Žebrák se stříbrnou holí

Žebrák se stříbrnou holí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22391/zebrak-se-stribrnou-.jpg 5 244 29

Lev a růže série

< 4. díl

Děj románu se odehrává na přelomu 13. a 14. století za vlády Václava II., panovníka silnějšího v diplomacii než na bitevním poli. Jeho dvůr je plný intrik, vyplývajících ze složitých mocenských vztahů v tehdejší Evropě. Zároveň je to doba objevení stříbrných dolů v Kutné Hoře. Dramatická látka, romantika, napětí a dobrodružství jsou znaky tohoto románu, v němž se historicky ověřená fakta i postavy kloubí s příběhy a postavami, které dotvořila autorčina fantazie.... celý text

Jirka92333
18.10.2023 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Tato kniha je jako kvalitní značkové boty. Vidíte vysoké hodnocení a myslíte že to bude super. Ale když vám nesednou tak vám nesednou a nic s tím neuděláte. Kniha popisuje dlouhé období, postav je mnoho a díky tomu mi dělalo problém se soustředit a knihu si naplno užít.

Froldik
08.02.2023 odpad!

Tak dal jsem 15 stran, víc to nešlo. Zmatené, příliš mnoho jmen...

CAM
03.04.2022 5 z 5

Moje oblíbená autorka. Nezklamala. Pěkný příběh, dobře se čte. Doporučuji.

DuncanIdaho
22.10.2021 5 z 5

Žebrák se stříbrnou holí je pěkná kniha, která pojednává o české historii a zapojujeje i život méně významných a neznámých lidí té doby. Ti nedůležití ale děj knihy obohacují. Po určité době se k paní Vaňkové vrátím.

venca4446
24.01.2021 3 z 5

- #Vaňková za mlada

Luigi1
25.12.2020 5 z 5

Celá tato sága se krásně četla

Petr6438
22.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem cetl pred mnoha lety a ted bych si opet rad precetl nebot me velmi zaujala

regulax
24.10.2020

Tak to jsem nedala, sorry.

petr59
06.06.2020 5 z 5

Kniha je super,děj je dramatický a příběhy jsou historicky věrné. Je to moje oblíbena autorka. Její romány nemají chybu.
Král Václav II byl velice chytrý panovník a jeho postava je velice sympatická.

Datr1
02.05.2020 5 z 5

Poslední ale stejně čtivý díl, celá sága je opravdu povedená

de_baques
15.06.2018 2 z 5

Téhle knize chybí k dobrému historickému románu velmi mnoho - předně si autorka vzala za cíl pokrýt poměrně dlouhé období - to samo o sobě nevadí, jenže když k tomu přidáte velmi mnoho rovnocenných hlavních postav, které se pohybují na řadě míst, tak z románu zbylo jen útržkovité poskakování z místa na místo od postavy k postavě, od události k události, občas se něco jakože proplete a vyústí to v teatrální romantický konec. Velmi slabé a to jsem myslel, že Romance o Závišovi bude z tohoto historického období nejslabší román, co jsem četl.

alabra
15.08.2017 4 z 5

Autorka sama napsala, že nemusí vymýšlet fiktivní osoby, historie je plná skutečných zajímavých lidí. Na tom stojí přitažlivost knihy, hrdinové by mohli skutečně prožívat představený příběh. Poněkud melancholický podtón, řeší se složitosti života. Chybí mi trochu lehkosti a radosti ze života. Proto jen čtyři hvězdy.

Pavelpi
12.05.2017 5 z 5

Souhlasím s názorem,že tyhle knihy by měly číst také děti,protože je to kus české historie a navíc hodně dobře popsaný

likaf
20.03.2017 5 z 5

Václava II jsem nenáviděla, protože zabil Záviše, a zároveň mi ho bylo trochu líto. Je pravda, že neprolil krev ve válkách, ale byl to intrikán. A neskutečný proutník. Jediná sukně před ním neunikla, byl ochotný se pro svoji posedlost převléct za ženu...postava Anežky se mi zdála zvláštní - nepoznala v ženských šatech muže???
Kniha byla ale napsaná velmi pěkně. Dobře se četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout - tak jako od předchozích dílů.

Zvelebilova
16.10.2016 4 z 5

Dalimil fakt sympaťák, Václav II dobrý idiot :D Anežka blbka k pohledání. Hezké historické pozadí a super příběh.

Fizulka71
21.08.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem od paní Vaňkové četla. Bylo mi to sedmnáct, hltala jsem jí jak dnešní mládež komiksy a neodradil mě ani ten pro mě tehdy obrovský počet stránek. Paní Vaňková vzala historická data a na jejich pozadí vykreslila úžasný, poutavý a napínavý příběh obyčejných lidí. Lidí, o kterých se ve slavných kronikách nedočteme, a proto nás tolik zajímají. Tuhle knihu můžu jen doporučit, jako ostatně všechna díla paní Vaňkové.

Selinute
23.10.2015 5 z 5

Tato knížka je skvělou volbou pro ty z vás, kteří máte rádi českou historii. Naprosto vás pohltí..

braunerova
17.10.2015 3 z 5

Začátek knihy, který cituje Alef, byl výborný, pak už mě ale vyprávění moc nebavilo. Myslel jsem, že je to román o Václavu II, ale více je to fiktivních hrdinech Anežce a Dalimilovi. Oceňuji snahu autorky o historickou přesnost, ale bližší mi je střízlivé vyprávění Vondruškovi Přemyslovské epopeje. Nechci prozrazovat děj, ale seznamování krále Václava s Anežkou mi přišlo poněkud ujeté.

MartinkaSku
04.10.2015 5 z 5

tuhle o Václavovi2 od ní miluju, že si ji orčitě, musím někdy přečíst znovu... :,)))

Gold351
18.08.2015 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih od L. Vaňkové. Velice čtivá, pohltí čtenáře dějovými liniemi. Dokáže zaujmout a nenásilně pobízí, aby čtenář vyhledal podobná témata a poznal dobu, která je zde popsána.