Dcera kostí a dýmu

Dcera kostí a dýmu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117801/bmid_dcera-kosti-a-dymu-SOV-117801.jpg 4 743 156

Kost přání série

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Daughter of Smoke and Bone , 2011

mikela
29.10.2017 odpad!

Kniha mě zaujala na první pohled. Bohužel, příběh mě zklamal. Dějová linie absolutně nedávala smysl, nic nebylo pořádně dotažené a o postavách se raději nebudu vyjadřovat. Nakonec jsem z celé knihy byla natolik znechucená, že jsem jí nedočtenou musela odhodit...

simi28
22.10.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem hrozně dlouho odkládala, což byla ta největší chyba. Nejdříve jsem si totiž myslela, že je to nějaká česká autorka a o to víc mě potěšilo, že si tato americká autorka vybrala zrovna Prahu.
Prvních pár kapitol je to totální chaos, a proto hodně lidí tuto knihu nedočetlo. Mně se začátek naopak zamlouval a nutil mě pokračovat, zkrátka jsem tomu příběhu chtěla rozumět. Po pár stranách se vše začne postupně vysvětlovat a kniha se stává o to napínavější. Příběh se mi líbil tak, že jsem Dceru kostí a dýmu ani nechtěla dočíst a po dočtení jsem musela vzít do ruky i druhý díl.
Při čtení jsem přemýšlela, proč je tato trilogie v České republice tak málo známá. V Americe je to hit, ale tady o ní ví jen málo lidí, což je škoda, protože se mi líbila mnohem víc, než většina bestsellerů.
Doporučuji a těším se na pokračování.

keiko33
22.10.2017 3 z 5

Knihu som si vybrala kvoli vyzve, inak by som sa asi do nej nepustila. Sice mam rada fantasy o anjeloch, no chimery ma vobec nebavili. Prva tretina sa dost vliekla, druha ma celkom bavila, ale tretia, to uz som citala s preskakovanim. Nejde ani tak o pribeh, ale o opis, ktory je podany nudne a dost zlozito. Uz davno som sa pri knihe tak nenudila, skoda. Aspon obalka je krasna.

hnilda3
17.09.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, jinak bych na ni nejspíš nenarazila. Naštěstí to byla skvělá volba, kniha mě hned od začátku chytla, příběh mě zaujal a moc dobře se mi kniha četla. Hned si musím sehnat pokračování :-)

marta14
15.09.2017 1 z 5

Bohužel jsem knihu nedočetla... Nerada se do čtení nudím... Jinak si myslím, že je nápad na tuto knihu dobrý, ale nezaujalo mě to.

Samaret
14.09.2017 4 z 5

Já jsem si knížku oblíbila a je mi příjemné, že byl použit nápad s chimérami a Prahou. Byla to taková příjemná knížečka a trošku smutná pohádka...
A ještě bych se chtěla zeptat Percabethky, co myslí těmi úchylnými scénami...

Percabethka
13.09.2017 2 z 5

Kdyby autorka vynechala ty úchylné scény, byla by to docela pěkná knížka. Hrozně se mi líbilo, že byl děj zasazený do Prahy a ten nápad s chimérami byl taky zajímavý, ale těmi úchylnými scénami ho úplně zazdila.

stozarka
31.08.2017 5 z 5

Tak tohle, proč jsem o tom ještě neslyšela, nečetla? Krásný svět, úžasný postavy, nulový nudný pasáže, překvapení, láska. Už dočítám 3 díl, který je k dostání od včerejška. Když si uvědomíte, jak to vypadalo "tady" a srovnáte to s tím, jak je to "teď", nojo, věci se mění. Fakt hodně. Fakt si to přečtěte.

RosaLucis
16.08.2017 5 z 5

Fantasie, umění a Praha. K tomu vtipná hrdinka, neodolatelný kluk a naprosto nový kouzelný svět. Prostě dokonalost sama!!!

Kira128
03.08.2017 5 z 5

Konečně zase něco z fantasy světa, po dlouhé době s kapkou romance. Nuže, jdeme na to.
Nejprve asi začnu tím, že jsem velmi potěšená z místa, kde se děj (tedy jeho většina) odehrával. I přes to, že autorka pochází z USA, vybrala si pro svou trilogii Prahu. Ráda jsem navštěvovala známá místa společně s úžasnými postavami, které autorka vytvořila. A s jejím odlehčeným, příjemným a dosti často i poetickým stylem psaní to bylo ještě více zajímavé. Jako kdybych skutečně vše pozorovala jen několik metrů od místa dění.
Můj názor na námět? Rozhodně originální. Zdálo se mi, že se Laini snažila propojit vše možné, aby vzniklo něco poutavého. Poraženecky uznávám, že to se jí povedlo.
Asi budu spoilerovat!
Ze začátku jsem si lámala hlavu nad vztahem Akivy a Karou. Zdálo se mi to trochu jako ohrané klišé. V podstatě jsem stále zvažovala, jestli to klišé skutečně je, nebo není. Není. To je moje závěrečná odpověď. Je to jen místy až nezdravě sladké, ale přiznejme si, někdy je to potřeba.
A jestli se klišé vyskytuje i v nějakých jiných situacích? Ne. Karou se mi sice občas jevila trochu jako Mary Sue, ale nakonec jsem to přehodnotila. To samé bylo u Akivy. Poslední stránky knihy vše vysvětlí, tedy téměř.
Ale… ó můj bože! Akiva. Zlaté oči, tmavé vlasy, ochranitelský typ. Dělá si ze mě autorka legraci? To potřebuje, abych umírala nad jeho krásou a charakterem? Žádám jeho dvojníka. Okamžitě.
Končím se spoilery.
Myslím, že není pochyb o mé zamilovanosti do tohoto díla. Po dlouhé době jsem se dostala k něčemu sladkému a upřímně, vážně jsem to už potřebovala. Pokud toužíte po fantasy světě, v němž existují opravdu charakteristické postavy, přivítáte romantiku a lásku, jste člověk, kterému můžu Dceru kostí a dýmu doporučit. A hodnocení? 5 hvězd. Jak jinak taky.

