Vášeň

Vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483556/bmid_vasen-TkT-483556.png 3 340 85

Královská sága série

Clara Bishopová právě odpromovala na Oxfordu. Po zlých zkušenostech ze vztahu, který nedávno ukončila, nemá ani v nejmenším zájem vyhledávat nové známosti a raději se chce soustředit na své první skutečné zaměstnání. Na naléhání své nejlepší kamarádky a kolegyně ze studií Belle se ale účastní promočního večírku. Belle má v úmyslu seznámit Claru se svým starším bratrem, ale její iniciativa se nesetká s úspěchem. Ve snaze uniknout Belliným dohazovačským plánům se Clara vzdaluje davu a zatouží po tom, co je jí z podstaty bližší než společenský život – po samotě a soukromí. Osud však rozdal jiné karty. Stranou probíhající party se totiž ukrývá ještě někdo. Když ten neznámý přitažlivý a tajemný muž Claru nakonec za podivných okolností políbí, Clara ještě netuší, že těch pár letmých okamžiků, které nemůže dostat z hlavy, obrátí celý její život vzhůru nohama. Velmi brzy se totiž dozví, že ten povědomý cizinec nebyl nikdo jiný než princ Alexander z Cambridge, černá ovce královské rodiny a následník trůnu. Brzy se znovu setkají a roztočí se soukolí plné nebezpečí, nedorozumění, sexu a pochybností. Navíc jsou na každém kroku senzacechtiví paparazzi, kteří se neštítí ničeho. Clara i Alexander si nesou temná a tíživá tajemství z minulosti, a ta je mohou buď důvěrně sblížit, nebo naprosto rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Command Me , 2014

JancaMia
09.07.2023 1 z 5

Letní čtení na dovolenou za 39,- , erotická červená knihovna. Knihu s chutí pošlu dál ..

JaAnička
08.07.2023 1 z 5

Co to, sakra, bylo? Obšlehnuté - ale velmi špatně - Padesát odstínů šedi s extrémně hloupými postavami, zápletkami, spádem a celkově i dějem.
Ta kniha bohužel nefungovala jako celek, při čtení jsem měla pocit, že někdo vytrhal celé pasáže, aby tam nechal pouze divný a zvrácený sex (který není tak extrémně cringe - pokud u toho nemluví, protože sexy erotická slůvka nejsou wau)...Protože i samotné dialogy způsobují čtenáři permanentní bolest očí (top of the top překlad). TAKÉ JE TO HROZNĚ ZKRATKOVITÉ. Hlavní postava se chová hrozně, snaží se filozofovat a působit chytře, ale opak je pravdou - nepůsobí a ani se dospěle nechová (na to že nám vykládali, že je pomalu nejlepší z Oxfordu). Také ale pořád přeskakujeme z hádek, mluvení o ubližování, keců "nejsem pro tebe dost dobrý/jsem špatný, zvrácený bla bla bla..." atd. do intimních chvilek a bohužel tak uměle vytváříme něco jako enemies to lovers...což tu ale nefunguje, protože chemie je na bodu mrazu.
Zkrátka...nečekala jsem pecku ani bestseller léta, ale spíše takovou hloupoučkou erotickou pohádku (J.L.Shen) nebo alespoň prostou cringe četbu (série Vábení krve, bratři Malachinové), ale naneštěstí jsem se nedočkala vůbec ničeho.

vikimi
11.06.2023 2 z 5

Clara jako hlavní hrdnika je moc fajn. Belle je naprosto boží a Edward celou tuhle fajn trojici doplňuje. Bohužel se mi vůbec nelíbí český překlad a vulgární slova, které dělají z scén takové špinavé čtení. Je to kopírka 50 Shades of Grey. Prakticky ve všem až na to, že toto je královská rodina, a ne jen miliárdář. Ze série jsem zklamaná. Dočetla jsem ji, protože jsem čekala, že se to nějak zlepší a chytne mě to. Bohužel se tak nestalo. Víckrát se k ní bohužel nevrátím. Za mě ztráta času.

Mamka_cte
02.05.2023 4 z 5

Série, která není podle recenzí moc dobrá a vyhledávaná, ale já si ji hned oblíbila!

