Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 743 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

Layss
02.06.2017 4 z 5

Knížku jsem si zakoupila spíše náhodou a fakt mě příjemně překvapila! Knihu jsem přečetla za pouhé dva dny i při dalších činnostech. Příběh byl napínavý, a musela jsem prostě vědět, co je Karou zač. Těším se na pokračování.

Samira
20.05.2017 5 z 5

Úžasné! U nás poměrně zapadlá, přesto naprosto skvělá fantasy, kterou stojí za to vyzvidnout. Příjemné je nejen pražské prostředí, ale zcela originální svět, který nemůžeme nalézt nikde jinde. A charaktery, které vám nedají spát. Nic není jen černé nebo bíle a o překvapení nebude nouze.
Dcera je prvním dílem trilogie, která v zahraničí lámala rekordy, u nás zatím vyšly díly pouze dva. Třetí by však konečně měl v češtině spatřit světlo světa. Dal se zatím sehnat pouze v angličtině, ale povím vám nic pro začátečníky. Poetika, krásné obraty i složitosti, které knihu zdobí, jsou v angličtině oříškem.

Kniha se dá pouze doporučit a rozhodně nejde o čtení jen pro mladší a dívky, naopak!

lilites
22.04.2017 3 z 5

Kniha pro mě byla spíše hodně odpočinkovou četbou. Příběh celkem zajímavý, ale postupně se dosti zamotával. Nu, což. Není každý den posvícení. Ale oceňuji krásnou chimérskou pověst v kapitole 55. :)

pichova.veru
21.04.2017 2 z 5

Kniha byla ze začátku celkem dobrá, ale pak mě to vubec nenadchlo, za mě opravdu ne...do čtení jsem se musela nutit :((((

malinkamajinka
20.04.2017 5 z 5

Tato kniha je naprosto úžasná. Pro milovníky fantasy je to pravé :)

medvídě
18.04.2017 4 z 5

Dávám o jednu hvězdičku méně, protože ze začátku jsem se nemohla začíst a do knihy jsem se musela nutit, ale řekla jsem si, že kvůli výzvě ji dočtu a to bylo dobře.
Příběh se rozvinu a tak jsem mohla sledovat minulost i přítomnost příběhu a také to hlavní, co Karou je / byla.
Je to dobře vymyšlený příběh, ve kterém se mi líbily kombinace těl chimér a jak to bylo vše popsáno.
Konec je neuzavřený, tudíž se brzy pustím do pokračování.
Měla bych ale ještě jednu výtku - přeskakování děje - člověk si není hned jistý, ve které časové rovině se nachází.

Takže, pokud máte rádi fantasy, tak se nedejte odradit pomalým začátkem, kniha se rozjede.
A pokud máte stejný vrtoch jako já - přečtu si konec knihy ještě dříve, než se tam dostanu - tady to nedělejte, mě osobně to mírně zmátlo v ději.

Princezna22
15.04.2017 4 z 5

Měla jsem že začatku problém se do knihy začíst,ale pak to nabralo takovéj náboj že mě kniha doslova pohltila.. Prostě to pak bylo lepší a lepší.. Tento svět si prostě zamilujete... :-) jen ty jména děs... Knize jsem dala druhou šanci a byla jsem nadměrně překvapená.. Doporučuju.. Dejte knize šanci,tak jako jsem ji dala šanci já a u mého srdce zabodovala. Asi teď hned se vrhnu na další díl. Spokojenost...

jmeno
29.03.2017 4 z 5

Ta jména.. věc co mi čtení opravdu ztěžovala. Kdo se dnes jmenuje Kazimír nebo Světlana? Jinak se mi kniha celkem líbila. Jen na konci mi nesedlo pár událostí. Proto 4 hvězdy.

IvankaM
16.03.2017 4 z 5

Mělo to své chyby. Nebylo to uplně úžasné dílo, ale zase to nebylo úplně špatné. Někdy mě to bavilo, někdy se děj zadrhával. Je to spíše taková oddechovka.

Kajula27
15.03.2017 3 z 5

Docela pěkné, oddechovaka. Jestli budu číst i další díly si nejsem jistá. Možná časem.
Příšerné byly ale ty gramatické chyby a překlepy.

sylva8672
02.03.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale nemůžu říct, že by mne úplně pohltila. Nějak mi tam něco chybělo.
Když se tak zamyslím, nejvíce mě bavila, dokud se příběh odehrával v Praze na Starém městě. Jakmile se začínaly prolínat příběhy s minulostí a současností, nějak mě to přestalo bavit.
Ale jinak příjemné pohodové čtení

Samaret
09.02.2017 4 z 5

Krásný příběh, ale čtyři hvězdy. Nevím, co to bylo, ale něco mi na konci nesedlo.

