Království slepých

Království slepých https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525230/bmid_kralovstvi-slepych-653c435bdd9c5.jpg 5 205 64

Přestože je Armand Gamache stále suspendovaný, rozhodně nezahálí. Snaží se vystopovat zásilku nebezpečných drog, než se dostanou mezi lidi a začnou je zabíjet. Vše se ještě víc zkomplikuje, když obdrží podivné pozvání na starý opuštěný statek a zjistí, že ho úplně cizí žena jmenovala likvidátorem své závěti – spolu s Myrnou Landersovou, majitelkou knihkupectví ve Three Pines, a jakýmsi mladíkem z Montrealu. Nikdo z nich zesnulou neznal. Navíc stará paní odkazuje dědicům bohatství, které nikdy neměla. Nebo měla? Zatímco se Gamache s ostatními pokouší onu záhadu rozlousknout, ukazuje se, že nic není, jak se zdá, a situace v sobě skrývá netušené nebezpečí – zvlášť když se na scéně objeví mrtvola.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Kingdom of the Blind , 2018

alzbeta4340
11.07.2022 5 z 5

V "Království slepých" je důležitý svět hlavních hrdinů a jejich osudy, které nás napínají a udržují v nejistotě. Fandila jsem všem a všichni staří známí mě dobře bavili.
Detektivní zápletka, i když není úplně běžná, tady hraje už jen podružnou roli. Samotné pátrání má několik linek a některé byly jasné hned, jiné zase autorka úplně nedovysvětlila. Přesto se mi kniha velice líbila.

raty
10.07.2022 5 z 5

Čtrnáctou nádhernou obálku jsem otevírala s velkým očekáváním. Návrat do vesničky Three Pines vytvářející svou atmosférou skvělou protiváhu zlu, kterému se musí postavit suspendovaný inspektor Gamache, jeho kolegové a přátelé, mě nezklamal. Nechala jsem se obejmout pocitem, že všichni jsou i mými přáteli a čtení si moc užila.
U této knihy doporučím nevynechat Poděkování na konci.

Po pár zmínkách zde v komentářích, že by to mohl být poslední díl, jsem mrkla na osobní web autorky. Nebojte, můžeme se těšit ještě minimálně na tři.

Mája777
09.07.2022 5 z 5

Návrat do Three Pines. Ano, stále se mi tam líbí, i když je tam asi stále zima a lidé v okolí umírají. Ale je tam také skvělá parta kolem inspektora Gamache a ti Vás na holičkách nenechají. Je to příběh o porozumění, o lásce, o souznění duší. Najdete zde vše, co je na lidech dobré, ale protipólem je samozřejmě zlo, se kterým bojují.
Když jsem si přečetla okolnosti, za jakých tento díl vznikal, tak mi nezbývá než paní spisovatelce vyseknout hlubokou poklonu. A budu doufat, že s psaním příběhů z této vesničky nepřestane.
(9. 7. 22 - 13 189 - 29)

berila
07.07.2022 3 z 5

Tak nějak nevím, přečetla jsem poslední dva díly série rychle za sebou a podle mě úroveň série od 11. dílu klesá. Poslední dva díly mě neoslovily a skoro bych to viděla na konec série, bohužel už mě to přestává bavit. Určitě mnoho čtenářů bude mít rozdílný názor, ale já si za ním stojím.

čef
06.07.2022 4 z 5

Bohužel mi to trochu přišlo, jako když vybírám nastavovanou kaši z chlupaté deky. Možná měl být ten minulý díl, ten poslední, této jinak tak skvělé kriminální série. Ne, že bych se při čtení nudil, ale chvílemi jsem k tomu neměl daleko. Až závěr všechno jakž takž pospravoval, nicméně k mé lítosti, ne vše. Určitě si někdy přečtu i ten poslední politický thriller, který autorka spáchala s Hillary Clintonovou, ale žádné zázraky už nečekám.

Ulala
03.07.2022 5 z 5

Neznám jiného autora, kterému by se povedlo tak skvělé spojit krásu života a jeho krutost. Proto je mi vždy líto, když knihu odkládám přečtenou a vždy doufám, že se objeví zanedlouho další díl. V tomto je výstižná charakteristika napsaná Dannym MacAuleyem, spolumajitelem knihkupectví v místě, které odpovídá městečku Three Pines: „Její knihy jsou víc o lásce a soudržnosti komunity než o vraždách, víc o umění, poezií a jídle než o zločinu. Víc o životě než o smrti.“ A to mně na autorčiných knihách tak fascinuje.

Lessana
30.06.2022 5 z 5

(SPOILER) P. S. Možno si autorka v tomto, ale i v zopár predchádzajúcich dieloch (ne)nápadne pripravila pôdu na to, že ďalšie príbehy/prípady sa budú odohrávať (aj) v Paríži. Ktovie? Keď sú tam už obe Gamachovie deti s rodinami. Pomaly tam odíde aj Gamache s Reine-Marie... Určite má autorka Paríž rada a toto je skvelá príležitosť, ako o ňom písať :).

