Královna ničeho

On bude zkázou koruny a ničitelem trůnu. Moc je mnohem jednodušší získat než si ji udržet. Jude se tuhle lekci naučila, když se vzdala kontroly nad podlým králem Cardanem výměnou za neomezené pravomoci. Teď je z ní vyhoštěná královna Říše víl, skončila v lidském světě bezmocná a trpící Cardanovou zradou, ale odhodlaná získat zpátky všechno, o co ji připravil. A příležitost se brzy naskytne v podobě sestry-dvojčete Taryn, jejíž smrtelný život je v nebezpečí. Pokud chce svou sestru zachránit, musí se Jude vrátit mezi víly, riskovat život a vyrovnat se se svými přetrvávajícími city k Cardanovi. Ale v Elfhame je všechno jinak. Říše stojí na pokraji války, a jakmile Jude vklouzne hluboko za nepřátelskou linii, pohltí ji krvavá politika....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435728/big_kralovna-niceho-kVI-435728.jpg 4.4616

Krutý princ / Férska sága 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing, 2019

Kniha Královna ničeho

Salvatoreanne
22. listopadu

Tato trilogie byla pohlazeni na duši. Ze začátku se staval přesný opak toho co jsem si myslela. Potom už jsem postavy odhadovala. Svět který byl vytvořen je nádherný. I v dospělosti člověk potrebuje pohádku a tady je. Nechybí v ní špatný osud, zlo, ale ani láska pochopení rodina.
Dekuji bylo to opravdu krásné

nikiss76
11. listopadu

(+ SPOILER) Závěrečný díl fantasy trilogie se mi velmi dobře četl a bavil mě stejně tak jako díly předešlé. Všechny knihy od autorky jsou vždy pastvou pro mou čtenářskou duši a vždy se těším na nějakou novinku. Tomuto dílů musím strhnout hvězdičku za tu romantickou přeměnu Cardana, která mi moc neseděla a za hlavní hrdinku Jude, která mi nepřirostla k srdci. Závěrečné stránky byly zajímavě vymýšlené a líbily se mi. Celkově jsem si knihu užila.

Nemám.jméno
09. listopadu

Měla jsem pocit, že nečtu závěrečný díl trilogie ale spíš nějakou fanfikci. Avšak fanfikci pro mě uspokojivou.
Podlý král sice nasadil vysokou laťku, které nedokázala Královna ničeho dosáhnout, nicméně se celkově jednalo o příjemné čtení s mnoha zvraty, co mě vážně bavilo. Navíc oceňuji charakterní vývoj Jude, jež si konečně získala moje pochopení a snad i sympatie.
Začátek knihy se trochu vlekl a konec zase uspěchal, ve výsledku ale musím tvrdit, že jsem si tenhle příběh užila.

MikasaKubickov

(+ SPOILER) Velmi dobré zakončení mé oblíbené série, zklamal mě konec a vyřešení celé zápletky s Cardanovou věštbou (prokletím) mi přišlo až moc „pohádkové" a nesedlo mi to, klasické YA vyřešení, kdy se téměř nemusíme strachovat o osudy postav, protože se vše stejně nějak vyřeší ve prospěch našich hrdinů.
Cardan změnil a už jsem z něj necítila jeho krutost jako dřív, naopak Jude je pro mě hrdinka jak se patří a je u ní vidět obrovský posud oproti prvnímu dílu.
Hodnotím 4-4,5*/5*.
I když je za mě třetí díl o něco málo horší než předešlé, stále se jedná o moji oblíbenou sérii ke které se ještě na stoprocent v budoucnosti vrátím

