Královna ničeho

Královna ničeho https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491443/bmid_kralovna-niceho-fIl-491443.jpg 4 1248 221

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Série Krutý princ vrcholí. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city ke Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika. A když je probuzena nebezpečná kletba a po celé zemi se šíří panika, musí si vybrat mezi svou ctižádostivostí a lidskostí…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing , 2019

Knihomolka2009
10.02.2023 5 z 5

Ukončení série Krutý princ jsem si moc užila, vůbec mi to nepřišlo horší než první dva díly. Konečně se zde posune vztah Jude a Cardana, kteří se mi spolu moc líbily. Celá kniha se četla velmi dobře, vždy se tam něco zajímavého dělo, spoustu zvratů jsem ani nečekala a konec byl skvělý, hlavně poslední kapitola je velmi krásná ( a ta předposlední taky ). Vřele doporučuji si tento nádherný příběh přečíst a užívat si ty chvíle plné lásky, vášně, intrikaření, politiky a samozřejmě toho fantastického světa.

Lucík118
07.02.2023 5 z 5

Tak třetí díl této série jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
I když musím říct, že bylo těžké najít postavu, která by mi přirostla k srdci, ale nakonec se to přece jenom povedlo.
Napínavý děj, romantika a konec, který byl nepředvídatelně předvídatelný.
Kniha se mi opravdu moc líbila.

annes
29.01.2023 5 z 5

To byla jízda. Parádní, super romantika:⁠-⁠) kruciš, proč to byly jen tři díly a ne víc..achjo..

Bětuu
16.01.2023 5 z 5

Tohle bylo úžasný zakončení série!
Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem chtěla.
Vášnivou romantiku, napínavý děj, kdy nikdo nevěděl, co se stane a se skvělým koncem.
Jsem nadmíru spokojená s postavami a celou knižní sérií. Teď rozhodně nevynechám bonusový díl a všem můžu knihu doporučit. I ostatní díly, ale musím říct, že tohle je za mě jednoznačně nejlepší díl!

Teea
15.01.2023 3 z 5

Třetí díl bohužel nepředčil ten druhý, ale stále je lepší než kniha první.
Milé, rychle čtení, které nikoho neurazí, řekla by ho spíš na odpočinkové čtení, než pro náruživé čtenáře.
Na Humbook Festu letos říkali, že bude vycházet další kniha tématem k této knize - a to konkrétně kniha o Doubkovi. Myslím, že ačkoliv mě kniha nenadchla tak, jak jsem očekávala, určitě se k ní dostanu.
Cardana jen si zamilovala, jsem ráda, jak celý příběh dovršil, každopádně některé scény mohly být lepe/více popsány - tím myslím celou sérii.

*Pájuše*
07.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Tahle série se řadí mezi jednu z nejlepších, kterou jsem v tomto roce četla. A to hlavně proto, že u ní nikdy nevíte, co na vás v další kapitole čeká. Ta nepředvídatelnost je hodna víl Holly Blackové. Celá série se nese v duchu napětí, strachu z neznáma či z budoucnosti a intrikaření..., ale prostě Cardan a Jude! Tohle je pár, díky kterému bych četla i vyhlášku, která reguluje prodej zelí, kdyby tam byli zakomponovaní! :D
Ovšem otázky, které se mi neustále vrací, nebyly ani v tom posledním díle zodpovězeny. Některé věci jsou tam prostě matoucí.
* SPOILER * např. ta náušnice od Grimsena, kterou nosil Cardan v uchu - sám se jí zbavil, nebo snad po vyslechnutí, co Jude slyšela, co ta náušnice umí, by mu ji snad nechala dobrovolně nosit? To samé, cožpak by sestru nevarovala, že náušnice, které ji chtěla dát svatebním darem umí krásu dát, ale i vzít? V prvním díle bylo zmíněno to, že Jude začala brát jedy, aby si na ně zvykla a mohla být vůči nim imunní. Po jejich vysazení zas naopak zažívala stavy jako drogově závislý, přitom pokaždé - díl od dílů - od jedů i od těch stavů se opouštělo... bylo to jednoduše zvláštní * KONEC SPOILERU /
Těžko uvěřit, že už je této série konec. Strašně ráda bych se ještě někdy do Země víl podívala, tak doufám, že autorka ještě z tohoto prostředí o Jude a Cardanovi něco vydá (kromě tedy toho Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy - chystám se na to), protože je mi líto tuto sérii opustit. Rezonuje ve mě a ještě dlouhou dobu rezonovat bude. Doporučuji.

