Krásná Filipína

Příběh bouřlivé, zakázané lásky mezi měšťanskou dcerou a císařským synem z rodu Habsburků, která boří v 16. století stavovské hranice a vyvolává na habsburském dvoře jeden skandál za druhým. Filipína Welserová a Ferdinand II. Habsburský se zamilují, tajně uzavřou sňatek a mají čtyři děti. Avšak čím silnější je jejich vztah, tím větší jsou i překážky. Nakonec Filipína ve svých třiapadesáti letech onemocní nevyléčitelnou nemocí. Existuje podezření, že byla otrávena......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229922/krasna-filipina-229922.jpg 428

Die schöne Philippine Welserin (2013)

Literatura světová, Romány, Historie
ISBN:978-80-242-4658-1

Kniha Krásná Filipína

Fanda74
26.11.2018

Po knížce jsem sáhnul po návštěvě zámku Březnice (a podobně jako na zámku) se z tohoto velmi zajímavého příběhu dalo dostat víc. Chyběl mi pohled ze strany Ferdinanda Tyrolského a trochu širší uvedení do konkrétní doby a reálií. Možná to bylo moc jednoduché. Líbilo se mi členění kapitol podle bylin - to je hezký nápad.

Mickey103
05.10.2018

Smutný příběh zamilovaného páru z 16. století. Přesto oddechová a poutavá kniha.

Gweny
24.09.2018

Silný ale i oddechový příběh pro dlouhé zimní večery. Člověk se jen trochu začte a už se dokáže přenést do úplně jiné doby a prostředí.

ferdada
28.03.2018

Knížku hodnotím jako průměrnou. Četla se dobře. Nenásilný, krátký vhled do historie. Líbily se mi vsuvky z herbáře; kniha by byla určitě vábivější, kdyby obrázky bylin byly vyvedeny v barvách. Ale i z černobílé verze se člověk poučí - že fakt né všechno je v přírodě k sežrání nebo ochutnání. Bacha na to!

Len2očka
01.11.2017

Knížka s poutavým a nelaciným dějem,bavila mě.

alnahu
08.09.2016

Příběh Filipíny Welserové kupecké dcery, tajně provdané za Ferdinanda II . s kterým měla několik dětí. Filipína se zabývala sběrem bylinek v knize najdeme také několik bylin s obrázkem a popisem-hlavně těch prudce jedovatých. Také jsem čekala ,že bude příběh krásné Filípíny trošku obsáhlejší.Ale i tak zajímavé čtení.

bastina
05.01.2016

Vďaka knihe som sa dozvedela o živote Filipíny a FerdinandaII. Páčilo sa mi aj prepojenie príbehu a náuky o bylinách. Na druhej strane, škoda, že dej bol rýchly a kým sa čitateľ spamätal, čo sa udialo, už sa odohrávalo niečo iné. Pre mňa bola kniha príjemnou odychovkou.

prochajda
18.08.2015

pěkný příběh, ale určitě by se dala kniha napsat rozsáhleji a poutavěji, vyprávění mi připadlo takové chudé :(