Vášeň

Vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483556/bmid_vasen-TkT-483556.png 3 340 85

Královská sága série

Clara Bishopová právě odpromovala na Oxfordu. Po zlých zkušenostech ze vztahu, který nedávno ukončila, nemá ani v nejmenším zájem vyhledávat nové známosti a raději se chce soustředit na své první skutečné zaměstnání. Na naléhání své nejlepší kamarádky a kolegyně ze studií Belle se ale účastní promočního večírku. Belle má v úmyslu seznámit Claru se svým starším bratrem, ale její iniciativa se nesetká s úspěchem. Ve snaze uniknout Belliným dohazovačským plánům se Clara vzdaluje davu a zatouží po tom, co je jí z podstaty bližší než společenský život – po samotě a soukromí. Osud však rozdal jiné karty. Stranou probíhající party se totiž ukrývá ještě někdo. Když ten neznámý přitažlivý a tajemný muž Claru nakonec za podivných okolností políbí, Clara ještě netuší, že těch pár letmých okamžiků, které nemůže dostat z hlavy, obrátí celý její život vzhůru nohama. Velmi brzy se totiž dozví, že ten povědomý cizinec nebyl nikdo jiný než princ Alexander z Cambridge, černá ovce královské rodiny a následník trůnu. Brzy se znovu setkají a roztočí se soukolí plné nebezpečí, nedorozumění, sexu a pochybností. Navíc jsou na každém kroku senzacechtiví paparazzi, kteří se neštítí ničeho. Clara i Alexander si nesou temná a tíživá tajemství z minulosti, a ta je mohou buď důvěrně sblížit, nebo naprosto rozdělit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Command Me , 2014

Digiivca
30.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Z této knihy mám rozdělené pocity. Přečetla jsem ji na jeden nádech. Velice mě připomínala 50 odstínů, které jsem též přečetla na jeden nádech. Ale na rozdíl od 50 odstínů, kde jsem si Kate zamilovala, tady mi Clare nesedla. Co nějaká důstojnost? Ať je omámená nebo ne. Ať je sex s chlapem úžasný, ale když byla jednou ovládaná a nelíbilo se jí to a očividně nechtěla ani v tomto případě, když o tom pořád žvanila, tak proč dělala praví opak? A co se týče erotických scén. Některé se mi líbili, ale na mě jich tam bylo moc. Vždyt tam krom toho, že ona pořád fňuká a mají sex nic není. I v 50 odstínech byl nějaký děj. Tady ne. 3*dávám za to, že se to dobře čte.

Paja.92
25.09.2022 2 z 5

Přiznám se, že tuto knihu jsem si koupila spíš ze zvědavosti. Recenze na ni byly docela špatné a já si říkala, proč tomu tak je.
Když, jsem si přečetla prvních pár stránek, tak jsem popravdě nechápala, proč má kniha tak špatné hodnocení. Podle mě autorka dobře popisovala prostředí i vnitřní pochody hlavní postavy, což u spousty erotických románů chybí a postavy jsou velmi plytké- například kniha Odsuď mě. To byla za mě katastrofa a přitom měla kniha takový potenciál.
A potom jsem se dostala k druhé kapitole a mé nadšení značně pokleslo. Ačkoliv se na obálce píše „plná sexu“, doufala jsem, že to přijde o něco později a my se dozvíme něco víc o postavách.
Musím ale uznat, že se autorka s tímhle žánrem popasovala lépe než jiné, takže jsem tuto velmi dlouhou „porno povídku“ přečetla během tří dnů.

Ke konci knihy se to nepatrně zlepšilo. Konečně vylezli z postele a začalo se něco řešit, takže jsme měli možnost nakouknout do problémů hlavní ženské postavy a dozvědět se něco o královské rodině. Podle konce předpokládám, že druhý díl by se nemusel tolik točit kolem sexu a proto si myslím, že by i mohl být o dost lepší.
Celkově knihu v tomhle žánru hodnotím jako průměrnou.