LenkaPet
30.11.2022 5 z 5

Tato trilogie se mi moc líbila a tento třetí díl asi nejvíc. Bylo to tak napínavé, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Někdy když člověk naslouchá dokáže dělat ty správné věci, tak jako Jude a Cardan byl v tomto díle úplně dokonalý.

maja8148
26.11.2022 5 z 5

Za mě povedené zakončení povedené trilogie i když jako samostatná kniha pořád více odstojí předchozí díl. Tomuto přeci jen něco zase schází.

Co se tohoto dílu týče, tak mi přijde, že je tempo o něco pomalejší než v předchozím díle a nedostaví se pořádně žádný zvrat a překvapení, kterými nás předchozí díly zásobovali. Teda jako, ano, zvratů a překvapení je v tomto díle celkem dost, ale myslím si, že v předchozích dílech tato překvapení byla lepší, nejočekávanější a větší.

A taky mi přišlo, že Jude toho celkem dost prospala. Celkově se celá trilogie dost věnuje tomu, že nám přibližuje spací cyklus hlavní hrdinky, popisuje nám jak moc a jak kvalitně spala, ale myslím, že tento díl v tom vyniká, tak odhadem tipuji, že spánku se v této knize věnuje tak 10 stran - teda jen popisu toho jak Jude spí, usíná, či se probouzí. Jako ano toho spánku bylo ve všech dílech hodně, ale buď sem si ho předtím tolik nevšímala, nebo je ho zde opravdu hodně.

padajicidvere
24.11.2022 3 z 5

(SPOILER) Série dočtena a já pořád nerozumím tomu, co na ní lidi vidí. Tento díl byl za mě nejslabší. Cardan neměl skoro žádný prostor. Ta napjatá linka mezi ním a Jude je pryč, největší chyba. Další - chybí lstivost a proradnost víl.

Mimochodem, hate to love - kde je ta láska?? V čem? Spíš bych to popsala jako touhu, nikde se nedočteme PROČ se milují.

Taryn je ještě tupější, než jsem si myslela. Pominu to, že kvůli očividně prolhanému... zničila vztah se sestrou, věřila mu. OK. Ale pak se diví, že svůj životní styl odmítá změnit? A pak ho prostě zabije? Naprosto mimo.

Viv je hrozná. Ne zlá a záludná, ale hrozná, nechápající..dost věcí přehlíží, a to jak vyřešila problém s H.? Nedospělé, hloupé, pohodlné.

Nikdo se nepozastavil nad tím, že je Jude smrtelná? To C. nedošlo, že se bude dívat jak stárne, den za dnem, jak umírá?

A ten konec, to bylo něco.. Zasloužil by si víc stran, akce, zvratů, víc péče. Byl dost uspěchaný, osekaný, nedotažený.

miskaseverliska
14.11.2022 5 z 5

Nejlepší díl ze sérii, je to nabité akcí, líbilo se mi zakončení a za mě nejsilnější díl ze sérii, moc mě mrzí, že sérii je u konce.

Carol1122
16.10.2022 3 z 5

Ačkoliv mě první díl nenadchl, nakonec jsem byla ráda, že jsem celou sérii přečetla. Celkově bych ji ohodnotila průměrně. Vyzvdihuji určitě nápad, zajímavé prostředí i některé postavy. Děj byl ale občas zmatený, míchalo se zde dohromady několik souvislostí a občas jsem nevěděla, zda čtu pohádku pro děti nebo pro dospělé. Závěrečný díl byl asi nejlepší z celé série, ale závěr nebyl tak epický, jak bych čekala. V porovnání s jinými knihami podobného tématu odnotím tedy 3*.

Ivushaak
26.09.2022 4 z 5

Asi nejlepší díl série, ale pořád to nestačí na 5*. Nevím proč, ale celá série mně přišla taková nemastná neslaná (oproti jiným fantasy co jsem měla možnost číst).

Knihomolka10942
12.08.2022 5 z 5

Dokonalý! Četlo se to jedna báseň, děj jako v předchozích dílech nabitý zajímavými zápletkami. Svět, který nám autorka popisuje, jsem si zamilovala, až je mi líto, že jsem už sérii dočetla. Jedna z nejlepších sérií, které jsem četla a určitě se k ní někdy ještě vrátím.