Hlavní postava Clara se mi líbila, ale její kamarádka Belle více. Nejlepší kamarádka a dohazovačka.
Alexander - zlomený princ, který touží po normálním životě a já se mu vůbec nedívím. Pronásledování novinářů na každém kroku musí být strašně vysilující, každý přeci potřebuje své soukromí.

Knihy se strašně dobře četly a za dva necelé dny jsem je přelouskala. Taky jsem samozřejmě hned objednala třetí díl.

Docela dost slov se mi příčilo, například číča nebo štěrbina. Hrůza.
Kdybych nebyla těhotná, tak bych si s touto sérií zahrála chlastací hru. Při každém slovu číča bych si dala panáka. V polovině první knihy bych byla namol!

3/4 knih je jen popisování sexuálních scén, takže vážně žádný hluboký text nehledejte. Ale moc se mi líbilo prostředí královské rodiny. Život, který není pro každého. Ani pro toho, kdo se do něj narodí.

Takže knihy jsou takové křížení mezi 50 odstínů šedi a sérií knih Jeho banán. Ale já doporučuji a těším se na třetí díl!

Jita160
18.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Čekejte hodně sexu, vlastně je to skoro pořád o sexu ,ale nějak vás to táhne číst prostě dál....
Následník trůnu ....jak přes kopírák.Dominantní sexy ,playboy s jizvami jak na duši tak i na těle.
Clara úžasná bytost, která si prošla v pubertě anorexií a toxickým vztahem. Dává se dohromady a stává se z ní silná a nezávislá žena.
Ty dva dala dohromady náhoda ,ale vzplanula mezi nimi obrovská spojitost, chemie ,souznění jiskření a samozřejmě vášeň...
Anglicky princ je velmi zlomený a jediný lék na jeho černou duši je ...jak jinak než se ponořit do Clary.
Potřebuje její submisivitu ke svému vrcholnému uspokojení a ona zase potřebuje jeho lásku. Zamiluje se a čeká naoplátku to stejné jenže Král má jiné plány se svým synem.
A tak tento díl končí rozbitou, zneužítu a opuštěnou Clarou .
Jdu do dalšího dílu...:,-)

Annkag
18.04.2023 3 z 5

Královských 50 odstínů temnoty jak hlavní hrdinky tak královského následníka trůnu...kniha nejen plná sexu ale i vulgarismů.Ale něco mě táhne k pokračování.

1259
09.04.2023 5 z 5

Naprosto super sága.

Lucyk01
02.04.2023 4 z 5

Hodně jsem přemýšlela, jestli se mám do této knihy pustit, protože jsem slyšela hodně negativity kolem první knihy v sérii. Nakonec jsem se odhodlala a pustila se do ní. A byla jsem mile překvapená.

Příběh byl zajímavý podle anotace a ještě jsem nečetla knihu z královského prostředí. A jelikož je to Erotika, tak se tam hodně objevovaly erotické scény a nebylo jich málo.

Hlavní postava mi byla už od začátku sympatická, i když někdy ty její myšlenkové pochody byly i na mě moc. Chci nebo ho nechci tak se už konečně rozhodni!! Alexandera jsem si oblíbila hned. Někdy jsem ho nechápala, proč něco tak dělá, ale to se snad dozvím v dalších dílech.

V této knize jsme mohli pozorovat chování novinářů a poměrně žádného soukromí. Bylo to uvěřitelné, reálné a mě by to docela štvalo.

Kniha se četla rychle a samo. Měla jsem ji za dva dny přečtené a ten konec? Rychle jsem musela sáhnout po druhém dílu, protože jsem se musela dozvědět, jak to bude dál pokračovat.

Abych tady jen nechválila autorku a její působivý styl psaní, tak mě tam hodně zaskočilo slovo "číča" jako pojmenování pro ženské intimní partie. Kdyby to tam bylo jednou, dobře. Ale ono to tam bylo snad 100x a to už na mě bylo moc. Hlavně to pojmenování je opravdu odporné. Jsem snad nějaký domácí mazlíček?

