jeden den. Nemohla jsem se o knihy odtrhnout, když už jsem si myslela, že vím k čemu se schyluje, tak se stalo něco jiného, ještě více neočekávaného. Skvělá kniha, kterou můžu vřele doporučit čtenářům, kteří se zajímají o knihy s mafiánskou tématikou.

Monika82
03.08.2018 5 z 5

Super super můžu jenom doporučit . Strašně se mi celé série líbila :) :)

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Trilogii jsem vyzkoušela na základě doporučení knihovnice, která byla stejně jako já fanynkou Twilight a The vamire diaries. Příběh je totiž velmi podobný YA fantasy příběhům, jenže autorka toto všechno zasadila do reálného světa a bravurně se jí to povedlo. Já mám romantiku ráda a klidně by jí tam neuškodilo pár kapek přidat, ale všechno to napětí a zvraty mi to krásně vyrovnaly. Pomalejší, romantičtější rozjezd, který vás seznámí s dějem a postavami a připraví vás... na to všechno :D.
Jinak v Lucovi vidím mladého Damona z TVD a i když to po prvním dílu bylo dost nejisté, fandila jsem mu už od úplného začátku!!

oolinkaa
25.05.2018 4 z 5

Moc se mi do té ..romantiky.. nechtelo, ale nakonec jsem ráda, že jsem si to přečetla. Bylo to takové jiné, každopádně velmi čtivé. Chvilkami jsem si jen rikala, zda je to kniha pro náctileté, nebo dospělé. Určitě si přečtu i další díly.

anishta
22.05.2018 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala... Vlastně ani nevím co jsem čekala, každopádně se mi to líbilo, bavilo mě to, konec mě šokoval a jsem hooodně zvědavá na další díly, co se tam bude dít... Jo a fandím Lucovi... :D

Terr_y
18.05.2018 4 z 5

Začátek knihy byl trochu pomalejší (což se dá čekat u prvního dílu, jako uvedení do děje). Už od začátku se tam ale objevovalo to tajemno které mě hodně oslovilo. Na knihy s tématem podsvětí a mafie moc nejsem ale v provedení s dávkou té romance se mi to zamlouvá. Takže hodnotím velice kladně a těším se na pokračování!

ketvin
09.05.2018 3 z 5

Já vůbec nevím, jak tuto sérii hodnotit hvězdičkami. Líbila se mi, ale byla "jiná". Také hlavní hrdinka měla být podle mě starší - tento příběh a 17. letá holka... No, nebylo to úplně ono. Také ta "změna" hlavního protagonisty byla zvláštní. Nico i Luca se mi líbili, Sofie a Millie také, příběh originální.... Prostě ale nevím. Vím, že už si sérii znova číst nebudu, ale také na ní jen tak nezapomenu. Třeba si myslím, že by stálo za to propracovat více ostatní bratry, člověk je prostě nějak nezačal mít rád, což je škoda...

A tedy první díl - prostě úvod s rozjíždějícím se napínavým koncem. Vlastně se mi kniha začala opravdu líbit až ke konci, když Sofi unesli. Už v tomto díle je vidět, že Nico nebude takový, jaký se čeká a stejně tak je tu i náznak "Luca". Oproti pokračování se tu toho ale prostě moc neděje.

Abnička
09.05.2018 3 z 5

Tak z celé této serii se jedná o nejslabší díl. Rozjezd pomalý, až jsem s knížkou chtěla seknout.
Nakonec mi to nedalo a dočetla jsem do konce.
__
Kniha jako celkově získává 3 hvězdičky. Ale pokud chcete pořádnou šťávu, čtěte dál!

akina
05.04.2018 2 z 5

Z mého pohledu naprostá ztráta času: velmi pomalý rozjezd, "poctiví" mafiáni (někteří asi ještě školou povinní) a sedmnáctka, která je všechny překoná. Kniha možná pro náctileté.

jani.ruzicko
31.03.2018 5 z 5

Téma Mafie mám moc ráda a tohle jsem si přečetla vážně s chutí. Joo podsvětí, to je moje. =) Děj je pěkně vymyšlený, pěkně plynul a ubíhal ani nevím jak. Napětí a akce udrží Vaši pozornost a protože prostě musíte vědět, jak to dopadne, tak Vás příběh pohltí a nejde se odtrhnout. =) Zatím jsem se ještě nerozhodla jestli je Sofie tak hodně statečná a nebo jen naivní a věří, že je nesmrtelná a nemůže se jí nic stát, možná má ale trochu z obojího. Asi opět budu vybočovat, ale Nico mi úplně nesedl, něco mi na něm vadí... a jelikož jsem prostě na ty "Zlé hochy" tak Luca, je pro mě jasná volba! =) Autorka mě překvapila, jak poutavě píše a určitě si nenechám ujít další díly. =)

tessinaknihovna
25.03.2018 4 z 5

Trošku déle mi trvalo přečtení první části (proto jedna hvězdička dolů), ale pak se to rozjelo a já zbytek doslova zhltla! Je to trošku jednoduší kniha , ale čte se vážně dobře. Nezanechala ve mně sice takový ten doznívající pocit - wau efekt - ale to jí na kráse neubírá. Napínavý děj, zajímavé charaktery a poutavý styl psaní si čtenáře získá. Takže doporučuji a určitě se těším na pokračování!

TerkaM
17.03.2018 4 z 5

Ten začátek byl opravdu dost pomalejší a než jsem se do knihy ponořila, nějakou dobu mi to trvalo, ale ve výsledku mě to opravdu bavilo. Přiznám se, že ze začátku jsem kontrolovala, jak dlouhá bude daná kapitola, protože mi to vážně neubývalo.

Za sebe ještě musím říct, že bych jako někdo, kdo nerozumí italsky ani slovo, uvítala v knize i malinký slovníček, kde by všechny italsko-mafiánské pojmy byly vysvětleny, protože v tomhle jsem poněkud dost tápala.

Akorát mi teda nějak nesedí postava Nica na obálce. Prostě si ho nedokážu představit, zvlášť s jeho charakterem a jeho vychováním, jako uhlazeného kluka, který v obličeji nemá žádné mafiánské rysy - respektive, trochu mi připadá jako nevinný mladík, což bych teda řekla spíš do Valentina. Zprvu.

Za sebe mám ovšem asi radši Lucu, což je vlastně úplně poprvé, kdy se rozcházím snad s většinovým názorem na milostný trojúhelník. Teda, on to není milostný trojúhelník bych řekla, to já jsem si ho tak sama přetvořila, ale prostě nevím... to jak to skončilo, dokázala bych si Sofii představit spíš s Lucem.

Dávám čtyři hvězdičky, protože zbytek série má být prý ještě lepší. Tak jsem na to zvědavá. :)

kalinkacz
11.03.2018 4 z 5

Wow, pro mě obrovské překvapení... Ta čtivost a napětí... Nečekala jsem, že mě kniha chytne od první strany a dokáže tak skvěle zkombinovat new adult romanci a thriller... Neměla jsem nejmenší tušení, kam příběh směřuje a v jistých situacích jsem měla dost nahnáno a jen jsem obracela strany.. Jasně, není to nic přelomového, ale závislost dobrá!

malazluta
01.03.2018 2 z 5

Nevím, co jsem to této knížky čekala, ale chvilku mi trvalo, než jsem se s myšlenou náctiletých maifánů popasovala. Každopádně první díl je takový "pomalý rozjezd".