Lovana
13.09.2022 2 z 5

Tahle recenze se mi nepíše vůbec lehce, na knihu jsem se velmi těšila, koupila jsem si ji velmi brzo po vydání a pak mě velmi nepříjemně zasáhly různé recenze na tuto knihu, z nichž valná většina byla velmi kritická, ale když už jsem měla knihu doma, tak jsem si říkala, že jí dám přece jen šanci… A bohužel musím souhlasit s valnou většinou recenzí, které jsem četla. Každopádně, co se mi na knize líbí i po přečtení je obálka, ta se za mě opravdu povedla, obsah už mě bohužel příliš nepotěšil…
Ze začátku se mi kniha četla celkem dobře a stránky mi mizely pod rukama, ale zhruba někde v polovině se to zlomilo a najednou jsem se musela do čtení hrozně nutit, nebavilo mě, vyloženě jsem u čtení trpěla a neměla jsem daleko k tomu, abych přeskakovala odstavce, což nejen, že nikdy nedělám, ale do teď mě to nikdy ani nenapadlo…
Hlavní postavy mi vůbec ničím nepřirostly k srdci, Clara je hrozně naivní a Alexander strašně namyšlený… Ale přes hlavní postavy bych se ještě přenesla, co bylo horší v knize se prakticky vůbec nic nedělo… Samozřejmě kromě jedné věci… A taky ten slovník… Velmi by mě zajímalo, kdyby si někdo dal tu práci a spočítal to, kolikrát v knize byla zmíněna slova š*kat (v jakékoliv podobě), pták, štěrbinka a zejména to nejhorší číča… A ani oslovení zlatíčko by se nemuselo vyskytovat tak často…
To, že Alexander je princ mi přišlo v knize téměř zbytečné, důležité to bylo možná dvakrát za celou knihu a myslím, že by v tomto případě stačil nějaký šlechtický titul a nemusel být rovnou princ… I když občas jsem přemýšlela, jestli se příběh spíš neodehrává o 100-200 let dříve, vzhledem k některým názorům… Asi nejsympatičtější mi byl Edward, asi jediný normální z okruhu Alexanderových blízkých…
Přesto, že kniha končí velmi otevřeně (posledních zhruba 30 stran se mi četlo zase o něco lépe), tak si vůbec nejsem jistá, jestli budu číst další díl, momentálně se klaním k možnosti, že ne, ale možná z nějakého důvodu se k dalšímu dílu někdy v budoucnu dostanu.

Hodnocení 2,25* /5*

petusska01
11.09.2022 1 z 5

Nová kniha, ale podobných príbehov sme čítali už dosť- 50 odtieňov, princovia a nevhodné ženy, zabudnuté traumy a nočné mory, neschopnosť lásky, strata blízkej osoby...všetko v jednom. Už dávnejšie neviem oceniť "len" sex a číču bez romantiky, poriadneho deja a humoru...bohužiaľ, toho sa tu veľa nenašlo. Napriek tomu, že princ sa správa ako egocentrický traumatizovaný úchyl, hanblivá traumatizovaná absolventka prestížnej univerzity stráca rozum a aj keď sa píše, že sa riadi srdcom, tak o tom veru pochybujem. Napriek tomu som jej držala palce, aby aspoň pri stretnutiach s kráľovskou rodinou našla svoju hodnotu a obhájila sa (občas sa to podarilo), princ však nedokázal ani len to, napriek tomu aký macho z neho bol...okej, takže dej ustúpil príťažlivosti... o sexe sa tam hovorí od prvej strany až dokonca, sám princ rozpráva o tom, aké potešenie dokáže poskytnúť...ešte aj tieto riadky som preskakovala, nakoľko nič nové samozrejme nepriniesli a princ mi prišiel iba akoby si napĺňal vlastné potešenie (koľkokrát mu povedala, že už nie, bolelo to a teda nakoniec, že okej, ON ju teda potrebuje?), ako sa ona prisposobovala jeho potrebám, napriek tomu, že sa mu zdôverila so svojím problémom?! Nie som si istá, či viem nájsť niečo pozitívne...

nela3812
16.08.2022 2 z 5

Investice do této série nebude to pravé. Ač jsem se v tom snažila najít nějaké plusy, nedařilo se mi to. Nejednat se o štafetu, tak knihu odkládám a nedočítám. Nejen ze mi příběh nic nedal, ale po dlouhé době jsem narazila na štafetu, kde jsem silně nesouzněla s některými komentáři. Čtení tak pro mě bylo ještě o něco náročnější a tolik mě nebavilo.

Je slibován příběh nabitý sexem. Ne že bych to tam nutně potřebovala, ale být ho tam víc, tak se to alespoň tolik nevleče a dostaneme nějakou zajímavou akci. Je až neuvěřitelný, jak se celá dějová linka vleče! Pravděpodobně i proto, že naprosto postrádá jakékoliv zvraty! Hlavní hrdinové prakticky nonstop kecají (o tomtéž dokola) a skutek utek. Narovinu? Ještě jsem nezažila někoho kdo by o sexu tolik žvanil, než aby si to rovnou rozdal. A když už na to fakt vlítnou, tak ty huby stejně nezavřou. Achjo.

