Krajina půlnočních stínů

Krajina půlnočních stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470788/bmid_krajina-pulnocnich-stinu-ILR-470788.jpg 5 203 42

Napadli mě. Ukrad­li mi du­ši. Pro­pa­dl jsem iluzorní sku­li­nou v chod­ní­ku a skon­čil na mís­tě opuš­tě­nejch věcí a vy­ko­ře­ně­nejch li­dí. A jest­li do ro­ka ne­zís­kám svoji du­ši zpát­ky, skon­čím ja­ko mrtvo­la, ne­bo jako je­den z těch průsvitnejch tvo­rů, kte­rý jsem zahlídnul. Říká David Grey, hlavní postava Krajiny půlnočních stínů, atmosférického příběhu o lidských slabostech a daleké cestě k sebepoznání, vrcholného díla J. Michaela Straczynského, známého scenáristy a producenta televizních i komiksových seriálů. Kniha vznikala přes dvacet let. Straczynski chtěl jejím alegorickým příběhem varovat před manipulativností sekt, se kterými měl velmi trpkou osobní zkušenost.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Comics Centrum

Midnight Nation , 2007

snehule
11.04.2012 5 z 5

Tak tohle byl můj první komiks a od té doby, co jsem ho "přečetla" (pro komiks hloupé slovo, možná spíš vstřebala), tak na tenhle druh literatury nesmí přede mnou říct nikdo křivýho slovíčka. Tenhle příběh je velmi silný a strhující právě díky této formě a rozhodně patří k těm, ke kterým se ráda vracím.

Kermisee
10.01.2012 5 z 5

Famózní. Myslím, že to je to naprosto vystihující slovo.
Komiksům moc neholduji. Nevím proč, ale beru je do ruky jen tehdy, když se chci odreagovat.
Když se mi tato kniha dostala do rukou, váhala jsem. Ale na kamarádův popud jsem se do ní pustila a nemohla se odtrhnout. Záživný, strhující, napínavý příběh. O tom, že ne všechno je jak to vypadá. O tom, že láska je cit silný a nenávist proradná. Ale hlavně o víře a naději. Famózní, opravdu famózní.