Murasaki
09.08.2022 5 z 5

Na jednu stranu je mi tak moc líto, že se jedná o závěrečný díl, neboť série Krutý princ mi moc přirostla k srdci. Nad YA fantasy jsem na nějakou dobu zanevřela a věnovala se thrillerům, ale lepší návrat do tohoto žánru, než právě touto sérií, si nedokážu představit.
Již od začátku je poslední díl nabušený dějem a zvraty a tak je tomu až do konce. Cardan a Jude mi přirostli k srdci a rozhodně se k nim jednoho dne opět vrátím.

luca321
31.07.2022 5 z 5

Za mě, mě tenhle díl asi bavil nejmíň, ale i tak jsem si ho užila a moc se mi líbil. Už od začátku je to plný děje a zvratů. Dopadlo to hezky, tak trochu pohádkově.

Percabethka
29.07.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla jen jako oddechovku během zkouškového a nic moc jsem od ní neočekávala, jsem spokojená. Je tu sice pořád řádka věcí, které mi nedávaly smysl. Třeba vzdálenosti jsou v téhle knize jeden velký zmatek a postavám trvá přesun mezi dvěma stejnými body pokaždé úplně jinak dlouho. Nebo se nikdo nepozastavil nad tím, že Jude je smrtelník a Cardan ne - ačkoli pokud si dobře vzpomínám, není složité s tím něco udělat. A pak tam byly různé drobnosti. Ale jak říkám, vlastně jsem si to čtení celkem užívala.

katee21
23.07.2022 5 z 5

Za mě jednoznačně nejlepší díl série. Děj šlape od začátku dokonce a je to prostě úžasné.
Po druhém díle jsem ještě pořád nevěděla, jaký na Krutého prince mám vlastně názor. Byla jsem tak někde mezi "Neurazí nenadchne" a "fajn fantasy". Po tomhle díle jsem ale jednoznačně tým BOMBA fantasy.
Když jsem četla epilog, bylo mi až líto, že se musím s postavami loučit. Svět Krutého prince mi bude chybět.
Jediné, co mě trochu mrzí je, že Cardan moc prostoru zase nedostal. Doufám, že v "Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy" se mu dostane toho prostoru, který si zaslouží.
Podtrženo sečteno: Sérii jsem se bránila zuby nehty a zbytečně. (Nesmíte to ale porovnávat s jinými fantasy, ani s ACOTAR nebo s Grishaverse, je to úplně něco jiného). Fantasy je to skvělé a já jdu okamžitě objednat Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy a doufám, že mi přijde co nejdřív!!!
5/5

zirafinec
15.07.2022 5 z 5

Tohle byla bomba. Pořád se něco dělo a konec mě téměř dohnal k slzám. Doporučuji.

Kiuska
05.07.2022 4 z 5

Oficiálně je za mě nejlepší díl druhý, tam to prostě jelo. I když tohle není o nic moc horší, Podlý král měl za mě větší vibe, mega zvraty, emoce... a tady už to rozpracované spíše dojíždělo, než aby to celé gradovalo. Rozhodně to nebylo špatné, od závěru jsem jen čekala možná něco trochu víc. O Jude už mluvit nebudu, pořád velice zajímavá hrdinka, poměrně originální, ale už tak nějak to samé, pořád na ní obdivuji i nemám ráda stále ty samé věci. I když tady ten svůj vzdor a bojovnost opět trochu povýšila. Cardan tu za mě měl málo prostoru, což to mě trochu mrzí. Ta chemie mezi nimi už nějak nebyla taková. Asi jsem prostě člověk, který chce z té romantické linky vykřesat, co nejvíc to jde, a Cardan a Jude mi to asi úplně nedávají. Tím ale rozhodně neříkám, že je jako pár nemám ráda, to určite ano. I to velké grand finále jsem čekala původně epičtější, ale pak jsem si řekla vlastně proč ne, všude to nemusí být vystupňované do extrému. Ale zkrátka to ztratilo za mě tu grády, kterou si příběh celou dobu budoval.

Rozhodně jsem ale ráda, že jsem se k sérii nakonec dostala, je to něco jiného než vše ostatní a až na pár věcí ohledně postav, které jsem shrnula už i v předchozích recenzích a které mi občas opravdu lezly na nervy, tak se mi svět a příběh opravdu líbí a rozhodně to nepatří mezi ty knihy, které si přečtěte a za pár měsíců nebudete tušit, o co šlo. Tuhle jízdu si určitě budu pamatovat dlouho.

Misshell1
15.06.2022 5 z 5

Mrzelo mě, že jsem tak dlouho odkládala četbu 3.dilu, když mě to nakonec tak příjemně překvapilo a jsem ráda, že ti dobře dopadlo :)