Vášeň

Vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483556/bmid_vasen-TkT-483556.png 3 340 85

Královská sága série

Clara Bishopová právě odpromovala na Oxfordu. Po zlých zkušenostech ze vztahu, který nedávno ukončila, nemá ani v nejmenším zájem vyhledávat nové známosti a raději se chce soustředit na své první skutečné zaměstnání. Na naléhání své nejlepší kamarádky a kolegyně ze studií Belle se ale účastní promočního večírku. Belle má v úmyslu seznámit Claru se svým starším bratrem, ale její iniciativa se nesetká s úspěchem. Ve snaze uniknout Belliným dohazovačským plánům se Clara vzdaluje davu a zatouží po tom, co je jí z podstaty bližší než společenský život – po samotě a soukromí. Osud však rozdal jiné karty. Stranou probíhající party se totiž ukrývá ještě někdo. Když ten neznámý přitažlivý a tajemný muž Claru nakonec za podivných okolností políbí, Clara ještě netuší, že těch pár letmých okamžiků, které nemůže dostat z hlavy, obrátí celý její život vzhůru nohama. Velmi brzy se totiž dozví, že ten povědomý cizinec nebyl nikdo jiný než princ Alexander z Cambridge, černá ovce královské rodiny a následník trůnu. Brzy se znovu setkají a roztočí se soukolí plné nebezpečí, nedorozumění, sexu a pochybností. Navíc jsou na každém kroku senzacechtiví paparazzi, kteří se neštítí ničeho. Clara i Alexander si nesou temná a tíživá tajemství z minulosti, a ta je mohou buď důvěrně sblížit, nebo naprosto rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Command Me , 2014

Sydney Rose
07.02.2022 2 z 5

Knihu jsem se těšila, protože mám ráda dějové linky princ a "chudé děvče", což u nás moc nevychází. Celý příběh byl takový průměr. Ale co mě na to nejvíc iritovalo, bylo autorčino pojetí královské rodiny. Ty klíšé jako despotický král, stará megera alias královna matka, to bych ještě přežila. Ale to že i přes autorčinu snahu vymyslet si "vlastní" britskou královskou rodinu, jste v hlavní hrdince (a nejen tam) dostali podivný (a často urážlivý) mix Kate, Diany a Meghan, tak to už mě vytáčelo do vrtule a místy jsem měla chuť autorce doporučit, ať píše něco jiného nebo ať si alespoň doplní znalosti.

Knihomolka97
03.02.2022 3 z 5

Na knihu jsem se těšila od doby, kdy jsem zjistila, že vyjde. Měla jsem vysoká očekávání, ovšem dle recenzí z posledních dní jsem raději v očekávání ubrala.

Nakonec se přikláním k těm, které se kniha spíš líbila. Ale je ohromná škoda, že je tak podobná Odstínům. I ty detaily mi vadily - kousání do rtu, jizvy, výtah atd..  - to už tu prostě bylo. Čekala jsem víc originality.

Také mi chybělo to královské prostředí, intriky, neměla jsem pocit, že čtu o princi. Věřím ale, že tohoto se dočkám spíš v pokračování a tento díl byl pouze rozjezd (kde šlo hlavně o sblížení a sex :D ). Pepper to tam trochu v tomto směru trochu "oživovala", ale štvala mě, ne že ne. :D

Zatím jen neguju, tak pojďme na pozitiva.
Četlo se to moc dobře, Alex i Clara mi sedli a oblíbila jsem si i další vedlejší postavy.  Třeba Edward byl zlatý....
Pikantní scény mě bavily, bylo jich fakt hodně, ale to jsem čekala. Ovšem některé výrazy nebyly přeloženy asi úplně šťastně.
Měla jsem v hlavě otázky a líbilo se mi, jak jsem postupně dostávala odpovědi. Pár momentů mě dokázalo překvapit.
Poslední kapitoly jsem přečetla rychlostí blesku a vyvolaly ve mě nejvíc emocí.
Jsem rozhodně zvědavá na další díl, protože si myslím, že ten teprve bude ta správná jízda!
3,5⭐/5⭐

inssomnia
03.02.2022 3 z 5

Čekala jsem trochu víc. Tohle je obyčejný průměr...neurazí, ale rozhodně nenadchne. Ale můj největší problém? Překlad! Ano, jde o erotický román, ale to neznamená, že budu neustále točit čtyři slova, a vkládat je do každé druhé věty. Panu překladateli by neuškodilo rozšířit si slovní zásobu. Jestli se někdy pustím do pokračovaní, tak ro rozhodně nebude v českém jazyce, ale spíše v angličtině, abych zjistila zda to bylo opravdu překladem nebo knihou.

lena.o.knihach
01.02.2022 1 z 5

Když hlavní hrdinka Clara úspěšně dokončila studium na Oxfordu, myslela jsem, že v té hlavě bude něco mít. Jenže ona si něco jiného myslela a něco jiného dělala. V jednom odstavci s princem spát chtěla, ve druhém ne, v dalším zase jo a pak zase ne…

Sice se to jmenuje Královská sága, ale po celou tu dobu bylo úplně jedno, že Alexander je princ. Mohl by to být kdokoli bohatý, jakákoli celebrita a nepoznali byste rozdíl. Královské povinnosti tady následník trůnu neměl vůbec žádné.

Je to erotický román, ale neříkejte mi, že se tam proto musí stále dokola opakovat slova pták a číča a š*kat. Nebyla jsem ještě ani v polovině a už jsem na ta slova začínala být alergická. Někdy by šla vynechat úplně, někdy to stačilo nahradit synonymem. Ale né! Nacpeme to pomalu do každé věty.

Obálka knihy se mi moc líbí. Zaujala mě hned na první pohled, ale k tomu příběhu se vůbec nehodí.

Můžu si odškrtnout jednu z nejhorších knih pro letošní rok.

valika0302
29.01.2022 3 z 5

Tešila som sa na túto sériu, nebola zlá, ale čítala som aj oveľa lepšie... Veľakrát som nepochopila Alexove chovanie a trošku sa mi zastavoval rozum pri nich, ako keby sa za ňu hanbil a nechcel sa s ňou ukázať na verejnosti. Mám rada chlapov, ktorý sa postavia za to, za čím si stoja. Ale ako oddychovka sa dala. Čítala som už aj ďalšie 3 časti, tie boli lepšie a obsahovali aj viac akcie. Hodnotím na 5/5*.

Geneva Lee
americká