Vidořád

Vidořád https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247901/bmid_vidorad-LZd-247901.jpg 4 748 155

Kostičas série

Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří... Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství. Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Mime Order , 2015

SeverusSnape
16.05.2016 4 z 5

Nebylo to špatné,ale kvalita upadá...

KatnissLavender
01.05.2016 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu ohodnotit. Nebyla špatná, nemohu říct, že by mne nebavila, nebo nudila, ale zase jsem s ní měla ten problém, že jsem ji četla celý měsíc! Ano, čtete dobře. Normálně přečtu 5 knih za měsíc, ale Vidořád ani Kostičas mě z nějakého důvodu nedokázaly přinutit číst rychleji, nebo častěji. Kniha je psaná dobře, ale je neskutečným způsobem natahovaná! To co se tu odehrálo na 500ti stranách by se dalo vmáčknout do dvou, maximálně třech kapitol. Toto natahování děje bude nejspíš důvod, proč se mi knihy tak špatně čtou a představa, že má tato série mít snad až 8 dílů mne naplňuje hrůzou. Je to skvělý příběh, ale o čem chce proboha autorka na dalších 3000 stranách psát?!

Pavo.Klima
01.05.2016 2 z 5

Zklamání. Jako když pejsek a kočička pekli dort. Vrstvení informací tak, aby se to autorce hodilo do příběhu. Častá rozuzlení (vykouzlení Pagiena triumfu) jako deus ex machina... Z příběhu vyznívá nadlidskost Paige. Mnohým pasážím těžko věřit. Jistě, je to fantasy v žánru young adult, Kostičas mne ale chytil, měl spád, čtivost....
Musel jsem vyvinout úsilí, abych knihu dočetl. Chyběla mi rozvětvenost slohu, věty jak výkřiky do tmy.
Nejednoznačný konec pro ty, kteří váhají o koupi budoucího třetího dílu, znamená hodit si kostkou. Ať je to ten nebo ten....
Každopádně v případě zfilmování může jít o velkou podívanou.

Esemko
16.04.2016 5 z 5

Úžasné pokračování. Jenom ten konec.... a dlouhé čekání na další pokračování. Byla jsem úplně naštvaná, že nemůžu otočit další stránku a číst dál ........

FishMac
12.04.2016 5 z 5

Plnohodnotné pokračování, které neopakuje předchozí díl a krásně rozvíjí skvěle vymyšlený svět, který je plný napětí, nečekaných zvratů a dáva přičuchnout k tomu, že v dalších dílech to už bude opravdu zajímavá a propletená jízda... !!! Postavy jsou, opět, skvěle napsané, jejich vývoj je zřetelný (hlavně u Paige) a žádná z nich tu není bezůčelná...kniha se četla rychle, dialogy měly hlavu i patu a lehce detektivní zápletka tomu dávala šmrnc.....hlavně se člověk dozví více o Scionu, ostatních sektorech a jejich vidopánech/paních atd...Hodně jiné než předchozí kniha s velkým příslibem, že další díly prostě budou bomba :-)

petra4080
06.04.2016 5 z 5

Páni, to byl nářez. Napínavé až do samého konce. Za mě rozhodně ještě lepší než první díl - možná je to ale tím, že už jsem znala svět i Paige :-) Každou chvíli na mě čekalo nějaké překvapení, nic mi zde nechybělo a rozhodně jsem nepřeskakovala stránky (jak tu někdo psal) :-)

Эva
03.04.2016 4 z 5

Netvrdím, že knížka byla bez chyby. Naopak - pár by se jich tam rozhodně našlo, vztah Paige a Strážce připomíná chvílemi až stupidní Stmívání, máte pocit, že se zde vykrádají Hunger games, plus některé reálie jsou skutečně přitažené za vlasy, ale... Já nevím, prostě to funguje :)

Jonny
03.04.2016 3 z 5

Mně se první díl líbil (proč bych jinak sahal po druhém, že? :-) ). Vidořád mě nezklamal. Nenašel jsem v něm věci, které mě v druhých (a dalších) dílech obvykle štvou. Pěkné, čtivé, postupně víc a víc napínavé.
Jo, jo - těším se na další díl :-).

