Královna Tearlingu

Královna Tearlingu

Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných. První vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/208649/kralovna-tearlingu-kralovna-tearlin-6vA-208649.jpg 4.4310

Královna Tearlingu (1.)

The Queen of the Tearling (2013)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Euromedia

kuntova.k

Po otevření jsem si myslela, že jsem se ocitla někde v půlce knihy. Prokousáním několika kapitol jsem si však dala získané informace dohromady a hle, konečně jsem to všechno pochopila. Kniha mě příjemně naladila na další díl. Kelsea mi byla velice sympatická, nejvíce se mi líbily její vnitřní rozhovory :D Úplně bezhlavě jsem se však zamilovala do Kostěje, doufám, že v dalších dílech se bude objevovat častěji.
V knížce byl nespočet hrubých chyb, že se až divím, že prošla korekturou...

vandalindakova

Byla jsem celkem překvapená, jak rychle se kniha četla. Okamžitě mě vtáhla do děje. Hlavní hrdinka Kelsea mi byla po celou dobu sympatická, dále jsem si oblíbila hlavně Rafala, Palcáta. Pořád jsem čekala, kdy tam bude ten velký boom, ale asi si to autorka nechává pro další díly. Bohužel jednu hvězdu ubírám za výskyt několika chyb (až moc na můj vkus) a za zvláštní prolínání budoucnosti s minulostí. Prostě mi to dohromady moc nesedělo. Přesto plynule pokračuji druhou knihou.

Maxicek0022

Kniha mě velmi zaujala. Moc jsem si oblíbila hlavní hrdinku. Je mi velmi sympatická. A vedlejší postavy hlavně Kostěje jsem si taky velmi oblíbila. Škoda že se tam Kostěj neobjevoval častěji. Jen mi pořád vrtá hlavou v jakém století nebo době se děj odehrává. Mám v tom dost zmatek. Ale doufám, že se to v dalších dílech dozvím. Moc se na to těším.

MartAn1996

Kniha patří mezi mé oblíbené. A to proto, že nám nepředstavuje dokonalou královnu, která mávnutím proutku odčiní vše špatné, co napáchali její předci. Kelsea se snaží sice všechno napravit, ale ví, že to bude mít kruté následky.
Bohužel i tato kniha má své mouchy. Určité části jsou prostě neskutečně zdlouhavé. Četla jsem ji už 4x a něco prostě přeskakuju. Ovšem některé čtu několikrát dokola např. Mhurnovo vyprávění (u kterého pokaždé brečím).
V knize vyvstalo však tolik otázek, že autorka bude mít, co dělat, aby na všechny v ostatních dílech odpověděla
Jinak můžu ale stoprocentně doporučit.

Calla2002

Nádherná kniha velice se mi líbila , nevím proč ale strašně jsem si zamilovala Kostěje a strašně mě mrzelo že tam nebyl častěji.....kromě toho je kniha super a těším se až si přečtu druhý díl
VELICE DOPORUČUJU!

kaca3606

za mně dobrá kniha, čtivá,zajímavá, a JINÁ -jiný způsob okouzlení ,konečně :) JINÁ povaha hlavní hrdinky

AelinAshryver

Knížka se mi líbila. Byla přesně to, co jsem očekávala a potřebovala. Myslím, že obálka tuto knihu skvěle vystihuje. Kniha je v něčem velmi reálně vylíčená - charakter postav, situace království... Doporučuji.

Nuray

Musím říct, že jsem knížku ještě nečetla, ale zdá se mi, že je to podle anotace skoro totéž jako Skleněný trůn, ne?
Těším se :-)

klarence

Musím říct, že za mne spokojenost a těším se na druhý díl

Nikoll2
29.12.2016

Příběh mne sice zaujal od prvních stránek, ale v určitých částech bych byla ráda za více akce. Hlavní postavy mi byly sympatické a stejně jako královna jsem si oblíbila Koštěje, proto mne trošku mrzelo, že se neukazoval častěji.:D

HNEDOOCKA
22.12.2016

První díl mě zaujal tak, že jsem se těšila na druhý..Ten byl ještě 100 x lepší než první, takže se těším na třetí :)

terkavelcova
18.12.2016

Tento díl je geniální ! :) ovšem druhý bylo obrovské zklamání :/

Soofi
25.09.2016

Královna Tearlingu mě zaujala od prvních stránek svým příběhem, stylem vyprávění, originální hrdinkou a působivým vylíčením světa plného krutosti, bezpráví a zkaženosti. Výborně jsou stylizované i vedlejší postavy - záhadný Kostěj, nepřekonatelný Palcát i odtažitá Andalie, stejně jako celá nepodplatitelná královnina garda, výjimečná ve světě, kde čest je téměř nadávka. Hlavní záporná postava je opravdu děsivá, sebestředná a bez kousku slitování.
Kelseina cesta k úloze tearské dědičky mě opravdu bavila, jediné, co mi zcela nesedlo, byly popisy všech možných druhů zneužívání, které byly místy až nesnesitelné.