Pokud jde o hlavní hrdiny, budu se opakovat. Jak již zmínili jiní čtenáři, tak Clara je naivní a Alex nafoukaný. A v tomto směru by se o nich dalo mluvit téměř do nekonečna. Pozitivních vlastnosti moc nenajdeme. Alespoň že k sobě se chovají hezky….Ha! Ani to ne! Sympatie tady prostě nemůžou existovat, rozhodně ne z mojí strany. Pozastavila jsem se nad několika komplikovanějšími scénami, kdy ti dva jako zázrakem dostali rozum, ale jinak? Ne. Ne. Ne! Nedokážu si představit, že je těm dvěma věnováno dalších asi 9 dílů? O čem to jako bude?

Ne, neříkejte mi to. Tuhle sérii už nechci vidět. Příběh postrádá jakoukoliv gradaci, postavam chybí charakter, sexuální scény nemají napětí. Co tahle kniha má? Hezkou obálku.

Takže tak. Rozčílila jsem se u recenze, není mi líp. Najde se par jedinců, které kniha nadchla, takže to klidně zkuste, ale já vás varovala! Po dočtení jsem chtěla hodnotit více pozitivně, ale narozdíl od hlavních hrdinu jsem své kroky promyslela a víc než 1,5/5 tomu nedám. Čistě z bezpečnostních důvodu.

WaN635
15.08.2022 2 z 5

Vykrádačka snad všech knih s erotickou tématikou.
Navíc úplně nesmyslně popsána postava prince (korunního).
Clara je pitomá husička, i přesto, že si o sobě myslí něco jiného.
Při otevřeném konci mi došlo, že to bude série, no, nechám si ji ujít.

monishek
07.08.2022 2 z 5

Prave přirovnáváni k 50 odstínum me nalakalo k precteni. Nakonec hodnotim, jako průměrný roman. Erotických scén tam bylo skutecne dost, ale samotny namet me prilis nebavil. Jako závažné tema anorexie mi take neprislo adekvatni. Řešilo se to tam, jako nejaka úchylka nez psychická nemoc. Celkove knizka neurazi-nenadchne. Konec mi take neprisel nijak napinavy nebo zajimavy, abych si precetla dalsi dil. Tímto pro me serie konci. 1.dil me nenalakal dostatecne, abych si precetla i nejaky dalsi.

SleepyAllDay
02.08.2022 3 z 5

Příběh docela pěkný, sice chování prince bylo na pováženou. Jen toho sexu tam bylo až moc, ke konci jsem ho už přeskakovala.
Nevim, jestli se mi chce do druhého dílu.

dooky
02.08.2022 3 z 5

Podle recenzí jsem se toho snad i bála. Po přečtení nejsem tak nespokojená, jak jsem si myslela, že budu. Prostě další erotická královská pohádka. Nic co si budu pamatovat, ale účel začíst se a vypnout to splnilo.

Lavina
02.08.2022 3 z 5

Jako oddychovka to nebylo špatné, kdo se nechce stát princeznou? Ale chvílemi trochu přitažené za vlasy, jako taková vydrž druhý díl si určitě přečtu ať vím jak to dopadne...

ronnies.library
27.07.2022 4 z 5

nepopulární názor asi. mně se to fakt líbilo. taková naivní royal pohádka pro dospělé. tím, že jsem si přečetla popisek na začátku, tak jsem si to vzala po svým. pohádka, oukej beru na vědomí a nečekala jsem od toho nic extra. jasně bylo to asi trošku too much, ale na jedné straně si říkám proč nee. opět jsem, ale našla ,,chyby” v překladu, to bylo fakt příšerný a vím, že to štvalo víc lidí. no, ale prostě se mi to líbilo haha. a hlavně jak je něco royal, to já můžu.

TVer
10.07.2022 1 z 5

(SPOILER) Bylo to... hodně špatné. Vykrádačka 50 shades, zejména scéna s bičíkem. Celá kniha byla psaná velice laciným a neoriginálním jazykem i stylem. Pokaždé, když v knize mezi Alexandrem a Clarou vyvstal nějaký problém, stačilo si jenom "zašukat" a problém na pár stránek zmizel, aby se pak znovu objevil a tak stále dokola. Neskutečně mě iritovalo slovo "číča", opravdu neexistuje lepší pojmenování?

Clara je velice slabá postava, která neustále fňuká kvůli krásnému princi, který ji ale od začátku varoval, že se stane to, co se eventuálně i stalo. Jenže ona si stále myslí, že ho dokáže změnit...Alespoň na konci se u ní objevila špetka sebeúcty.

