Kráska a zvíře

Kráska a zvíře https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85595/kraska-a-zvire-85595.jpg 4 74 8

Matthew Hope série

George Harper není člověk, jehož by si každý na první pohled zamiloval. Je to mohutný chlap, černý jako uhel a ošklivý jako noc. A právě on je obviněn ze surové, kruté vraždy své neuvěřitelně krásné bělošské manželky, která den před smrtí požádala Matthewa Hopea o pomoc poté, co ji její muž údajně brutálně zbil.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Beauty and the beast , 1982

ArwenAragorn
06.06.2023 5 z 5

81%
...Nevěděl jsem, jestli si mám nalít další martini anebo radši sklenici mléka. Rozhodl jsem se pro mléko. Přistoupil jsem k lednici, vzal jsem láhev, nalil si plnou sklenici a se sklenkou v ruce jsem zamířil do obývacího pokoje, když tu jsem zažil nejstrašnější leknutí v životě.
Ve tmě tam seděl George Harper.
"Ježišmarjá!" zařval jsem a cvakl vypínačem.
"Jak se máte, pane Hope?" zeptal se. Obrovské ruce měl sepjaté v klíně. Seděl v ušáku u krbu, nehybný jako smrt, čelem ke dveřím z kuchyně, kde jsem stál se sklenicí mléka v ruce. Ta ruka se mi třásla.
_____________________________________________________________________________________________________________
Parádní detektivka! Motiv byl dobrý a měla celou dobu spád.
Určitě doporučím!

iceVS
10.05.2020 5 z 5

To, co před téměř čtyřiceti lety mohlo být běžně publikováno, by v téhle hyperkorektní době zřejmě nemohlo vyjít. Zaplaťpámbu za starší kousky v knihovničce :-)

Disease
14.04.2020 4 z 5

Pokračování, kde se opět klade důraz na život MH, ale už tu začíná vystrkovat růžky mnohovrstevnatost knih z 87. revíru.

konicekbily
02.04.2020 4 z 5

Další příběh ze státu Florida. Hope je vtažen do příběhu plného polopravd a lží, autor se tentokrát nevěnuje pouze přímo případu, ale i soukromí hlavního hrdiny, patrně byl již rozhodnut, že tato série bude delší. Ale zápletka je opět dobře vymyšlena a při rozuzlení vše objasněno. taková pohádka pro dospělé před Večerníčkem.

moudivlacek
11.07.2019 4 z 5

Klasická ukázka, jak plno lidí soudí stále ty druhé dle vzhledu - zde kráska a manžel "zrůda - opice". Na konci každý pozná, kdo měl opravdu černou duši a kdo čistou. Sice to tak nevypadá, ale hluboce mě to zasáhlo - černé duše neustále chtějí žít na úkor nezkažených, čistých, a když jsou odhaleny, diví se a jsou překvapeny. Joanna - dcera Matthewa zde vyslovila hlubokou myšlenku (na dívku svého věku) - to, že někdo říká o druhém ošklivé věci, přece neznamená, že se k tomu přidám. Krása a hluboká pravda, aspoň by být měla.
Těším se na další díl.

xxxmoncicak
05.12.2018 4 z 5

Příjemny příběh. Čte se dobře. Ráda jsem si ji přečetla po letech znova.

Jája92
27.01.2018 4 z 5

Kniha, která mě zaujala už svým názvem a po přečtení jsem zjistila, že jsem si vybrala dobře.

Skripi
24.08.2014 3 z 5

Kníh z 87 revíru som už pár prečítal ale z tejto série o Matthew Hopem ešte ani jednu. Toto bola prvá a nebola zlá. Autor rád opisuje čo až tak človeka nebaví ale dej tam bol a ani raz som si nepomyslel že ma kniha nudí aj keď bola po česky. Teším na ďaľšiu od neho. :)

Matthew Hope

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Kráska a zvíře je v