Krev, monstra a cukroví

Krev, monstra a cukroví https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524647/bmid_krev-monstra-a-cukrovi-65310bcb1ed6d.jpg 4 56 22

Vánoce jsou to nejkouzelnější období z celého roku. Doba zázraků, radosti a dárečků. Jenže za hranicemi krbového světla se nocí plíží věci, ze kterých vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Stíny. Monstra. Ježíšek. Mají chuť na cukroví, a často také na krev... Sbírka zbrusu nových povídek, ve kterých hrají hlavní úlohu nadpřirozeno a vánoční svátky, vám naservíruje výbornou štědrovečerní večeři z české fantastiky. Čeká vás akční nářez, přemýšlivé kousky nositelů ocenění Magnesia Litera i příběhy, které pohladí duši. To nejvánočnější čtení a nejlepší dárek pod stromečkem. Tak šťastné a veselé! Do antologie přispěli: Patrik Banga Petr Brožovský Marie Domská Pavel Fritz Zuzana Hartmanová Petr Heteša Vilma Kadlečková Štěpán Kopřiva Filip Koryta Jan Kotouč Vilém Koubek Lucie Lukačovičová Michaela Merglová Ondřej Neff Jiří Pavlovský Martin Paytok Petr Stančík Dalibor Vácha Lukáš Vavrečka... celý text

Ven_D
23.11.2023 5 z 5

Povídky jsou ideální formát, pokud za sebou máte dlouhé dny, chcete číst, avšak pozornost neudržíte extrémně dlouho. Antologie se dá perfektně dávkovat a umožňuje poznat neuvěřitelnou škálu žánrů, stylů i témat. Ano, to hlavní je dané, nicméně žádné z kousků si nejsou ani špetku podobné.

Najdeme tu zloděje, magii, kouzelné tvory, umělou inteligenci, návštěvu vesmírné stanice, cestování časem, bioroidy, čarodějnice, virtuální realitu, posednutí, zombie a mnohé další. Jednotlivé kousky jsou přemýšlivé až jemně nostalgické, stejně jako vtipné, dramatické, akční, satirické nebo dokonce zvrhle ujeté.

Ze všech bych jako své oblíbence vypíchla následující: Martin Paytok a jeho Pranostiky, kdy se lupiči ocitli ve špatný čas na špatném místě, a nám se naskytne úchvatný masakr ze současnosti. Do top pětky se propracoval i Filip Koryta a jeho zombie jízda Veselé vánoční hody, který je psaný formou deníkových zápisků a já se tlemila jako už dlouho ne. Celou recenzi najdete na webu Knižní díra - odkaz v záložce "Recenze".

TerkinKnižnySve
18.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Kolektív autorov - Krev, monstra a cukroví

Počet strán: 610
Vydavateľstvo: @nakladatelstviepocha
Žáner: #povidky #fantasy

Ked mi do rúk prišla táto bichla povedala som si, že to bude riadna Vianočná epocha nádielka a veru nemílyla som sa.

Hned prvou úvodnou poviedkov ma táto kniha dostala a ja som mala na mále, bola výborná strach naháňajuca a úžasná, samozrejme i tie ďalšie boli úžasné a 4 z nich boli moje TOP poviedky.

Ale musim povedat, že celá táto kniha bola jedno úžasné dielo plné vymakaných poviedok s temou Vianoc!

Priaznivci žánrov sci-fi, post-apo a fantasy si túto knihu užijú!

Nižšie uvádzam mini recenzie na 4 podľa mňa najlepšie poviedky

Martin Paytok- Pranostiky
Lucinky,Joulupukkim, Marim Lwydem - Tak s týmito keltskymi démonmi by som sa fakt stretnúť nechcela! úžasná zimomriavky a strach naháňajuca poviedka!

Marie Domska - Náhradník
No v skutku zaujimava poviedka, ktorej dej si myslim, že o pár rokov bude v celku pravdivý

Lucie Lukačovičová - Zbraně Azylu
Úžasne vrátiť sa späť do sveta Azylu a v čase Vianoc! Lucie opäť nesklamala!

Filip Koryta - Veselė Vanocni hody
Tu sa musím strašne smiať, post-apo, zombie psychiatria výborná poviedka

Jiří Pavlovský - Pan Au naděluje
Výborna poviedka plná strachu!

Ďakujem @nakladatelstviepocha za poskytnutie #recenznivytisk v ramci #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeceskeautory

Antonacia:

#monštrá #nadprirodzenébytosti #hororovépoviedky #Vianoce

Sbírka povídek, ve kterých hrají hlavní úlohu nadpřirozeno a vánoční svátky, vám naservíruje výbornou štědrovečerní večeři z české fantastiky. Čeká vás akční nářez, přemýšlivé kousky nositelů ocenění Magnesia Litera i příběhy, které pohladí duši. To nejvánočnější čtení a nejlepší dárek pod stromečkem. Tak šťastné a veselé!