Mauri
03.04.2016 5 z 5

Četli jste ten komentář na přebalu knihy? Jak se paní (slečna) snažila najít chybu a nevypadat jako roztleskávačka s pompomy? Já se s tímto komentářem ztotožňuji..:))
Možná to bylo trochu táhlejší než Kostičas...ale tolik krásy a propracovanosti příběhu...neskutečný..Děj jednoho vtáhne a ve finále nechá v hrůze "A teď mám jako čekat na další díl?"

lenakf
02.04.2016 4 z 5

Netrpělivě jsem na tento díl čekala, musela jsem ho mít hned, jak vyšel. Za mě byl Vidořád tak o hvězdičku slabší, než jeho předchůdce, zbytečně místy natahovaný děj, v některých pasážích jsem měla tendenci přeskakovat a hledat kapitoly které mě zajímaly nejvíce- samozřejmě ty se strážcem :) Ale i přes tyto zdlouhavé pasáže se mi kniha líbila, děj byl opět propracovaný a už se nemůžu dočkat pokračování. Jediné mínus této série je to, že obě knihy si před přečtením třetího dílu budu muset znovu oživit

Barbarousus
30.03.2016 5 z 5

Na Vidořád jsem se těšila od chvíle, kdy jsem dočetla poslední stránku Kostičasu před pár lety. Po několika prvních stránkách jsem si myslela, že bude nejdříve potřeba se k prvnímu dílu vrátit a osvěžit si paměť, ale řekla jsem si, že si přečtu alespoň první kapitolu a nakonec mě kniha doslova "vcucla" a nemohla jsem ji odložit do poslední stránky.
Krásně do detailů vytvořený svět, hlavní postava, která mě svým chybějícím pudem sebezáchovy občas přivádí k šílenství, děj zasazený do prostředí Londýna budoucnosti a příběh, který je strhující doslova do poslední věty. Tahle kniha ve mě vyvolala nadšení ze čtení, jako dlouho žádná ne.
Takže za mě 5* a moc se těším, jak tohle bude pokračovat :o)

katerina0321
16.03.2016 5 z 5

Tak a je to. Dočteno. Zhtla jsem to jedním dechem, i když upřímně musím říct, že jsem zpočátku čekala, že bude mít děj větší spád. Zpětně mi přijde, že bylo v příběhu moc odboček, ale asi to bylo kvůli tomu, že se autorka k těmto odbočkám bude vracet v dalších knihách.

Co musím hodnotit kladně:
- hloubka příběhu je dokonalá, mám ráda, když nejde jen o povrchní text
- dokonale vykreslené postavy
- žádné rozdělení na dobro a zlo - všechny postavy, včetně Paige, mají v sobě temnou stránku, což dělá tu knihu živější
- krásný jazyk
- důmyslně vytvořený svět a logické návaznosti
- samozřejmě kladně musím hodnotit i konec této knihy, který mi doslova nedal spát! A to poslední věty příběhu, které té knize okamžitě daly jiný rozměr

Co hodnotím negativně:
- příběh je mnohdy tak složitý, že i já jsem se do toho zamotávala - doporučuju nepřestávat číst a nevracet se, časem se chytíte! I když po přečtení Kostičasu se každý asi chytí rychle.

Za mě super kniha, co určitě stojí za to přečíst, pokud máte rádi fantasy.

janka2000
21.02.2016 5 z 5

Prvním díl mě uchvátil, ale druhý mě posadil na zadek. Autorky vymyslela úžasně propracovaný svět, který je shnilý zevnitř, ale přitom neskutečně okouzlující. Paige jsem si zamilovala za její odvahu. A pak jsou tu další skvělé postavy- Strážce, Nick, Eliza i Danica. Myslím, že je to jedna z nejlepších sérií tohoto žánru. Jenom to čekání na další díl...

Pedruska01
17.02.2016 5 z 5

Dlouho jsem si na tuhle knihu brousila zuby, měla jsem ohromnou radost, když jsem po ni chňapla v knihovně a navíc ještě větší, když jsem byla jejím úplně prvním čtenářem. Na druhou stranu jsem se obávala její tloušťky, neboť takové "bible" mě až děsí :D a především jsem měla obavu, že jak ten svět uvnitř byl propletený a tak zajimavě vymyšlený, že v něm budu naprosto ztracená.
Pravda, ten rozjezd mi dal zabrat, než jsem se zorientovala a po tak dlouhé době si připomenula, o co vlastně šlo v předchozím díle, ale potom? Dostalo se mi to pod kůži a ten rozjetý vlak nešlo zastavit. Četlo se to samo, nenašla jsem část, kdyby to čtení bylo nudný utrpení o ničem. Bylo ho prostě hodně dobré. Nemám k tomu kupodivu snad co říct! Zkrátka se mi to líbilo. Dokonce až tak, že vlastně ta "bible" nebyl žádný handicap a v posledních jejích stránkách jsem zalitovala, že to nepokračuje. :) Klobouk dolů, jakou má autorka fantazii, a jak zvládá bravurně vymýšlet a pracovat s takovým propletencem celé té společnosti.
Stalo se tam toho dost, a tak jsem zvědavá, co bude probíhat dál, když to má být "dlouhá" série. Rozhodně mě to napnulo jak kšandy a především jsem měla dojem, že se zcvoknu, když jsem dočítala poslední věty poslední kapitoly. Měla jsem za to, že Jax s tím bude mít hodně velký problém, ale tohle jsem od něj nečekala ani náhodou. Ten mi hnul žlučí!!
Není to žádné tuctové téma, takže proč ne, tak proto doporučení a velká natěšenost na to třetí pokračování. :)