dragonslayer
24.09.2016

Královna Tearlingu se mi vůbec nelíbila. Podle mě se všechno odehrávalo strašně rychle až tak, že jsem nestačila chápat, co se děje a také mi připadala strašně chaotická, hlavně co se týče stavění světa a vysvětlování politického systému. Vážně mě to nebralo, tak jsem jí ani nedočetla.

Barbra06
18.09.2016

Super a originální, od postav až po příběh. Moc oceňuju prolínání moderních věcí a středověku, tím je ta kniha jedinečná. Rozhodně se těším na další díl.
Teda ale ty překlepy! :D

Guepp
08.09.2016

Z příběhu jsem opravdu nadšená (přečteno za pár dní), ale těch překlepů a chyb! Snad si na ně v druhém díle dají větší pozor, nebo aspoň v dalších vydání této knihy. :-) Trochu mě i překvapilo, že se děj odehrává v jakémsi post-apokalyptickém světe, ale velmi detailně popisuje období středověku - autorka asi naznačuje, že se historie neustále opakuje. ;)

Nefi
30.08.2016

Kniha je velmi čtivá, hlavní hrdinka je konečně normální holka. co, že žánru týče, přijde mi to spíš jako nějaká postapokalyptická fantasy. Ty věci z naší doby mi tam moc nepasují. Hlavně to, že žijí de facto ve středověku, ale mají injekční stříkačky a píchají si drogy a objevují plastickou chirurgii...Jinak ale za mě super!

Schullerka
29.08.2016

Nepředpokládala jsem, že mě to bude bavit, proto mě ohromilo, jak daleko jsem byla od pravdy. Čte se to jedna radost. Ocenila jsem hlavně to, že byla kniha občas trochu drsnější a nesnažila se nepříjemné a hnusné věci nijak obejít.

Hlavní hrdinka byla super. Kelsea byla samostatná, schopná, inteligentní. Prostě si nehrála na princezničku. Také musím zmínit, že mě zaujalo to, že nebyla hezká (a to tam nebylo jen z její hlavy, ale i podle názoru ostatních). Sice zní hloupě to takhle vytyčit jako zajímavou věc, ale upřímně, skoro ve všech knihách pro mládež je hlavní hrdinka hezká i když si to o sobě nutně myslet nemusí.

Trochu mě štvalo, že se člověk v době musí zorientovat sám. Až tak nějak po půlce knihy mi došlo, kde se na časové ose ocitá Tearling. Teď už v tom guláš víceméně nemám, protože jsem už přečetla kus druhého dílu, ale stejně mohla autorka trochu naznačit v prvním díle víc, jak to vlastně je.

Každopádně z přehršle YA trilogií je pro mě tahle hodně vysoko. Zatím skvělá záležitost, teď se jdu s prominutím věnovat Tažení do Tearlingu. :)

Markéta2000
08.08.2016

Knížka byla úžasná,ačkoli jsem se trochu obávala,protože mnoho lidi psalo ze je knizka nezaujala ale me se moc libila.Vrele doporicuji a uz se nemuzu dockata az si prectu dalsi dil.☺

cecik
05.08.2016

Čekala jsem slečnu v nesnázích..což mi bylo proti srsti, ale jsem moc ráda, že jsem se tak spletla! Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Konečně tu byl i příběh o ženě, která hned nepadne k nohám prvnímu krasavci, který se mihne kolem. Ale je tu menší zmatek..alespoň pro mě. Jde o to "Překročení". V knize se objevují jména a názvy, která jsou z našeho reálného světa. Což mě nesmírně mátlo a nechápala jsem souvislost, jak to souvisí s tímto příběhem, a bohužel jsem se to nedozvěděla. Tak snad v dalším díle..kterého se nemůžu dočkat :)

