Krátký pátek a jiné povídky

Krátký pátek a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110867/kratky-patek-a-jine-povidky-110867.jpg 4 26 3

Jedna z nejlepších povídkových sbírek nositele Nobelovy ceny za literaturu z r. 1978 konečně vychází česky ve svém celku. Povídky I. B. Singera není třeba našim čtenářům příliš představovat, svým hlubokým vhledem do lidské duše -- a neméně hlubokým soucítěním -- patří ke zlatému fondu světového písemnictví po druhé světové válce. Titulní povídka této sbírky je navíc silným milostným příběhem, jehož zpracování steží najde v literatuře konkurenci. ... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Short Friday And Other Stories

HDosoudilová
31.01.2019 2 z 5

Tak z těchto povídek mám dost smíšené pocity. Na tohoto autora jsem se chystala už delší dobu ale pořád jsem dávala přednost jiným knihám. Zvolila jsem raději povídky, které případně můžu přeskočit a taky jsem to tak dělala. První povídka mě asi bavila nejvíc, byť je asi také nejvíc "ulítlá". Pár povídek jsem ani nedočetla, jednak mě nebavily a jednak byly už až moc depresivní.

hynek5107
03.11.2018 3 z 5

Soubor povídek, které vedle tématu judaismu napříč světem (a především tedy v oblasti východní Evropy před druhou světovou válkou) spojuje jistá dávka deprese a bezútěšnosti, nemohoucnosti utéci ze začarovaného kruhu bídy a náboženských tradic.

Elsinor024
21.03.2018 5 z 5

Tato sbírka povídek je jedna z nejlepších, co jsem kdy četla. Ale jako se vším dobrým a výživným je to třeba dávkovat po kouskách. Každý z příběhů je jiný a silný, některý vypráví autor, jiný démon nebo ďábel, další je vyprávěn v první osobě. Téměř všechny jsou zapamatovatelné na dlouho dobu, nesplývají do jednoho celku.
Například povídka "Sám" je pro mne nejlepší povídka vůbec. Nobelovka zasloužená.

Část díla

1994  92%Otrok
2002  87%Šoša
2003  84%Satan v Goraji
1998  82%Kajícník

Kniha Krátký pátek a jiné povídky je v