Vendulis
15.02.2016 5 z 5

Přečetla jsem první díl a řekla si, že tohle by nemusela být špatná knižní série, ale když jsem přečetla druhý díl, byla jsem maximálně nadšená a úplně si knihu zamilovala a "nesnáším" autorku za to, že ji tak dlouho trvá napsat třetí díl :D

Roux
11.02.2016 3 z 5

Ani nevím jak ten komentář začít. Celý svět má autorka hezky vymyšlený, řazení vidoucích do řádů atd. Jen hlavní hrdinka mě pořád ještě příliš neoslovila. Knížka mě začala bavit až na konci. První myšlenkou bylo, že ten se jí skutečně povedl a je to naprostá bomba. Pak jsem nad ním začala asi příliš přemýšlet a teď se pouze ptám: Proč? Ano, pokud vyjde třetí kniha, přečtu si ji. Ale opravdu spíše ze studijních důvodů.

GiraffeAndy
07.02.2016 5 z 5

100 %
Dokonalost! ♥ Po hodně dlouhé době série, která mě vážně neskutečně baví. Už Kostičas byl skvělý, ale pořád jsem si nechávala malou rezervu, chybělo mi tam to něco, díky čemu bych si sérii opravdu zamilovala. Ale Vidořád mě naprosto dostal a rozhodně se tato série teď řadí mezi mé nejoblíbenější.

miguelka13
04.02.2016 5 z 5

Parádní, neví někdo kdy vyjde 3 díl???:)

Anne Leyyd
01.02.2016 5 z 5

Tak jsem dočetla a dávám zasloužených 5 hvězd. A jsem plně spokojená, i když… CO TEN KONÉÉÉC?

Samantha Shannon umí psát opravdu čtivě, že vtáhne do děje ať už se děje cokoliv. Upřímně přiznávám, že jsem se v těch intrikách syndikátu (a hlavně jednotlivých vidopánech a vidopaních a kočích a kočenách) lehce (no, možná trošku víc) ztrácela, ale vcelku mi to bylo jedno :D Autorka má můj OBDIV, protože vytvořit tak propletený děj a zápletku vůbec není snadné.

Proč mi trvalo tak dlouho se do knihy pustit, když jsem ji měla koupenou ihned, co bylo možné ji objednat? Protože jsem se TAK MOC BÁLA, že tam Strážce nebude skoro vůbec nebo maximálně na konci. Ťula jsem. Autorka opravdu dobře ví, jaká muka provází čtenáře, pokud jej ochudí o jednoho z hlavních tahounů příběhů a tím Strážce spolu s Paige, Nickem a Jaxonem rozhodně je (ale Strážce je bezesporu nejsilnější). Takže se nebojte! Warden se objeví ani nebudete ještě v polovině knihy ;-)

Dějová / vztahová linka mezi Paige a Wardenem byla… ÁÁÁH. Perfektní. Konečně jsem zase dokázala cítit nějaké emoce, které na mě ze stránek přeskočily. Ty scény s nimi byly skvělé! Ne jako v dalších knihách ve stylu neustálé stagnace a váhání „Co budeme dělat? Co dál?“ VŮBEC NE! ("Bláznovství je relativní pojem, můj malý snílku." - jop, tála jsem :D)

Co mě dostalo, tak byl závěr - zhruba posledních 150 stran. Nervy napínající k prasknutí, procítěné, milé, akční a se špetkami humoru. Poslední strana mi připravila děsuplné obavy, protože jsem si myslela, že tou osobou, která se na konci objevila, bude úplně někdo jiný, než ten, kdo se nakonec objevil. Ne že by mi ten, kdo se objevil, nezpůsobil šok. To tedy byl šok! Ale ne takový šok, jako kdyby se objevila ta postava, kterou jsem s hrůzou myslela, že to bude - a to jakkoliv nelogické a zcestné by bylo, kdyby to byla ona!

Jestli jste se ztratili, neřešte to. Zkrátka si Vidořád přečtěte… a bude ;-)

adelaska
31.01.2016 4 z 5

No musím uznat, že se mi první díl líbil mnohem více. Nicméně na kvalitě to neubírá, naopak jsem celou situaci v knize prožívala a konec teda... No, samozřejmě je utnutý v tom nejlepším, né, že bych takový konec a zvrat nečekala, ale v jedné věci mě Paige opravdu zklamala. To je ale jen můj pocit, takže jak jsem již napsala, na kvalitě to neubírá. Akce, napětí, mělo to vše. Ale je tam "ale". Proto bych nejradši vzala do rukou další díl, ale vzhledem k tomu, že v Americe bude vycházet teprve letos na podzim, tak se u nás načekáme asi opravdu dlouho.