Kosprd a Telecí

Kosprd a Telecí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155089/bmid_kosprd-a-teleci-OSm-155089.jpg 5 197 53

Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje – při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč. A také spousta dětí zná takovou situaci. V našem příběhu však malý Kosprd má velké štěstí, protože hned první den ve školce potká báječnou kamarádku s fantazií a zajímavými nápady, malou Telecí… Vyprávění zachycuje každodenní momenty, které se mohou přihodit v kterékoliv mateřské školce, a velmi vtipně i s nadsázkou popisuje život předškoláků a jejich nápady, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí, jejich „vejšplechty“ i dobrodružství jsou zachyceny věrohodně a vtipně.... celý text

raffi
10.11.2015 5 z 5

Knižka pobavila nás dospelých aj malú dcérku. Písaná peknou češtinou, naviac príbehy majú dej aj vtip. Uvítali by sme pokračovanie...

Mergirus
04.08.2015

Tato kniha byla všude doporučována, proto jsem se obávala její kvality. Ale překvapila mě, byla moc hezky napsaná, vtipná, obsahovala problémy malých dětí. Vřele doporučuji ke čtení, a to nejen dětem.

bosorka
07.07.2015 5 z 5

Vtipné velice. I jako rodiče mě bavilo a to ani nemluvím o dětech, museli jsme jim číst už několikrát.

honajz2
10.06.2015 3 z 5

Ale jo, špatný to není, zasmál jsem se u toho, jedna kapitola neměla chybu, ale byli mnohé chvilky, kdy jsem se docela divil. Možná by to mohlo být o trochu delší, protože zápletka by mohla být zajímavější. Toť vše.

zuzi1162
17.01.2015 5 z 5

Nemá chybu ;).

Isew
27.07.2014 4 z 5

Při četbě této knihy jsem tajně doufala, aby mé dcery neokoukaly taktiku Kosprda, když přišel do školky a řval. Ve školce se jim líbí, tak to nenastalo. Když se Kosprd s Telecí spolu vydali s metrem hledat Kosprda 1, tak mi zatrnulo podruhé. Popisovat výlet takhle malých dětí mi přišlo nezodpovědné. Co kdyby je někdo chtěl napodobit? Ráda jsem se zase s nimi vrátila zpět do školky. A při netradiční žádosti Kosprda o ruku Telecí s tím, že když se za něj v budoucnu provdá, tak aspoň nebude mít tak blbé jméno, jsem vyprska smíchy a výše zmíněné výtky jsem částečně odpustila.

tebilly
25.07.2014 5 z 5

Koupila jsem triletemu synovi na Vanoce a knizka mela velky uspech jak u nej, tak u me :) Nekdy se prihodam maleho Kosprda smeju vice nez syn :) Vtipna knizka, a trosku jiny odskok od klasickych pohadek. Rozhodne doporucuji.

babyboar
23.03.2014 5 z 5

Loni jsem měla možnost udělat u nás v knihovně besedu se spisovatelkou pro děti. Měla jsem na výběr tuto a ještě jednu autorku. Protože jsem do té doby ještě neměla tuhle skvělou knížku v ruce a o autorce jsem věděla jen to, že je scénáristka seriálových škvárů, zvolila jsem její spisovatelskou kolegyni. Po přečtení knížky mne to docela zamrzelo. Je opravdu skvělá, vtipná a přitom výborně vystihuje dětské pocity a jejich představy o světě. A jen pro zajímavost. V ČR žijí pouze dvě/dva Telecí a 42 Kosprdů (+ 33 Kosprdových).

Mirek V.
03.03.2014 1 z 5

Je to sice pro malý předškolkáčky ale STRAŠNĚ jsem se u toho smál :-D

Blue
21.02.2014 3 z 5

Možná je to tím, jak byla kniha prezentována, jak byla všude chválena - mne prostě tak moc neohromila.

Argony
22.11.2013 5 z 5

Moc hezké a vtipné čtení. Určeno především pro předškoláky a děti cca do třetí třídy.

MartinaF
14.07.2013 4 z 5

Pěkná knížečka o dvou dětech, kteří zažívají velká dobrodružství. Kniha se mi líbila, měla svižný děj i vtipné scénky. Je určena pro předškolní dětí, ale bude se určitě líbit i rodičům.

tyzik.cejka
06.06.2013 5 z 5

kniha jasně odpovídá tomu že je pro ty malé ale jsou tam nádherně vyznačeny problémy malého člověka jako třeba chci s tatínkem být doma nechci jít do školky všem jsem pro smích že mam špatné jméno naštěstí je tady Telecí oba mají špatné jméno a tak se z nich stanou spojenci a dalo by se říct nejlepší kamarádi