Krása je symbolem pravdy

Oproti 1. vydání (2005) proběhla aktualizace veškerých příloh podle seznamu v oddílu Dokumentace a poznámek pod čarou k datu 1. 6. 2011. Přibyly tři zcela nové kapitoly: 1. DVD a Blu-Ray s filmy Andreje Tarkovského, 2. Výběr z hudebních záznamů skladeb z filmů Andreje Tarkovského, 3. Filmy Andreje Tarkovského na českých DVD z pohledu jejich spoluvydavatele. Obsah základních příspěvků Andreje Tarkovského zůstává totožný s 1. vydáním, proběhla nová sazba a nová redakce, přehlédnuty byly všechny překlady....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131288/krasa-je-symbolem-pravdy-131288.jpg 4.816

Kniha Krása je symbolem pravdy

Stefan63
21.03.2021

Hlboké, nevšedné (takpovediac z inej galaxie) myšlienkové pochody veľmajstra svetovej kinematografie. Ak by toto čítali dnešní režiséri, pochybujem, že by rozumeli, "o čom točí".

Matty
03.10.2016

"V konečném účtování jsou slzy symbolem egoismu."

Zapečetěný čas probudil můj zájem o názory Andreje Tarkovského. Sborník Krása je symbolem pravdy uvedenou knihu doplňuje a zároveň na režisérovu životní filozofii nabízí mírně odlišný pohled, k němuž Tarkovského v otištěných rozhovorech jemně popostrkávají tazatelé (z jejich převážně nekonfliktního přístupu vnímáte úctu ke zpovídanému).

Také díky opakování určitých myšlenek budete mít pod dočtení přepečlivě připravené publikace (jde o její druhé, doplněné české vydání) více než jen tušení, jak Tarkovský chápal (svou) roli umělce, v čem podle něj tkvěla podstata filmu (rytmus) i smysl existence (zvítězit nad sebou).

Inspirativní osobnost. Moudrý člověk. Geniální režisér.