Další věc je, Clara v minulosti trpěla anorexií, ale v momentě kdy se to provalí si začne myslet, že se s ní Alexander už nikdy vidět nechce a že nechce nikoho, kdo je nalomený, bla bla bla.. Asi o 3 strany dále ale pak popisuje, jak je naštvaná na svou matku, která si myslí, že by ji kvůli tomu Alexander mohl opustit?? Z tohoto tématu celkově se v této knize dělá taková věda, jakoby Clara někoho minimálně zavraždila a kniha osoby, které trpěly anorexií, v podstatě vykresluje jako poškozené, slabé osobnosti, které by kvůli tomu neměly být milované. Ale vlastně co bych měla čekat od autorky, která do knihy nedala jedinou originální myšlenku.

Velký špatný to bylo.

sulcova91
05.07.2022 2 z 5

No... Co na to říct? Celou druhou polovinu knihy jsem přeskakovala odstavce. Jsem ráda, že jsem tento díl stihla před vydáním dalšího, do něhož už rozhodné nebudu investovat.

pastelkaX
04.07.2022 5 z 5

Ze srdce doufám, že druhý díl vyjde dřív, než si tento přečte E.L. James a zatrhne to okopírování Fifty Shades. Myslela jsem si, že na tyhle pohádky pro velký holky už jsem příliš...stará? Ale zjevně ne. Velké plus je, že narozdíl od jiných knih tohohle žánru jsou tady sexuální výjevy víc realistické a uvěřitelné. Tahle poněkud hodně košilatá pohádka mě rozhodně bavila.

Littlemonday
27.06.2022 3 z 5

Royal: Vášeň - Geneva Lee

Knížka, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Tahle knížka ve mně vyvolala spousty emocí…

Trošku naštvanost - nemám moc ráda vykrádačky a tady se nemůžeme bavit o ničem jiném v souvislosti s Padesáti odstíny.
Trošku zklamání - doufala bych v alespoň trochu reálnější děj. To, že v erotickém románu mohou mít postavy sex 18x za noc není nic překvapivého, ale bylo zapomenuto i na život mimo to.
Dost smíchu - těžko říct, jak knížka působí v originále a co s ní bylo provedeno díky překladu, ale připravte se, že tolikrát v životě jste slova jako číča a pták nikdy neslyšeli. Díky tomu byly erotické scény spíš úsměvné.

Celkově musím říct, že děj byl naprosto předvídatelný a troufám si tvrdit, že je mi naprosto jasné, co bude v knize druhé, třetí… Ale! Moc dobře se to četlo, byla to taková jednohubka, oddychovka. Nad ničím nepřemýšlíte, zasmějete se. Věřím, že někdo dokáže procítit i tu vztahovou linku a bude to pro něj fajn román.

Takže hodnocení určitě na průměru:

3/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na FB: LittleMonday - Rádi čteme a IG: little.monday ️️️

ErčaV.
26.06.2022 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, děj byl zajímavý a určitě si přečtu i pokračování.

knihomolkaJani
24.06.2022 2 z 5

Z knihy jsem trochu zklamaná. Je to jen můj subjektivní názor! Děj mezi hlavními hrdiny mohl být velmi zajímavý, ale vůbec jsem jim nevěřila žádnou lásku.. Sexu až příliš a všude a to mám opravdu ráda erotické romány, ale co je moc, to je moc..... Stalo se, že jsem i pár stránek přeskočila a vůbec o nic jsem nepřišla....

Ale chvilkama jsem si knihu užila, dalšímu dílu dám možná ještě šanci.

Julia284
22.06.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Přečtená byla během jednoho dne. Strašně moc se těším na pokračování. Velice doporučuji.

Polieta
05.06.2022 1 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, obálka se mi strašně líbila.Příběh mi přijde trošku snaha o 50 odstínů ve verzi Královské.Do dalšího dílu nejspíš nepůjdu.

RozaD
23.05.2022 1 z 5

Hmm, tak já nevím.. přijde to jen mi, nebo poslední dobou vycházejí v ya literatuře proste samé nepovedené kousky? Je mi úplně Jasne, ze dneska už je prakticky nemožné vymyslet něco originálního - a upřímně to podle me ani nikdo po nikom nechce a neočekává, ale tohle na me působí jen jako hodně nepovedený prakticky téměř doslovný přepis padesáti odstínu. Možná ze bez tohoto srovnání by to byl moc fajn příběh, ale takto to na me bohužel působí jako kniha, jež má vydělat autorce peníze, ačkoli nemá proc.
Možná jsem od toho proste jen očekávala příliš. A pritom to mohlo mít takový potenciál! Škoda.

Geneva Lee
americká