Madame R
05.02.2017

Jak bych si chtěla tuto knihu přečíst ale nepřečtu, protože u nás nevyjde 3 díl. To opravdu nemá cenu jí mít rozečtenou a nevědět jak to dopadne.

dancadragneel
28.01.2017 5 z 5

Tahle kniha je pro mě jednoznačně nejlepších z těch co jsem měla zatím možnost přečíst... Příběh byl tak poutavý, že se kniha četla jedním dechem a s postavami jsem se ihned ztotožnila a zamilovala se do ně. Spojit svět chimér a andělů je bombastický nápad, který si mě ihned získal. Autorka prostě dokázala něco co ještě nikdo před ní. Vytvořit dokonalý tajuplný svět s dokonalou historii a postavami. Nejvíc mě však překvapilo jak dokázala autorka překrásně popsat Prahu... Přenádherné, rozhodně doporučuji

Gabetka
27.01.2017 5 z 5

Romeo a Julie ve fantaskním světě zmítaném odvěkou válkou mezi anděly a chimérami. Moc se mi líbilo postupné rozvíjení příběhu. Na začátku nemáte ani nejmenší tušení, co se bude dále dít s poněkud záhadnou studentkou umění, pak najednou zjistíte, že jste v úplně jiném žánru, a na konci jste zamilovaní do nového světa, který vám autorka popsala. Všechno zapadne na svá místa a pochopíte všechny podivné náznaky, které se v průběhu čtení objevovaly. Potěšil mě bohatý jazyk a květnatý styl (možná je to i zásluhou českého překladu). Kniha mě rozesmála, konec mi vehnal slzy do očí, takže nemůžu než hodnotit plným počtem hvězd.
Na druhý díl už se těším a pevně doufám, že ten třetí díl opravdu vyjde.

Veve721
22.01.2017 5 z 5

Dokonalost! Od série Sukuba (R.Mead) už mě dlouho knížka takhle nepohltila. Styl psaní je vyjímečný, všechny postavy, prostředí, počasí, jídlo, příšerky... všechno dokupy tvoří úchvatné nenapodobitelné dílo. Někde jsem četla, že "Dcera kostí a dýmu" je autorčinou prvotinou. Jestli je tohle první knížka, co napsala, tak jak dokonalé budou její příběhy v budoucnu, až se rozepíše? Už by se radši neměla zlepšovat, protože víc než sto procent (pět hvězdiček) dát nemůžu. :D

Nikolaoss
19.01.2017 5 z 5

Skvělá zpráva pro všechny! Vypadá to, že třetí díl bude letos v srpnu!! :) Mám to potvrzené z Knižního klubu, který knihu vydává. Prý pokud vše půjde dobře, můžeme se těšit :)

Napůlanděl
19.01.2017 5 z 5

Krása...moc se mi tato kniha líbila...bylo to něco úplně nového...nápad byl skvělý a propracovaný....Konec mi připadal zdlouhavý...až jsem se někdy musela přemáhat a nutit do čtení...ale jinak to bylo super počtení...Hodně mě mrzí, že nepřeloží třetí díl...moc ráda bych se dozveďela jak to celé dopadne...no...co se dá dělat...Tak si aspoň přečtu druhý díl.

sara572
08.12.2016 3 z 5

Podle anotace se mi kniha zdála dobrodružná a čtivá. Jsem zatím na začátku a je to teda nuda. Snad se to rozjede. Celkový nápad na tento příběh se mi líbí.

RauMari
07.12.2016 5 z 5

Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že je to ve světě fantasy knih nový a nevšední námět. Upřímně...knihu jsem si kupovala jen kvůli obálce a nic moc jsem od ní neočekávala, no překvapila a hodně.
Hrozně moc se mi líbila různá překvápka v knížce např. proč jednou Brimstone (doufám, že se tak píše) chtěl dětské zuby. Výborné bylo i zpracování problematiky dvou světů a to hlavně v tom, že se člověk stále orientoval v jakém se právě nachází. Největší plus pro knížku je dle mého názoru to, že se v příběhu objevují serafíni (andělé) a chiméry a ne nějaké obvyklé nadpřirozené bytosti. Knihu jednoznačně doporučuji.