koupit eknihy

China Miéville

britská, 1972, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Město & MěstoUn Lun DunKolejmoříNádraží PerdidoŽelezná rada

Autor

China Tom Miéville je úspěšný britský autor fantasy. Rád označuje své dílo jako „weird fiction“ (podle autorů pulpové fantastiky druhé pětiny 20. století), respektive New Weird, a je předním představitelem takto nazývané volné skupiny autorů, kteří se snaží o oživení žánru, odklon od z... celý životopis(zdroj: www.spisovatele.cz/china-mieville)

Komentáře (5)

Přidat komentář
tokamak
předevčírem

Nic v zlem.Jen takova mala poznamka. Uvadite chybna data vydani. Min. U pribehu ze sveta Bas-lag.

Eslem
22.11.2016

Po šesti přečtených knihách už si k autorovi neodpustím nějaké výhrady. Nápady má skvělé, fantazii obdivuhodnou, ale všechno to moc překombinovává (Kraken je asi nejlepším příkladem), takže v závěru kočíruje rukama nohama, kostrbatě vysvětluje a postrádá eleganci, kterou najdeme třeba u Gaimana. Knihy jsou zbytečně nacpané jeho politickými názory a nemusel by se ani tolik předvádět svými znalostmi slovníku cizích slov. A ať už se za názvy jeho postav skrývá jakákoli symbolika, většinou jsou přinejmenším nelibozvučné. Možná by mohl trochu zapracovat na odhadu, kdy svou kreativitu začít přiškrcovat...

Faustka
26.03.2013

Propadla jsem kouzlu "New Weird". Fascinuje mě rozmanitost Bas-lagu. S napětím poznávám uhrančivý svět, který mě znovu a znovu nepřestává ohromovat. A kdo byl u zrodu mé rostoucí vášně - China Miéville ... spisovatel, který nepochází z tohoto světa.

Ender
25.08.2011

Miéville je něco jako Rafael Nadal v tenise, Magnus Carlsen v šachách, nebo Mozart v hudbě - mladík vypadající jak barový vyhazovač, který z ničeho nic přijde a píše tak, že starší ostřílení spisovatelé mohou jen zírat. Nedávno jsem znovu pročítal Nádraží Perdido a jak jsem tak kroutil hlavou nad jeho schopností neuvěřitelně detailního popisu, tak jsem si se závistí uvědomil, že ten člověk to psal ve věku, kterému se nebezpečně přibližuji i já. Stejně jako Salieri, když přemýšlel nad Mozartovým talentem, by mě zajímalo, jestli je talent jako tento vepsaný ve tváři...jestli z jeho tváře prýští genialita, jestli v jeho blízkosti slova ostatních uvadají a oči se sklápí před němým obdivem. Kdybych s ním mluvil, asi bych se ho zeptal, jak to vypadá uvnitř v jeho hlavě. Musí se tam dít nějaká složitá chemická reakce, synapse, jež se zbláznily, a vytvořily síť tak hustou a bizarní, že je schopná splodit něco takového jako Nádraží Perdido nebo Jizvu. MUSÍ tomu tak být...jak jinak si to vysvětlit?

nmkcz

Jen doufejme, že se nám Miéville brzy opět vrátí v myšlenkách na Bes-lag...


China Miéville - knihy:

Autor je 98x v oblíbených.