Efeméra
18.07.2016

Tak nevím, jestli jsem četla to samé co ostatní. Jsem tu očividně v menšině (nebo spíš jediná), komu knížka nesedla. Bylo to tak nudné a zdlouhavé, připadalo mi, že Královnu Tearlingu čtu věky! Zápletka nijak složitá a v celé knize se neustále omílá, jak je Kelsea odlišná od své matky a jak to chce všem okolo dokázat - obzvlášť na prvních sto stranách, kdy ji neustále pozorují členové Královské gardy (časem mi to připadalo snad až hloupé). Kromě toho se tam asi tisíckrát mihne zmínka, jak je chudák Kelsea ošklivá. V čem se ale autorka pravděpodobně snažila předčít samu sebe, bylo vykreslování snad všech existujících zvráceností - závislosti na drogách, alkoholismu, pedofilie, domácího násilí na dětech a ženách, zneužívání, znásilňování a poměrně otevřeně se tam (a podle mě celkem vulgárně) mluví o sexuálních praktikách. Pro mě v poslední době (nebo možná vůbec) nejhorší kniha, co jsem četla.

Madame R
04.07.2016

Ani nevím proč ale čekala jsem něco na způsob Selekce nebo Divergence, musím však podotknout, že mě kniha příjemně překvapila. Ze začátku mi dělalo potíže zorientovat se v příběhu, nejprve jsem si myslela že se děj odehrává v minulosti až později mi došlo že se jedna o budoucnost ale je to fantasy takže proč ne? :)
Jinak se těším až začnu číst pokračování jsem zvědavá jak to nakonec všechno dopadne.
Vřele doporučuji.

pichova.veru
25.06.2016

Čekala jsem od knihy více. Pořídila jsem si ji dle recenzí, těšila jsem se na pecku, ale zase takové terno to nebylo. Kniha se ale hezky četla. Moje sympatie získala hlavní hrdinka za lásku ke knihám, kterou s ní sdílím :)

Janičta
21.06.2016

Nebudu na tuhle knihu pět ódy... Sáhla jsem po ní díky recenzím a hodnocení, ale nebylo to takové terno jak jsem čekala.. a to ani zdaleka

Tohle je naivní pohádka o princezně jež bylo předurčeno stát se královnou...
Zaráží mě kontrast mezi tím jak je Kelsea vzdělaná a zároveň tak nevědomá. Naučila se toho dost,ale o klíčových věcech (chce jí zabít fůra lidí, ani neví že Pevnost není zámek, ale spíš hrad/tvrz, její matka udělala nějakou botu, ale proč by o tomto problému měla budoucí královna cokoliv vědět že ano..? atd logiko prosím neplač) jí nikdo říct nechce nebo je vázán přísahou a nemůže... Informace chrání a umožňují přežít, ale jí nikdo nic neřekne... ha-ha-ha

Palcát je výborná šedá eminence, ale Kelsea na něj má opravdu mizivý vliv. V podstatě si dělá co chce. Kniha nebo alespoň pasáže z jeho pohledu by byly určitě dobré, ale pochybuji že by se mu autorka dokázala dostat do hlavy a dát dohromady jeho postupy a intriky...

Jinak Kelsea neudělá za celou knihu nic převratného, jen jednou když přijela do Pevnosti a pak až na konci... Ale musím zase pochválit její sílu - není to žádná fňukna a hloupá taky není.

V závěru: zajímavé postavy a čtivý příběh - na oddech to jde a další díl asi taky přečtu, ale taková bomba to zase není

*Pájuše*
19.06.2016

Kniha je pro mě milým překvapením. Čekala jsem typickou YA knihu (podle anotace to tak vypadalo), ale to, co jsem nakonec dostala - nevycházím z údivu. Na to kolik hlavní hrdince je let, je opravdu inteligentní. Což bylo velmi osvěžující!!
Dalším plusem knihy je skutečnost, s jakou samozřejmostí se děj posunuje dál. Nejenže autorka vytvořila svět plný krutosti a bezpráví, je také svým způsobem okouzlující - hlavně díky Kelsee, která byla právě tím osvěžením, tím kontrastem celé knihy. I když svět vypadá jako kdyby se řítil do záhuby, Kelsea svou povahou, charakterovými vlastnostmi i svým vzezřením (který je tak nepodobný její vlastní matce!), působí jako svěží vánek a chytí za srdce nejednoho čtenáře. Takových lidí kdyby bylo více...
Kniha mě bavila, Kelseu jsem si opravdu oblíbila, Palcát a Kostěj pro mě jsou pořád jakousi záhadou. Nicméně postava Kostěje je velmi zajímavě zpracovaná. Je s podivem, že ač je to vedlejší postava, v knize má své významné místo. ;-) Co se týče Palcáta, choval se ke Kelsee jako otec k nezdárnému dítěti. Nicméně tahle postava je rozporuplná - jednou se chová jako podřízený, jindy zase jako by mu patřil celý svět.
* SPOILER * Ačkoliv mi pořád vrtá hlavou, kdo je Kostěj, moji zvědavost víc než jeho totožnost, láká zjištění, kdo je otcem Kelsey. Podle mě to nemůže být jen tak někdo, když podle všeho ovládá magii. Což mě přivádí k samotné Rudé královně a tomu jejímu "Temnému". Na jeden okamžik jsem si pohrávala s myšlenkou, že ten "Temný" je Kelseyin otec. Ale hned jsem to zavrhla - přišlo mi opravdu bizarní, aby jejím otcem byl upír (žádné světlo, pije krev,...)... * KONEC SPOILERU *
Ačkoliv knihu jsem si oblíbila, něco ji chybí, takový ten drobný detail, který vás okamžitě přiměje se do knihy zamilovat. Ne že by byla nudná a nezáživná. Spíš je to kniha, která vyžaduje správný čas a správnou náladu čtenáře. Nicméně - vůbec nelituji toho, že jsem si ji přečetla. :-)

