Královna ničeho

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/big_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4.4949

Krutý princ / Férska sága 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing, 2019

Kniha Královna ničeho

annes

To byla jízda. Parádní, super romantika:⁠-⁠) kruciš, proč to byly jen tři díly a ne víc..achjo..

Bětuu

Tohle bylo úžasný zakončení série!
Dostala jsem od knihy přesně to, co jsem chtěla.
Vášnivou romantiku, napínavý děj, kdy nikdo nevěděl, co se stane a se skvělým koncem.
Jsem nadmíru spokojená s postavami a celou knižní sérií. Teď rozhodně nevynecham bonusový díl a všem můžu knihu doporučit. I ostatní díly, ale musím říct, že tohle je za mě jednoznačně nejlepší díl!

Teea

Třetí díl bohužel nepředčil ten druhý, ale stále je lepší než kniha první.
Milé, rychle čtení, které nikoho neurazí, řekla by ho spíš na odpočinkové čtení, než pro náruživé čtenáře.
Na Humbook Festu letos říkali, že bude vycházet další kniha tématem k této knize - a to konkrétně kniha o Doubkovi. Myslím, že ačkoliv mě kniha nenadchla tak, jak jsem očekávala, určitě se k ní dostanu.
Cardana jen si zamilovala, jsem ráda, jak celý příběh dovršil, každopádně některé scény mohly být lepe/více popsány - tím myslím celou sérii.

*Pájuše*
07.12.2022

(+ SPOILER) Tahle série se řadí mezi jednu z nejlepších, kterou jsem v tomto roce četla. A to hlavně proto, že u ní nikdy nevíte, co na vás v další kapitole čeká. Ta nepředvídatelnost je hodna víl Holly Blackové. Celá série se nese v duchu napětí, strachu z neznáma či z budoucnosti a intrikaření..., ale prostě Cardan a Jude! Tohle je pár, díky kterému bych četla i vyhlášku, která reguluje prodej zelí, kdyby tam byli zakomponovaní! :D
Ovšem otázky, které se mi neustále vrací, nebyly ani v tom posledním díle zodpovězeny. Některé věci jsou tam prostě matoucí.
* SPOILER * např. ta náušnice od Grimsena, kterou nosil Cardan v uchu - sám se jí zbavil, nebo snad po vyslechnutí, co Jude slyšela, co ta náušnice umí, by mu ji snad nechala dobrovolně nosit? To samé, cožpak by sestru nevarovala, že náušnice, které ji chtěla dát svatebním darem umí krásu dát, ale i vzít? V prvním díle bylo zmíněno to, že Jude začala brát jedy, aby si na ně zvykla a mohla být vůči nim imunní. Po jejich vysazení zas naopak zažívala stavy jako drogově závislý, přitom pokaždé - díl od dílů - od jedů i od těch stavů se opouštělo... bylo to jednoduše zvláštní * KONEC SPOILERU /
Těžko uvěřit, že už je této série konec. Strašně ráda bych se ještě někdy do Země víl podívala, tak doufám, že autorka ještě z tohoto prostředí o Jude a Cardanovi něco vydá (kromě tedy toho Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy - chystám se na to), protože je mi líto tuto sérii opustit. Rezonuje ve mě a ještě dlouhou dobu rezonovat bude. Doporučuji.

LenkaPet
30.11.2022

Tato trilogie se mi moc líbila a tento třetí díl asi nejvíc. Bylo to tak napínavé, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Někdy když člověk naslouchá dokáže dělat ty správné věci, tak jako Jude a Cardan byl v tomto díle úplně dokonalý.

maja8148
26.11.2022

Za mě povedené zakončení povedené trilogie i když jako samostatná kniha pořád více odstojí předchozí díl. Tomuto přeci jen něco zase schází.

Co se tohoto dílu týče, tak mi přijde, že je tempo o něco pomalejší než v předchozím díle a nedostaví se pořádně žádný zvrat a překvapení, kterými nás předchozí díly zásobovali. Teda jako, ano, zvratů a překvapení je v tomto díle celkem dost, ale myslím si, že v předchozích dílech tato překvapení byla lepší, nejočekávanější a větší.

A taky mi přišlo, že Jude toho celkem dost prospala. Celkově se celá trilogie dost věnuje tomu, že nám přibližuje spací cyklus hlavní hrdinky, popisuje nám jak moc a jak kvalitně spala, ale myslím, že tento díl v tom vyniká, tak odhadem tipuji, že spánku se v této knize věnuje tak 10 stran - teda jen popisu toho jak Jude spí, usíná, či se probouzí. Jako ano toho spánku bylo ve všech dílech hodně, ale buď sem si ho předtím tolik nevšímala, nebo je ho zde opravdu hodně.

padajicidvere
24.11.2022

(+ SPOILER) Série dočtena a já pořád nerozumím tomu, co na ní lidi vidí. Tento díl byl za mě nejslabší. Cardan neměl skoro žádný prostor. Ta napjatá linka mezi ním a Jude je pryč, největší chyba. Další - chybí lstivost a proradnost víl.

Mimochodem, hate to love - kde je ta láska?? V čem? Spíš bych to popsala jako touhu, nikde se nedočteme PROČ se milují.

Taryn je ještě tupější, než jsem si myslela. Pominu to, že kvůli očividně prolhanému... zničila vztah se sestrou, věřila mu. OK. Ale pak se diví, že svůj životní styl odmítá změnit? A pak ho prostě zabije? Naprosto mimo.

Viv je hrozná. Ne zlá a záludná, ale hrozná, nechápající..dost věcí přehlíží, a to jak vyřešila problém s H.? Nedospělé, hloupé, pohodlné.

Nikdo se nepozastavil nad tím, že je Jude smrtelná? To C. nedošlo, že se bude dívat jak stárne, den za dnem, jak umírá?

A ten konec, to bylo něco.. Zasloužil by si víc stran, akce, zvratů, víc péče. Byl dost uspěchaný, osekaný, nedotažený.

miskaseverliska
14.11.2022

Nejlepší díl ze sérii, je to nabité akcí, líbilo se mi zakončení a za mě nejsilnější díl ze sérii, moc mě mrzí, že sérii je u konce.