1Barulinka

◾Neskutečně jsem se těšila, až se Jude vrátí zpět do světa víl, protože upřímně- z vlastní zkušenosti vím, že svět lidí je fakt nuda. Za to všechny detaily ze světa víl mě fascinují: karkulinky a jejich zvyk v namáčení čapek do krve nepřátel, cestování na koníku ze zvončeku; všechny možné Grimsenovy vynálezy (hlavně ta uzdička na princeznu!)… a právě tyhle detaily dělají ze světa víl originální místo.
◾ Já prostě žeru Jude. Tohle je příkladná hlavní hrdinka- nakopávačka zadků. Neustále jí to šrotuje v hlavě. Jen valím oči, když porovnám Jude v prvním díle a Jude ve třetím díle, je to prostě skvěle propracovaná proměny postavy.
◾Jen je mi líto, že ta hate-love romantika mezi Cardanem a Jude z ničeho nic úplně vyšuměla, protože byla jedním z pilířů celé série.

Admoas

(+ SPOILER) Za mě poslední díl asi nejslabší, ale i tak jsem spokojená jak byla serie zakončena. Hned ze začátku jsem se hrozně začetla, ale jak se pak Jude znovu setkala s Cardanem, myslela jsem že se věc co se přihodila na konci druhého dílu bude řešit, ale oni to vlastně nějak hodili za hlavu což jsem moc nechápala a myslela jsem si že se to bude řešit víc a Cardan mi přišel najednou úplně jiný než v předešlých dílech.

pogmanka

Za mě skvělá série, kterou si určitě po čase ráda zase přečtu. Všechny tři díly mě vtáhly do děje a já chtěla číst dál a dál. Ovšem tenhle poslední díl se mi zdál asi nejlepší. Líbilo se mi, že jsme se na chvíli dostali do světa lidí a viděli, jak to tam Jude zvládá a pak jsme zase naskočili do vlaku plného víl a všechno se nám pěkně vysvětlilo a prostě Cardan :3 toho jsem si zamilovala už v minulém díle, ale tady byl naprosto skvělý. Každopádně mě konec vůbec nezklamal. Naopak se mi líbilo, že tam nebyla žádná epická nadupaná událost, ale prosté vyřešení toho, co bylo potřeba vyřešit. Takže za mě skvělá série ke které se určitě někdy vrátím.

Ellinek

Holly pokračuje v krasojízdě, tentokrát nás víc vtáhne i do lidské světa a pro mě to bylo pěkné zpestření. Hlavně se mi líbilo, jak si autorka pohrála se vztahem Vivi a Heather, jak na každé postavě vyobrazila něco jiného, dobrého i špatného. Navíc se podíváme i do jiných částí Elfame, poznáme jiné obyvatele a zákoutí.

Nepřestává mě fascinovat postava Madoca, protože je natolik komplexní a rozvrstvený, že nevím, co si o něm mám myslet. Jak to má s tou Jude? Protože po tom souboji to rozhodně nevypadalo, že je mu úplně volná. A to mě na tom hrozně bavilo, poznávat jeho postavu ze všech možných úhlů a když už k němu zaujmete nějaké stanovisko, stejně vám ho nějaká událost naruší a zase začnete zkoumat znovu.

Mě osobně závěr nějak zvlášť nezklamal, naopak to bylo něco jiného, protože všechno vždycky směřuje k nějakým epickým bitvám, kde pak na několika stranách břinkají meče, ale tady se to vyvrbilo natolik jinak, že to vlastně oceňuji. Mně by se taky nechtělo zabíjet stránky další heroickou bitevní vřavou. Vyřešit hada a šmytec. A i když má na Jude člověk vlastní názor a ona pořád touží po jakékoliv moci, nakonec stejně víte, co udělá a že se rozhodne správně, protože někdy i v tom nejkrutějším srdci zahoří skutečná láska. O tu ale primárně u Holly nejde a já jsem za to vděčná. Romantika je spíše v pozadí a člověk sleduje spíše tu politiku Elfame a osu země jako takové. A to mě na tom baví nejvíc.

Krutý princ mě mile překvapil. I když to zpočátku byla trochu těžší cesta, jsem ráda, že jsem vytrvala, protože to bylo skvělé. Těším se na další knihy a přečtu si je všechny, protože Holly se mi svým stylem přesně trefila do vkusu.