A zrodí se píseň

A zrodí se píseň

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace
Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu...

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342717/a-zrodi-se-pisen-WBa-342717.jpg 4.460

Kostičas (3.)

Vazba knihy:vázaná
ISBN:978-80-7577-177-3

Pedruska01
05. prosince

Na knihu jsem se těšila a čekala jsem na ni poměrně dlouhou dobu. Nakonec mě překvapila její délka/tloušťka oproti předešlým dílům. Kapku nemilé překvapení. Nejen, že jsem se dychtivě začetla, ale zároveň jsem se musela rozpomenout - což nešlo hned. Po takové době, při takovém světě a rozpoložení příběhu není divu. Někde tady jsem četla, že autorka přitlačila v rámci romantiky, že už to není to co na začátku, spíše klišé, jak hlavní hrdinka vzdychá nad svým milovaným. Ten, kdo to napsal - četl stejnou knihu, co já? Anebo četl to vůbec? Rozhodně to nebyla žádná červená knihovna. Nebylo tam nic, co by antiromantiky mělo naštvat. Čekala jsem od tohoto odvětví víc, dle komentáře. Celkově se kniha dobře a rychle četla. Akce tam byla, o tom žádná, politiky ale o něco víc. Někdo si naopak zase stěžoval, že se v příběhu nic nedělo. Dělo, samozřejmě, že ano, ale bylo to... slabší. Když se nad tím zamyslím, něco na tom pravdy je. Byl to popis úkonů, nic, z čeho bych se posadila na zadek. Několik posledních kapitol bylo dalece lepších, akčnějších a stejně nadupaných jako Kostičas či Vidořád. Ten zvrat... cože? A to potom? Vážně? Autorka mě tímhle opravdu dostala. Poslední kapitoly ve třetí části byly hodně dobré. Ty mě rozhodně nepustily a nedovolily jen tak odložit knihu. Však od samotného konce vlastně nevím, co čekat. (?) Rozhodně se těším na čtvrté pokračování, snad to bude kratší čekací doba, a především se vyjasní, co se tady rozjelo. Dovolím si snad zmínit, že je to až lehce nic neříkající, i když každý má miliony představ, co by asi... a znepokojivé. Je to politická hra či záhada na šachovnici o mnoha figurkách. Nikdo neví, zda se jednotlivé figurky do pole vrátí anebo se naopak setkají uprostřed - spolu/proti sobě.
V hodnocení jsem hvězdu ubrala. Nesouhlasím, že by tenhle díl byl vyloženě nejslabší a špatný z dosud vydaných, ale... něco na tom možná pravdy bude. (Což tak nerada po předchozích knihách přiznávám.) Každopádně, jsem zvědavá, jak se to bude s Paige vyvýjet dál. :))

Terezita
05. prosince

Já nevím, ale už nemám co říct. Pravidelně mám u knížek této autorky problém se začíst, i když to není špatné. Jenže potom mě knížka vtáhne a já si to čtení vyloženě užívám a neskutečně to prožívám. Třetí díl série nebyl výjimkou a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

vlcka
05. prosince

Tenhle svět je skvělý! V prvních dvou dílech mě úplně pohltil. Bohužel u třetího dílu jsem měla tendenci vymýšlet si spíš vlastní příběhy do tohoto prostředí zasazené. Paige Mahoneyová se v průběhu tří dílů změnila ze sympatické mladé osoby nadané úžasným darem v cosi jako křížence nesmrtelného Chucka Norrise, správného chlapce z foglarovek a teenagerky, které zřejmě něco/někdo způsobuje zatmění mozku. V průběhu čtení jsem ani na chvíli nepochopila, proč by ji, jako Kmotryni, vůbec někdo poslouchal. Dle mého by v tomhle světě skončila pár dní po Šarvátce s podříznutým krkem v nejbližší stoce. Sympatická a uhrančivá postava Strážce mlčí, trpělivě snáší vše, čeho se od Paige dočká a působí jako Deus ex machina. Není možné něco přežít? Nasaďte Strážce! Od nesmrtelné nelidské bytosti by člověk čekal něco trochu... osobitějšího. Prostě mi to celé připadalo zoufale nefunkční, plné logických děr. Pozor Spoilery! Ledaže... leda, že by to celé vlastně vůbec nebylo o Paige, že v pozadí stojí loutkáři a vše bylo naplánováno a rozhodnuto někým jiným a malá naivní Paige je použita v podstatě jako symbol a nástroj (což by vysvětlovalo, proč vlastně je na konci knihy pořád ještě naživu). A konec něco takového opravdu naznačuje. Ten konec to celé podstatně vylepšil. Takže jsem opravdu zvědavá na čtvrté pokračování.

