Král Krysa

Král Krysa https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1154/bmid_kral-krysa-yMo-1154.jpg 4 214 25

Každá legenda má svůj počátek… …najděte počátek legendy zvané China Miéville. Něco se probouzí v londýnské temnotě, v prachu a krvi se dere ze svého území. Něco zabilo Saulova otce a Saul teď má za tento zločin zaplatit. Ale do Saulovy cely vnikne stín městského odpadu a odvede ho na svobodu. Stín jménem Král Krysa. V temné území za fasádou Londýna, ve stokách a slumech a pustých prohnilých místech, se musí Saul naučit svou opravdovou přirozenost. Groteskní vražedný rock města jako výuka. Mysteriózní síly se připravují na rozhodující boj. S drum'n'bassem dunícím v uličkách Saul konfrontuje svůj bizarní odkaz – ve vykřičených částech jižního Londýna, v srdci temnoty, na shromáždění Junglist Terroru. Jak říkají DJs? Je čas Zlýho! Román Král Krysa je svěžím a nestárnoucím debutem Chiny Miévilla, podle mnohých nejdůležitějšího spisovatelského objevu na fantastické scéně počátku 21. století. Po zásluze získanou pověst stvrzuje i rané dílo z roku 1998, kritika již tehdy nešetřila chválou na tento ponurý fantastický příběh, jehož děj se odehrává v ulicích nočního Londýna. Město zde ožívá a dýchá temnou atmosférou, lákavou a nebezpečnou, prodchnutou dávnými mýty, na které nelze zapomenout. S knihou raději nevycházejte ven po setmění, v okolních stínech by vás mohlo potkat cosi děsivého…... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

King Rat , 1998

Belatris
21.07.2013 2 z 5

Není to můj šálek kávy, ale napsané je to svižně a rozhodně ne hloupě. Provázanost světa krys s tím nadkanálním je výborně vyobrazené... Ale vypadávala jsem z tempa a moje pozornost si žila vlastním životem...
Zkusím si od Mievilleho přečíst něco dalšího a pak se k této knize vrátím.

Viviana
21.02.2011 5 z 5

Konečně příběh, který probíhal a dopadl jinak, než jsem čekala! :) Bezvadný.

joehot
18.02.2011 5 z 5

Zatím moje nejoblíbenější Miévilleova kniha (z trojice Město & Město, Král krysa a Kraken).

nmkcz
30.11.-0001 5 z 5

"Čekaj tě velký věci, synku. Pohybuj se vopatrně, tanči na špíčkách, nevydávej ani zvuk. Můžeš bejt jako já. Pokud jde vo tebe, vejšky už ti nejsou zapovězený, dole se nemáš čeho bát. Seš krysí hošek. Akorát se musíš naučit všecky finty. Nabrousíme ti zoubky.... musíme získat zpátky království."

Vynikající a slibující prvotina dnes již hvězdy stylu "new wierd" vás vezme za oponu Londýna, do špinavého ráje, který je předurčen stát se kulisou pro finále legendy. Pokud začnete s Miévillem touto knihou, jistě nezalitujete.

charvi
30.11.-0001 4 z 5

Čtivý příběh pro milovníky dějových zvratů a tajemství prolínající se s jiným dobře známým příběhem, na který mistrně (velmi velmi volně) navazuje.

Londýn

China Miéville