Vím, že tato kniha nebude pro každého. Hlavně z hlediska oblíbenosti postav, ale věřím, že nejsem jediná, které se kniha líbila a hodnotím ji z velké části pozitivně.

katerina4564
11.03.2023 2 z 5

Velké zklamání... anotace působila zajímavě, kniha z královského prostředí, ale...
Od začátku mi to navozovalo pocit, že čtu v pozadí o britské královské rodině - nehoda v autě, anorexie, nepřijetí do rodiny - v kombinaci s 50 odstíny šedi - perverzní princ, šuká jen v tričku, těžce dominantní... završil to závěr knihy, který připomněl scénu právě z 50 odstínů, kdy se za Anastasií zavřou dveře od výtahu a opustí Christiana.
Překlad děsivý, opakování slov číča, vagína, rozplynout, roztříštit se, šukat - to se prostě nedá číst, popisy sexuálních scén jsem už přeskakovala, protože jsem věděla, jak budou probíhat. Největší nechuťárna - scéna na koni -fakt extrém.
Shrnutí: autorka zřejmě sledovala poslední díly seriálu Koruna, zároveň četla 50 odstínů a následně se z toho pokusila splácnout knihu.
Další díl si možná přečtu, ale jen ze zvyku ,,dej tomu šanci".

NicaCola
02.03.2023 2 z 5

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Po knize jsem pokukovala již nějakou dobu, zaujala mě především obálka a trošku i anotace... princ? Královská rodina? To beru!

A byla to chyba. Kniha vůbec neutíkala, táhla se jako sopel. Příběh byl úplný průšvih...totální příběh bez příběhu. Jen samé "má mě rád, nemá mě rád. Proč mě nemá rád? Měl by mě mít rád" :-D

Hlavní hrdinka Clara mi nebyla ani trošku sympatická, byla absolutně bez vlastního názoru. Hloupoučká. Princ Alexandr se k ní nechoval vůbec hezky, obzvlášť na konci knihy.

Dalšímu dílu dám šanci pouze v tom případě, že už nebudou na trhu žádné jiné knihy k přečtení:-D

miloslava3256
27.02.2023 2 z 5

kniha v celku se dá, nic extra složitého, a až přemíra sexu - cca 3/4 knihy se jen souloží. Nic extra vášnivého nebo neobvyklého. Kdyby se místo toho rozepsal děj - nehoda, rodina atd. a přidala barvitost okolí, bylo by to uplně skvělý. Trochu ta "temnota" v hlavním hrdinovi mi připomínala Graye z odstínů šedi. Pokud toužíte o psaném pornu, tak toto je ta pravá kniha. A brutální nelogické věci, jako tvl, sex v autě - vystříkaná, oblečená v saténu a nezajímat se, že nebudou nějaké fleky? kdyby na cestě nazpět, ale držet upravené šaty na ples a takto se "zprasit"?

hadenka
24.02.2023 1 z 5

K hodnocení nevím,co napsat. Myšlenka by nebyla špatná,ale kniha nemá " duši". Nevím,jestli se mi vůbec chce číst pokračování.

Aleen
20.02.2023 2 z 5

Celá kniha nedává 2x moc smysl, ale není to úplně blbě napsané. Vlastně tam všechny postavy jsou buď šílené, nebo hrozné. Hrdinku jsem si sice oblíbila, ale její činnosti by se snad spíše hodily do románu pro dvanáctileté dívky. Někomu to připomíná "Fiftynu", kterou jsem nedočetla, nicméně jeden stejný rys tu rozhodně je - obě si pořád koušou ten ret. Je to něco nakažlivého? Úplně nejvíc mě zabila nulová slovní zásoba, pokud jde o intimní oblasti a sexuální činnosti! Měla bych už tyhle romány přestat zkoušet a najít si literaturu pro dospělé ženy :-)

Danielle22
20.02.2023 5 z 5

Ze začátku musím říct, že nemám slov. Na 1.díl série autorka zvedla vysokou laťku. Zatím jedna z mála knih, u které jsem vydržela od večera až po půl sedmou ráno, i když jsem po dočtení prvního dílu hned držela druhý.
Kniha je naprosto famózní, zajímavá a velmi čtivá. Tento styl psaní mi vyhovuje a podobá se Penelope Bloom, která má ovšem mírnější slovník.
S koncem knihy se čas stal pouhým stínem a věřím, že nejsem jediná, která ji musela co nejdřív dočíst