Lessana
29.06.2022 5 z 5

Opäť perfektný diel a mne neostáva iné, len sňať klobúk pred autorkou, že dokáže po toľkých stovkách strán napísať zas a znovu skvelý príbeh, napínavý od začiatku do konca a s výbornou psychológiou postáv. Nehovoriac o prostredí Troch borovíc spolu s obyvateľmi tejto malebnej horskej dedinky, kde sa vždy rada vraciam.
V Kráľovstve slepých, kde jednooký je kráľom, sledujeme opäť viac liniek: suspendovaného Gamachea v rámci Sureté, Jeana-Guya a jeho pokušenie zradiť (tu sa mi veľmi páčilo, že v závere prišla pomoc, ktorej pôvodcov nepoznal; no rovnako dúfam, že sme sa nerozlúčili nadobro...), prapodivný závet Barónky, osudy jej troch detí a tiež postupy troch likvidátorov závete, spreneveru peňazí, vraždu (ako inak v detektívke) a Améliinu úlohu vo veci smrtiacich drog.
Čo námet, to skvelá pointa. Čo postava, to životný príbeh. Výborné!
Neviem sa dočkať ďalších dielov! :) A nesmierne sa teším, že sú preklady Pennyovej v češtine, keď sa už naši rozhodli ďalšie práva nekupovať...

Nestorkea
28.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Už Armanda trochu znám, takže mi to s Amélií bylo jasné. Kniha se opět četla krásně a pohodově plynula, jsem ráda za další setkání s obyvateli Three Pines. Jsem zvědavá, jestli nakonec přijdeme o Jeana Guye.. To bych nerada.

Modrina
26.06.2022 5 z 5

Tentokrát příběh plynul lehce, jak na obláčku. To v některých minulých dílech nebylo. Člověk se neustále rozhlížel, odkud vyleze bubák - a on vylezl, ale odjinud. Jen doufám, že to nebyl poslední díl, ale přece by něco - cokoli! - nekončilo čtrnáctkou! Pěkné, moc pěkné!

kolacky
22.06.2022 5 z 5

Výborná knížka! Jenom bych Armandovi přála jeden či několik sice zamotaných, leč prostých policejních případů bez všech těch intrik a mocenských záští. A doufám, že jsme se s vy-víte-kým neviděli naposledy!

zalinka
22.06.2022 5 z 5

Už teď mi chybí všichni z Three Pines, přečíst během 4 měsíců všech 14 -náct dílů to svědčí o náruživosti a závislosti. Potřebuji nutně další díl nebo něco podobného :-) , jinak je duševní pohoda pryč

Sirael23
16.06.2022 3 z 5

Tento díl bohužel považuji za zatím nejslabší z celé série. Doufám, že si jen autorka chystá půdu pro další skvělé pokračování.

Jenny46
12.06.2022 5 z 5

Jsem velká fanynka vesničky Three Pines , případy inspektora Gamache mě vždy dostanou jsou dobře promýšlené...
Je lepší číst od 1 dílu postupně poznávat postavy, abyste jim porozuměli. Na každý díl se těším s velkým očekáváním, autorka má vypravěčské schopnosti. Doporučuji

Evelin2506
08.06.2022 4 z 5

Hodně povedený díl. Armand byl jako vždy skvělý. Jsem zvědavá, co bude řešit příště, když to vypadá, že u policie zkončil. No, máme se na co těšit....

Nočnípták
07.06.2022 5 z 5

Jako vždy skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé.

petrarka72
03.06.2022 5 z 5

Louise Penny forever! Pro schopnost stupňovat napětí, i když se zdánlivě nic neděje. Pro umění odvádět pozornost a překvapovat, k tomu převážně příjemně. Pro lidskost všech postav s Gamachem v čele (a pro lásku k jeho předobrazu). Případ zahrnující finále 132 let starého soudního sporu, tři děti zesnulé Baronky, jeden zřícený dům, miliónovou zpronevěru, drogu s ničivými následky, brutální quebeckou zimu - a tečku v oku, kterou málokdo vnímá...

KnihoMorka
02.06.2022 5 z 5

Prahnu po dalším díle

Katuska88
01.06.2022 5 z 5

Málokomu, kdo miluje detektivky, se podaří této sérii vyhnout.
Kanada, třeskuté mrazy, malebné prostředí zdánlivě poklidné vesnice, krásně vykreslená atmosféra a další příběh již dobře známé Penny, čekající na zhltnutí.
V království slepých je jednooký králem.

zuzana2599
28.05.2022 5 z 5

Již počtrnácté ve vesničce Three Pines! A myslím si, že máme velké štěstí, že jsme se v této malebné vesničce našli. Poděkování patří paní autorce, která i po ztrátě manžela to dokázala znovu. Napsat tak skvělou, chytrou detektivku s Armandem Gamachem !
Starý, rozpadající se statek na obálce knihy, skrývá pro Armanda, majitelku knihkupectví Myrnu a neznámého mladíka Benedicta velké překvapení. Cizí žena, s přezdívkou Baronka, je jmenovala jako likvidátory své závěti. Proč zrovna je ? Proč odkazuje svým dětem majetek, který nemá ? Království slepých odpoví na všechny otázky. Pro milovníky této série je to další lahůdka ! A něco moudrého na závěr :
"Neděs se toho, že se tvůj život jednou skončí, nýbrž toho, že jsi ještě nezačal žít !"