Sarah11
14. listopadu

Po předchozím dílu, ze kterého jsem byla nadšená, bohužel celkem zklamání. Nevím, jestli se na hodnocení také nepodepsalo moje rozpoložení, když jsem knihu četla, protože poslední dobou mi vůbec nezbývá čas na čtení a když už si nějaký najdu, nevydržím u toho dlouho, každopádně i tak je pro mě tento díl zatím jednoznačně nejslabší. Bylo to hrozně rozvleklé a přišlo mi, že se tři čtvrtě knihy v podstatě nic nedělo a když už, tak to zase strašně rychle ustalo, takže to ve mně nevyvolávalo takové napětí jako u ostatních dílů a všechno mi většinou bylo tak nějak jedno. Myslím si, že kdyby kniha byla o 100 stran kratší, nic by se nestalo. Nicméně ten zlom na konci, jak už jsme u autorky zvyklí, byl super, jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Kniha své kvality rozhodně má a je vidět, že autorka umí psát a má celý svět pěkně vymyšlený, ale bojím se, aby ostatní díly ještě víc nešly dolů s kvalitou. Necháme se překvapit.

Jupijow
12. listopadu

První dva díly mě maximálně pohltily a nemohla jsem se dočkat vydání třetího...a víte jak to je, když se na něco moc těšíte...pořád dobrý, pokračuju v čekání na další knihu, ale wow efekt prvních dílů už tam není. Charakter Paige je takový nějaký nedotažený a některé její myšlenkové pochody nedávají smysl....no uvidíme, co se z toho ještě vyklube.

KarolinaU
12. listopadu

Já tuhle sérii naprosto miluji! Už jenom ten vzhled! A tento díl mě opět nezklamal! Úplně mě to pohltilo! Vřele doporučuji!!!

Fizulka71
09. listopadu

Právě jsem dočetla. Myšlenky se mi splašeně řítí, byla to prostě jízda. Jestli čekáte sluníčka a motýlky, zapomeňte. Tenhle díl je temný. Jakože fakt temný. V jednu chvíli si říkáte, tohle se přece nemůže stát, to není možný, a pic, v další se to stane a je to ještě mnohem horší. Děj se řítí, nedá vám chvíli odpočinout. Skoro se nejde odtrhnout. Za každým rohem čeká překvapení, někdy zrada, jindy ta nejméně uvěřitelná spojenectví. Nebudu spoilovat, prostě jděte do toho a přečtěte si to. Je to mazec. V dobrým slova smyslu. Jestli bude čtvrtý díl až za další dva roky, tak to asi nepřežiju. Užijte si čtení!

MarkettT
05. listopadu

Nemám slov! Opravdu se těším na další díl

kklepkaa
03. listopadu

Ze začátku jsem měla rozporuplné dojmy. Paige se chovala podivně... a často jsem měla sto chutí jí praštit. Naštěstí zhruba po 30% se to rozjelo. Rozhodně hodnotím jako prozatím nejslabší díl, nicméně si autorka připravila půdu pro 4 a vypadá to velmi slibně.

Barbarousus
02. listopadu

Opět strhující a čtivý příběh, který mě držel po celou dobu v napětí a touze dozvědět se, jak to všechno dopadne. Tahle série se zařadila mezi moje nejoblíbenější příběhy a nemůžu se dočkat na pokračování! :o)

v.kalabova
01. listopadu

OK, vůbec mi nevadí, že celá tahle série je "youngadult". Rozložení Paige ohledně Strážce naprosto chápu, protože sama mívám takové protichůdné myšlení. Navíc kvůli profesní deformaci miluju zpracování vazby knih. To je prostě dokonalé. Vždycky se nad tím rozplývám. Jednoduše - celá série má své čestné místo v mé knihovničce... a v mém srdci... och.

Kattyna

Třetí díl je pro mě bohužel lehkým zklamáním. Po dvou předchozích, kde autorka vybudovala neotřelý svět, přichází kniha plná klišé. První dvě třetiny knihy jsou nedotažené, někde až moc uspěchané, což na mě působilo chaoticky. Jediné, v čem kniha udržela svůj standard, je obal knihy :) Přes to všechno se těším na další díl.

