Kráva nebeská

Kráva nebeská https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276264/bmid_krava-nebeska-nC2-276264.jpg 3 632 190

Elsie Bovaryová si žije celkem spokojený život. Je to šťastná kráva, tráví dny na pastvě a odpočinkem. Jednou v noci ale zničehonic zatouží po svobodě a společně se svojí nejlepší kamarádkou Mallory se rozhodne utéct z kravína. Chvilku je to fajn. Mallory flirtuje s býky, zatímco Elsie prozkoumává okolí farmářova domu. Když ale přes okno sleduje v televizi pořad o masokombinátech, dostane strach, a její dosavadní, spokojený život je rázem naruby. Zbývá jen jediné: odejít do lepšího, bezpečnějšího světa. A tak se vydají do Indie, kde jsou krávy přece posvátné!... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Holy Cow , 2015

Zdeniczka
16.06.2020 5 z 5

Asi takhle. David Duchovny? No jasně! Kniha od něj a ještě s takovým názvem? To zní zajímavě, to si pořídím. No, a líbilo se mi to tedy moc. Vtipné, k zamyšlení, s dobrými hlody. Držela jsem kopýtka, spárky i pařátky, aby to Else, Šalomovi i Karlovi vyšlo. :)

Blondebookdevil
07.06.2020 4 z 5

Hodnocení okolo 70% je nejspíš na místě, avšak jako pohádka pro dospělé s poučením, a navíc jako oddechovka ve zkouškovém, mně vážně bodla. :-)

Ivan Kučera
30.05.2020 3 z 5

Taká celkom milá, vtipná a fajn jednohubka. Vôbec som nevedel, čo mám od Foxa Muldera ako od spisovateľa očakávať , ale nakoľko ho poznám, vedel som, že môžem očakávať... všetko. Napriek tomu som bol prekvapený zistením, že ozaj ide o kravu.

Ivan F
16.04.2020 3 z 5

Davida si dobre pamätám zo seriálov X files a najmä zo skvelého Californication, kde si strihol úlohu zhýralého spisovateľa s veľkým talentom, sebeckým egom a postojom k životu, ktorý bol magnetom na prúsery.

Či si chcel vyskúšať, aké to je byť spisovateľom alebo len nám niečo povedať prostredníctvom Kravy nebeskej, to neviem. Viem len toľko, že napriek jeho nadpriemernej inteligencii a prístupu k životu nebol obdarený rozprávačským talentom vhodným na napísanie knihy a to na rozdiel od Hanka Moodyho, ktorý tento talent mal, len ho nevyužíval. Takto tu máme knihu, ktorá síce má výbornú hlavnú myšlienku (a aj tie postranné), lenže nie je od spisovateľa. Tak sa aj na knihu dívam, David nie je spisovateľ, ale herec. S prižmúrením oboch očí dávam tomu dielku polovicu zo sto.

momo01
28.03.2020 4 z 5

„Malý krůček pro krávu, ale obrovský krok pro skot…“ To takhle jednou vyrazila kráva s prasetem a krocanem do světa. Totální kravina že? Ale je natolik střelená a originální, že nebýt slabšího konce, bylo by to na plný počet.

„Máme takové rčení, které byste si vy lidé mohli vzít k srdci: „Někdo je černý, někdo je bílý, někdo černobíly a někdo strakatý, ale všichni jsme dobytek.““
„Teď se dokonce proslýchá, že lidi dojí něco jako mandle a sóju. Nikdy jsem neviděla divokou mandli nebo sóju prohánět se v jejím přirozeném prostředí, ale i tak tvrdím, že nad kravské mléko prostě není.“

Jessie26
18.03.2020 4 z 5

Mě se kniha líbila. Je tam zajímavé srovnání, co se z nás lidí vlastně stalo a v čem jsme lepší než zvířata? Za mě úsměvné a lehké:)

hi24nd
15.12.2019 3 z 5

Knihu jsem objevil ve slevě v knihkupectví. Začetl jsem se do ni v obchodě a celkem jsem se pobavil u její listování. Pokud v některých věcech nebudete hledat logiku, tak si myslím, že se i pobavíte. Je to pohádka. Taky jsem to tak vzal. Kamarádství mezi krávou, prasetem a krocanem nezní tak vznešeně, ale potenciál humoru to má. Knihu napsal herec, ne spisovatel. Plně souhlasím s většinou recenzí, 3-4*.

lucifess
02.12.2019 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která z ní byla naprosto nadšená. Pořád jsem čekala kdy "to"přijde. No, nepřišlo. Nicméně pár opravdu vtipných a dobrých hlášek se zde našlo. Opravdu pohádka pro dospělé.