vandalka
27.07.2017 3 z 5

Já vím, že jsem říkala, že už to nebudu číst, ale americká YA fantasy odehrávající se v Praze? Neodolala jsem. Doufala jsem, že to třeba nebude zas až taková YA jako spíš fantasy a celá první polovina románu mě také příjemně překvapila. Praha dobrá, atmosféra tajemství, u kterého skutečně nevíte, co čekat, čtivě napsané. Velmi se mi líbí neotřelé téma trilogie, ale je mi líto, že se s ním autorka nepoprala zdatněji a že za polovinou udeřila romance razancí twilightového kladiva. Romance jako taková by mi nevadila, to pubertální kladivo ano. Teskně občas přemítám, jak by si s tímto námětem poradila třeba taková Ursula Le Guin nebo alespoň Guy Gavriel Kay.

mac.martina
24.07.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka, která mě hned chytla a začetla jsem se do ní... Příběh byl skvělý ale skončilo to celkem smutně a jsem zvědavá na pokračování...

Doporučuji k přečtení :-)

Aríka
19.07.2017 5 z 5

Knihy fantasy miluju. Jsou to takové oddechovky. U této knihy jsem neočekávala nic velkého, ačkoliv její hodnocení bylo vysoké. Znovu se ukazuje, že předsudky jsou vás mnohdy iodradí od nečeho, co je opravdu dobré a jinak tomu nebylo ani u této knihy. Kniha je skvělá. Vtáhne vás do děje a nepustí, kniha vás propustí až na poslední stránce, kdy si říkáte, že si musíte přečíst další díl. Jediné, co mi opravdu vadilo, byla nesmyslná skladba vět a souvětí a nacházelo se tam několik pravopisných chyb. I přesto knihu doporučuji.

eromu
13.07.2017 3 z 5

Hezká fantasy pro puberťačky s neotřelým námětem - mezi těmi všemi upíry a spol. Ale ten redaktor by potřeboval pověsit za uši do průvanu, zpočátku jsem si myslela, že se kvůli tomu podezřelému slovosledu překladu a pravopisným chybám na další čtení vykašlu. Ale nee...zajímá mě, co bude v dalších dílech.

AgnessN.R.
07.07.2017 5 z 5

Ještě poslední kapitola 2:00 h. Už opravdu poslední kapitola 3:00 h. Ano, takhle u mě probíhalo čtení téhle úžasné knihy.

Irimie
02.07.2017 5 z 5

Skvělá knížka, která mě vtáhla a už nepustila. Přečetla jsem jí jedním dechem a musím říct, že tak dobrou fantasy už jsem v ruce dlouho neměla. Konečně originální svět a romantický příběh plný akce.

Peta1607
17.06.2017 5 z 5

Skvělá oddechová fantasy, která se hodí pro odpočinek.

Tofinka
16.06.2017 4 z 5

Tohle je snad vtip... Tak hezky napsaná knížka a tak otevřený konec. Přísahám, že kdybych u sebe právě neměla druhý díl, skončí to pro všechno živé v mé blízkosti hodně špatně.

Karou mi byla velmi sympatická a Akiva... Do něj se prostě nešlo nezamilovat. Asi od půlky knížky jsem už tušila, co je Karou vlastně zač a nebyla jsem daleko od pravdy...

Celá kniha se mi líbila a rovnou jdu číst druhý díl... :D

MayaBu
09.06.2017 2 z 5

Tak nevím. Začátek nic moc, potom se děj celkem rozjel, ale konec, kde se zdlouhavě vysvětlovala minulost, mě nebavil. Nebýt Čtenářské výzvy (kniha odehrávající se v Praze), asi bych se k této knize nedostala. Každopádně palec nahoru za popisy našeho hlavního města :)
Další díly každopádně s klidným srdcem vynechám.

Cartyra
06.06.2017 3 z 5

První polovina knihy vypadala nadějně, ovšem skutečná Karou mě trošku zklamala. Ještě to s příběhem nevzdám a přečtu si pokračování. Plusové body získává dílo za krásné popisy Prahy.