Dobby888

Přečteno za pár dní, opět zajímavý děj, ačkoliv mi ze začátku přišel o něco pomalejší a ne tak napínavější. Nicméně závěr jsem četla jedním dechem a už se těším na další díl :-)

todilka

Za mě opět výborná kniha :-) Série si drží úroveň, to neustálé napětí, které ale nespočívá jen v akčních scénách, mě chytlo a nepustilo...opět jsem musela obdivovat dokonalý svět, který Samantha stvořila a do kterého nás opět bravurně zavedla. Ačkoliv by se jistě daly najít i nedostatky, jako celek to bylo výborné. Těším se na další díl(y) :-)
*čtenářská výzva 2017: kniha poprvé vydaná v roce 2017 (zcela nová kniha)

Kakiko

Nejslabší díl... Jsem možná až zklamaná, protože to, co Samantha dokázala předtím, jsem v této knize nenašla.
Mám pocit, že Scion je městem bez kamer a hlídačů. U první akce bych to pochopila z v knize uvedených důvodů, ale u druhé mise, u třetí? Ta kniha je z budoucnosti, ale chvílemi jsem měla pocit, jako by technologie byla z minulého století. Žádná stráž a zabezpečení důležitých míst, kde se buď vyskytovaly podstatné postavy nebo věci pro příběh.
Postavy jednaly hloupě. (např. ***SPOILER*** Jaxon, který znal skvěle celý Londýn, ale nedošlo mu, že by vidoucí mohli být ukrytí v kanálech? ***KONEC SPOILERU***)
I té romance tam na mě bylo příliš. Jako já Paige a Strážci hrozně fandím, zbožňuju je, ale čeho je moc toho je příliš.
Dále mi vadilo, že autorka nerozvedla probíhání důležitých akcí. (např. ***SPOILER*** Když Paige zachraňovala Robertinu sestru, Samatha vůbec nepopsala, jak ji dostala ven. Shrnula to dvěma větami a čau. Záchraně člověka, který byl odsouzený a měl druhý den zemřít, se jednoduše nedalo věřit ***KONEC SPOILERU***)
Jak už zmínila uživatelka pode mnou - ta kniha se podobá young-adult. A nejen že se tomu podobá, já jsem měla pocit, že ji dokonce čtu. Přitom předchozí díly mi jako young-adult rozhodně nepřišly. Mám pocit, že kniha je prostě odfláknutá a chtělo na ní ještě zapracovat. Ale sérii rozhodně nezatracuji a čtvrtý díl si určitě znovu koupím.

martina1199

Třetí díl série Kostičas byl opět vynikající. Tahle série zraje s každým dílem a já se moc těším na další dobrodružství Paige, Bledého snílka a Kmotryně syndikátu v jednom :-)
Však ona jim ještě ukáže :-)

Liška37

Co k tomu říct-prostě geniální! Moc dobře vím proč je Samantha Shannon moje nejoblíbenější autorka. Jakožto třetí díl obstál oproti prvním dvoum dílům-napětí,akce,emoce,skvěle vymyšlené zápletky,nové postavy... Miluju ten svět,miluju postavy v něm,no prostě miluju všechno na téhle serii :) Vyplatilo se na tenhle díl počkat. Teď zas čekání na pokračování... Samantho pospěš si ! :D

Teclaireddy

Je mi líto, ale třetí díl mě trochu zklamal. Originalita světa, která dělala ze začátku série něco víc než jen klasickou young adult, už jaksi vyprchala, třetí díl toho moc nového nepřináší. Ano, autorka umí psát, dokáže dobře vylíčit chemii mezi Paige a Strážcem - ale zbytečně to přetahuje, až to zavání brakem: (SPOILER) "Nevím, jestli mu mohu důvěřovat" - "Zase jsem mu podlehla" - "Musíme se rozejít, náš vztah ohrožuje veřejné blaho" - "Ach, nemohu si pomoci...". Samotná Paige mě jako hlavní postava taky nijak neoslovila, její povaha není moc propracovaná, působí na mě spíš jako figurka znázorňující slogan "nevzdáme se".
Čtivé i napínavé to je, ale kouzlo prvních dvou dílů se podle mě trochu vytratilo.

fantasy sci-fi antiutopie

Samantha Shannon