Jarča64
18.11.2019 2 z 5

Pohádka pro dospělé

fionka36
31.10.2019 2 z 5

Čekala jsem více, ale jako pohádka dobrý

HankaHail
23.10.2019 3 z 5

Líbil se mi námět knihy a že je to pohádka pro dospěle, ale byla to prostě ptákovina/kravina.

tlackacka
23.10.2019

Tohle rozhodně není knížka na odpočinek tomu, kdo hledá chvíli klidu a ticha. Jako by vám někdo neustále neskutečně otravně do hlavy hučel. A bučel.

JezinkaJ
24.09.2019 4 z 5

Další z trochu povinně-dobrovolných výběrů "kvůli Výzvě". Když jsem začala číst, říkala jsem si: "bóže, o krávě, no teda, to bude souboj vůle." Knih s černobílou obálkou zase tak moc není, a tuhle jsem zrovna měla...". Naštěstí se často mýlím a tohle je další z dobrých omylů. Podle mého názoru kniha vůbec není špatná. Stojí si za víc než současných 67 procent. Oceňuji i překlad, myslím, že nebyl lehký a všimla jsem si i celkem vydařených překladů různých ustálených rčení či idiomů.
Bavila jsem se, chytala se za nos i zpytovala svoje svědomí a jen jsem si říkala, jak asi tohle skončí.
Někdy je při čtení potřeba nadhled a jisté volnomyšlenkářství, ne? I proto jsem míru uvěřitelnosti nechala zavřenou v šuplíku.
A fandila jsem všem třem.

wiix
15.09.2019 3 z 5

Veruže som čakala trochu viac. Aspoň vic vtipu alebo pointy, aj keď kniha nebola úplne na zahodenie.

PanKrbec
09.09.2019 5 z 5

Mně se knížka líbila moc. Víc tedy první půlka, která mi přišla vtipnejší, ale i tak se mi to četlo v podstatě samo. Vzhledem k těm lehce nadprůměrným recenzím a hodnocení (67%), jsem od knížky zas tak moc neočekával, ale o to víc jsem byl mile překvapen a to už po pár prvních stránkách. Viděl bych to tak na 4 a půl hvězdy.

Faila
29.08.2019 4 z 5

Milý příběh o dobrodružství krávy Elsie cestující do Indie, prasete Šaloma toužícího po Izraeli a krocana Karla dychtícího navštívit Turecko protkaný úvahami o náboženství, filozofii, politice a lidstvu obecně. Kniha je docela vtipně napsaná a obsahuje také pár zajímavých hlášek, které čtenáře donutí se na chvíli zamyslet. Osobně se mi líbí, že obsahuje pár poselství, které ale čtenářům nijak vlezle nenutí - je na každém, zda se toho chytne, či ne. I bez toho se ale dá u Krávy nebeské pěkně pobavit.

sola_lupa
19.08.2019 4 z 5

Hm, je to vážně pohádka pro dospělé a splním "spoluautorovi" jeho přání na konci knihy, nebudu kritizovat dané nedostatky. Když říkám pohádka, myslím to v dobrém, příběh má něco do sebe. Je pravda, že mi na něm něco ne úplně sedí, ale zároveň je skvělý a každý si z něj něco odnese, i když každý určitě něco jiného. Je v něm toho totiž tolik, co chtěl autor říct...

Za mě tedy:
Všichni jsme stejní.
Všichni jsme posvátné krávy.
Búúú.

glorie111
31.07.2019 2 z 5

Zvláštní...

chaera
15.07.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka, která je přečtená za pár hodin. Kniha se čte prakticky sama a několikrát jsem se nad ní zasmála. 4/5

lucie5078
24.06.2019 4 z 5

Vtipné vyjadřování postav, zábavné situace, náměty k zamyšlení... vyvedené dílko.