Niki.N
09.02.2023 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala,příběh je o dost podobný 50 odstínů akorat zde je královská tematika. Hrdinka šedá myšvse zamiluje do playboye prince který není schopen lásky

Misshell1
29.01.2023 4 z 5

Když kniha vyšla, hned jsem si ji zadala do knih k přečtení a pak jen koukala, jak nenávratně % tady klesají. Ale stejně jsem ji dala šanci...a já bych to neviděla tak černě... Taková Royal sága plná sexu...podobnost s jinou knihou tam nevidím. Pokračování si přečtu a počkám si i na závěrečný díl :)

Rayshee
01.01.2023 3 z 5

V podstate si niesom istá, ako to hodnotiť.

Knižku som si kúpila, pretože na mňa všade vyskakovala, tak ma zaujímalo aká je.
Mňa to v podstate bavilo, nečítala som 50 shades takže nedokážem povedať na koľko to bolo podobné alebo nie.
V knižke mi občas prišli strašne nelogické veci, Alex sa chová ako blbec, Clara sa naštve a vyriešia to sexom?
Občas toho sexu bolo príliš, ale zároveň mi nevadilo to čítať.
Takže asi 3/5 za mňa.

Naty21
27.11.2022 2 z 5

Po těch negativních recenzích jsem měla docela strach a nakonec musím říct, že mi to nepřišlo zas až tak děsný. Taková průměrná erotika, určitě znám mnohem lepší knihy z tohoto žánru.

Příběh se odehrává v Londýně po odpromování Clary (hlavní postavy). Clara se dostává na večírek studentů, kde se seznamuje s tajemným Alexandrem, ze kterého se nakonec vyklube princ a následník trůnu (woow jsme překvapený). Celkově je příběh hlavně o "vztahu" Alexandera a Clary a občas se zmíní Londýn (jsme překvapený znova).

Hlavními postavami jsou jak jsem zmínila už výše princ Alexander a Clara.
Oba dva toho mají dost zasebou a spoustu tajemství z minulosti, které postupně vyplavou na povrch (hlavně díky tisku ...).

Celkově za mě je kniha prostě taková průměrná (možná lehce podprůměrná) erotika. Určitě znám mnohem lepší knihy. Přijede mi, že tato kniha nepřichází s ničím originálním a hodně mi to připomínalo jiné příběhy. Chování zejména Clary mi přišlo občas dost hloupé až jsem si klepala na hlavu. Alexander mi zas tak hrozný nepřišel, i když taky úplně nevěděl kam patří. A prosím opět tu máme dost šílené výrazy pro intimní partie (jak jinak).
Prostě kniha, která neurazí ani nenadchne.

TerryDee
25.10.2022 2 z 5

Po pravdě, do knihy bych se nejspíš sama od sebe nepustila, nebýt této štafety. Přece jen jsem viděla ohlasy ostatních čtenářů, takže jsem celkem byla na vážkách. A musím říct, že ty negativní reakce měly něco do sebe. Protože tohle bylo špatné, jakože fakt.

Máme tu smíchané 50 odstínů šedi s královskou tématikou. Což by v jiném případě mohlo fungovat, ale tady bohužel ne.

Pokud jde o hlavní hrdiny, tak ti jsou typickými případy postav, které si nijak neoblíbíte. Clara mi přišla hodně jednoduchá a naivní. A Alexander na mě působil jako nesympatický a nafouknaný bablb, který dokáže mluvit hodně o sexu, ale skutek utek.

Sečteno podtrženo tahle kniha asi není úplně pro mě a upřímně nevím, zda se budu pouštět do dalších dílů.

Damonka12
10.10.2022 3 z 5

Od knihy jsem neměla skoro žádná očekávání a to bylo dobře, protože díky tomu můžu říci, že kniha nebyla špatná. Já prostě královské intriky a erotiku miluju. Ovšem začátek knihy a chování hlavního hrdiny jsou dvě věci, které mi na knize hodně vadily.

Geneva Lee
americká