Charmedka
07.06.2016

Bohužel už od začátku mi bylo jasné, že nebudu tak nadšená jako ostatní. Začnu největším pozitivem knihy a tou je samotná Kelsea. I když neoplývá žádným šarmem, miluje knihy a je velmi inteligentní, je soucitná a spravedlnost jí je nadevše.

Dalším plusem by mohl být originální příběh, zrovna u něj jsem ale lehce na rozpacích. Měla jsem za to, že příběh se bude odehrávat někde ve středověku, kam by mi prostě královna nejvíce seděla. Jenže v knize je zmínka o elektronických knihách, heroinu, na mě to zkrátka působilo zvláštně. Také mě překvapilo, že kniha nebude určená vyloženě pro mládež, jelikož je hodně vulgární a brutální. Některé detailní popisy byly opravdu nechutné a autorka se neskutečně vyžívala v pedofílii.

Ono to vypadá, že se mi kniha vůbec nelíbila, ale tak to není. Jen jsem asi prostě čekala více. Nenudila mě, postavy mi byly sympatické, svým způsobem to bylo zajímavé, ale měla jsem zřejmě příliš velká očekávání.

Terinka14
22.05.2016

Je to opravdu úžasná kniha. Hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala. Nejen kvůli její inteligenci, ale také kvůli její lidskosti a jejímu odhodlání. Druhý díl je ještě lepší. Doporučuji!

adela9782
21.05.2016

Skvělá knížka, četla jsem ji jedním dechem. Už se nemohu dočkat, až si přečtu pokračování. Za mě pět hvězdiček!

Lusicat
15.05.2016

Skvělá kniha, která se krásně čte, už se těším na druhý díl. Umí krásně vtáhnout do děje, Kelsea je statečná, inteligentní mladá slečna, což je příjemné oproti ufňukaným hrdinkám a i když se Kostěj objevuje v knize málo, hned jsem si ho zamilovala. Knihu si určitě přečtu za čas znova

natalie2171
14.04.2016

Královna Tearlingu je první kniha ze série, ktrou si zajisté přečtu celou. Nad tím neváhám. Tohle dílo je plné intrik, lží, ale i statečných srdcí. Tyhle knihy s podobným námětem mám prostě ze všeho nejradši. Žádné milostné shledání, žádné dokonalé postavy. Ale postavy, které jsou postaveny i na tom, k čemuž by se ostatní autorky neskláněly. Jejich postavy prostě musí být ať už hluboce zamilované, nebo příliš hloupé, nebo příliš s inteligentními monology. Každá jednotlivá postava v této knížce měla sice jen nepatrnou, ale přesto samotnou dějovou linkou, která byla možná propletena s těmi ostatními. A to se mi líbilo. Záhady, které mezi sebou proplouvaly, ukazovaly nám jen střípky a nechaly nás jen doufat.

Jediné, co mě po dobu čtení dokázalo vytočit, byly neustálé překlepy. Kniha ze strany přeladu trochu zaostává, některé věty mi dokonce nedávaly smysl. Budu jen doufat, že druhý díl bude na stejné úrovni poutavosti, klidně může být i lepší! Snad už jen doufat, že autorka nevyčerpala své nápady a nevložila svou veškerou pýchu do prvního dílu a ostatní dva budou snůžkou chrabrých keců.

Kdo si stejně jako já oblíbil postavu Kostěje? Ten chlap je prostě tak tajemně úžasný, že mi ani nevadilo, že se objevil jen na několikati stránkách.